Perfekcyjna Perfecta.
Odpowiedz do tematu

: Perfekcyjna Perfecta.
Nabytek mojej zony, za oszalamiajaca kwote 40 zl. Naprawde jestem pod wrazeniem - zegarek jest wyzszej niz przecietnie jakosci. Koperta w stylu Art Decaux, "rzezbiona", dekiel na zawiasie, ale nie jest to przerobka z kieszonki, stale poprzeczki od uszu ("teleskopy"). Koperta jest pozlacana 20 mikronow, ale wnetrze dekla mnie zadziwia - pierwszy raz widze pozlacane "groszkowanie", i jeszcze dodatkowo grawer z motywem roslinnym na pozlacanym wnetrzu dekla - ze tez producentowi sie chcialo. Koperta wyglada mi zdecydowanie na lata 30-te:







No i mechanizm, bardzo elegancki, 15 kamieni - tez raczej lata 30-40-te, ale jest juz Incabloc (mam wypasiona kieszonke zenitha z lat 30-tych z Incablokiem, tak, ze jest to mozliwe). Pasy genewskie, kamienie w szatonach, dodatkowo wybity numer werku (cecha lepszych mechanizmow). Kaliber Perfecta 182 - nie mam pojecia, co to za sztuka, ale naprawde ladna. Za wspolczesny zegarek z odpowiednim poziomem wykonczenia i porownywalna klasa weku trzeba wylozyc pare tysiaczkow:



:
Jestem pod duuuużym wrażeniem - wygląda jak milion dolarów a cena... lepiej nie mówić!
Szkoda że koleżanka małżonka nie chce takich nosić :cry:

:
Ależ to piękne jest :shock: .
Sam bym go ponosił z chęcią :D

:
Szymek napisał/a:
Sam bym go ponosił z chęcią :D

...no z tym to bym nie przesadzał, ale dla niewiasty to faktycznie niekiepski jest.

:
No wlasnie, specjalnie nie napisalem jednej rzeczy w pierwszym poscie, zeby sie moc podroczyc. On jest calkiem duzy - werk ma 21mm srednicy, a koperta 31mm bez koronki. Na lata 30-40 te jest to wielkosc zegarka meskiego - jesli byl to wyjsciowo damski, to wyjatkowo duzy.

:
Piękny okaz, szczerze zazdraszczam. :D

:
Ładny, Zbyszek jak zawsze pokazuje coś ciekawego :)

:
31 mm to dość popularny rozmiar w tamtych czasach sam mam JLC e takim rozmiarze - fakt że teraz w dobie zegarków +40 to maluszek :lol:

:
Wiem komu u mnie w domu nie pokazywać tego zegarka , zaraz bym miał wiercenie dziury w głowie.
Bardzo ładny !

:
:shock:
Piękny!
Mamusi mojej by się ani chybi spodobał ...!
Tylko po co jej piętnasty zegarek ode mnie :lol: !?

Blaz
[Usunięty]
:
Oj, żony nasze żony, nie oglądajcie tego wątku. :twisted:

:
Blaz napisał/a:
Oj, żony nasze żony, nie oglądajcie tego wątku. :twisted:


Moja może bezkarnie - jej klimat to bezduszne, seryjne bateryjki... Szczęście że mam córkę ;) !

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.