Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Rudolf
2013-11-20, 22:23
Koncepcja Forumowca 2014?
Autor Wiadomość
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 11 razy
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #1441  Wysłany: 2013-11-20, 11:15   

goTomek napisał/a:
Mi by jednak do koncepcji gazomierza bardziej pasował Tichy niż Pirx ;)


Zdecydowanie tak! Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie LEM to TICHY, bo PILOT PIRX jak sama nazwa wskazuje, to powinien być pilot.
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
 
 
bEEf 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego
Jestę Hipsterę


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 5341
Skąd: Warszawa
 #1442  Wysłany: 2013-11-20, 11:35   

To może cała seria LEM-ów?
1. Gazomierz - Trutl (bo w Bajkach Robotów były właśnie takie dziwne urządzenia w klimacie retro-futurystycznym, z gałkami, tarczami zegarów itd)
2. LED - Tichy - bo Kongres Futurologiczny i Wizja lokalna to klimat lat 70'/80'
3. Pilot - Pirx (wyjaśnie zbędne ;) )
_________________
Pupcia rubcia salcesonik, heloł beloł w dupę słonik!
 
 
Szymon
[Usunięty]

 #1443  Wysłany: 2013-11-20, 11:43   

bEEf napisał/a:
To może cała seria LEM-ów?

1. Gazomierz - Trutl (bo w Bajkach Robotów były właśnie takie dziwne urządzenia w klimacie retro-futurystycznym, z gałkami, tarczami zegarów itd)

2. LED - Tichy - bo Kongres Futurologiczny i Wizja lokalna to klimat lat 70'/80'

3. Pilot - Pirx (wyjaśnie zbędne )


pifko
 
 
pwn 
Kulis


Wiek: 55
Dołączył: 14 Paź 2013
Posty: 16
Skąd: Poznań
 #1444  Wysłany: 2013-11-20, 12:29   

Svedos napisał/a:
Szymon, a dlaczego w naszych to znaczy GG rękach, przecież zegarek ma być zegarkiem forumowym a nie zegarkiem GG i moim zdaniem to "forum" powinno zabiegać o możliwość wykorzystania takiego autografu.


Dokladnie - tak samo to widze.
Forum jest organizatorem calego przedsiewziecia i dlatego tez w poscie #1301 m.in. pisalem, ze nie powinno na tarczy byc znakow firmowych firmy ktora bedzie zegarek montowala i regulowala - jesli jakas bedzie. Z tego tez powodu na tarczy widze znaki forum i ewentualnie sygnature projektanta a ew. na deklu napis "Assembled by ..."
_________________

Pozdrawiam,
pwn
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #1445  Wysłany: 2013-11-20, 12:50   

pwn, co do znaku firmowego to się jednak mylisz, GG nie wstydzi się zegarków które wyprodukowało i jednym z warunków jakie stawiamy przy realizacji tego typu projektów jest nasze logo na tarczy, jedynym odstępstwem od tej zasady jest Tokkotai gdzie w oryginale nie było na tarczy żadnych oznaczeń.
_________________
 
 
pwn 
Kulis


Wiek: 55
Dołączył: 14 Paź 2013
Posty: 16
Skąd: Poznań
 #1446  Wysłany: 2013-11-20, 13:03   

W zadnym wypadku nie mam na mysli tego, ze ktokolwiek tych zegarkow moglby (moglaby - firma) sie wstydzic.

Tylko uwazam, ze jest to projekt uzytkownikow forum, osob na tym forum poswiecajacych czas i swa energie konkretnemu przedsiewzieciu tutaj zegarkowi, wiec uwazam, ze nie powinno byc zadnych znakow firmowych, bo firma w tym nie bierze udzialu.
Nie napisze, ze wybrana firma bedzie tylko je montowala i regulowala, bo bym niesprawiedliwie umniejszyl ta wazna czesc pracy lecz nie ma ona wkladu w powstanie projektu jako takiego. Dostaje za to zlecenie na montaz i pewnie wezmie za to pieniadze.

Nie wiem czy udalo mi sie dobrze i jasno wyjasnic o co mi chodzi omawiajac ten niuans....?
_________________

Pozdrawiam,
pwn
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #1447  Wysłany: 2013-11-20, 13:19   

pwn napisał/a:
Nie napisze, ze wybrana firma bedzie tylko je montowala i regulowala, bo bym niesprawiedliwie umniejszyl ta wazna czesc pracy lecz nie ma ona wkladu w powstanie projektu jako takiego. Dostaje za to zlecenie na montaz i pewnie wezmie za to pieniadze.


No jednak się mylisz, to co my jako firma dostaniemy od projektanta konkretnego modelu to tylko i wyłącznie rysunki wyglądu zewnętrznego zegarka, wygląd tarczy wskazówek czy koperty...taka zewnętrzna powłoka. Cała zabawa zaczyna się później, my na tej podstawie tworzymy szczegółową dokumentację techniczną średnio to jakieś 25-30 stron rysunków technicznych. Musi ona zawierać szczegóły wykonania koperty wraz z jej drobiazgowym wymiarowaniem,dekla, koronki, wałka, tarczy, wskazówek, szkła, uszczelek, sposobu mocowania w kopercie werku, rodzaju użytego mechanizmu i tak dalej....że nie wspomnę o eliminowaniu z projektu rzeczy niewykonalnych z technicznego punktu widzenia.
_________________
 
 
mazok 
Starszy Ryżowy


Pies czy kot?: pies
Wiek: 48
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 708
Skąd: Katowice
 #1448  Wysłany: 2013-11-20, 13:32   

pwn napisał/a:
W zadnym wypadku nie mam na mysli tego, ze ktokolwiek tych zegarkow moglby (moglaby - firma) sie wstydzic.

Tylko uwazam, ze jest to projekt uzytkownikow forum, osob na tym forum poswiecajacych czas i swa energie konkretnemu przedsiewzieciu tutaj zegarkowi, wiec uwazam, ze nie powinno byc zadnych znakow firmowych, bo firma w tym nie bierze udzialu.
Nie napisze, ze wybrana firma bedzie tylko je montowala i regulowala, bo bym niesprawiedliwie umniejszyl ta wazna czesc pracy lecz nie ma ona wkladu w powstanie projektu jako takiego. Dostaje za to zlecenie na montaz i pewnie wezmie za to pieniadze.

Nie wiem czy udalo mi sie dobrze i jasno wyjasnic o co mi chodzi omawiajac ten niuans....?


Trolujesz delikatnie plask
_________________

 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #1449  Wysłany: 2013-11-20, 14:15   

pwn napisał/a:
W zadnym wypadku nie mam na mysli tego, ze ktokolwiek tych zegarkow moglby (moglaby - firma) sie wstydzic.

Tylko uwazam, ze jest to projekt uzytkownikow forum, osob na tym forum poswiecajacych czas i swa energie konkretnemu przedsiewzieciu tutaj zegarkowi, wiec uwazam, ze nie powinno byc zadnych znakow firmowych, bo firma w tym nie bierze udzialu.
Nie napisze, ze wybrana firma bedzie tylko je montowala i regulowala, bo bym niesprawiedliwie umniejszyl ta wazna czesc pracy lecz nie ma ona wkladu w powstanie projektu jako takiego. Dostaje za to zlecenie na montaz i pewnie wezmie za to pieniadze.

Nie wiem czy udalo mi sie dobrze i jasno wyjasnic o co mi chodzi omawiajac ten niuans....?


Brakowało nam fachowców, dzięki Tobie zapewne uda się wreszcie zrobić jakiegoś forumowca :złośliwiec:
 
 
pwn 
Kulis


Wiek: 55
Dołączył: 14 Paź 2013
Posty: 16
Skąd: Poznań
 #1450  Wysłany: 2013-11-20, 14:39   

mazok - zauwaz, ze mam pewne stanowisko i to wyrazilem. Svedos mi zwyczajnie odpowiedzial czyli rozmawiamy bez wstawek o jakims trolowaniu...

...i szczerze mowiac/piszac nie za bardzo wiem jak sie odniesc do tego co napisales... ze co? sa na forum tematy, ktorych ruszac nie wolno, tabu?
Wiem, wiem, by uprzedzic oczywista odpowiedz - tematy religijne i polityka - to z regulaminu. Jeszcze jakies?

Zdaje sobie sprawe z wagi i istoty prac lezacych po stronie wykonawcy projektu lecz mam swiadomosc tego, ze bez dobrego projektu w ogole nie byloby sprzedazy - w jakiejkolwiek branzy - i nikt tez by nie spojrzal na zegarek bez "tego czegos"...

Ja do tego tematu nie bede nawracal jak stary kolowrot - jesli nikt inny go nie podejmie albo wszyscy/wiekszosc stwierdzi, ze znaki firmy wykonawcy projektu - obojetnie jaka firma to bedzie (gdzies na poczatku tego watku toczyla sie dyskusja nad wyborem firmy) - uznam temat za zamkniety i koniec...
_________________

Pozdrawiam,
pwn
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #1451  Wysłany: 2013-11-20, 15:07   

pwn nie musisz odnosić się do postów, nie musisz zajmować nawet stanowiska.
Jest zachowaniem mało grzecznym mając Twój dorobek na forum krytykować rozwiązania, które do tej pory obowiązywały i u nikogo budziły żadnych sprzeciwów.
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Jarek 
Ryżowy Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Sie 2012
Posty: 1176
Skąd: Łódź
 #1452  Wysłany: 2013-11-20, 15:18   

pwn napisał/a:
sa na forum tematy, ktorych ruszac nie wolno, tabu?


Tak dokładnie jest. Trochę posiedzisz, poczytasz, to będziesz wiedział.

A i jak Mod powyżej dał Ci do zrozumienia - wolność słowa przysługuje tylko "zasłużonym", a z tym, zgodnie z regulaminem, dyskutować nie można.

Cytat:
Jest zachowaniem mało grzecznym mając Twój dorobek na forum krytykować
_________________
Pozdrawiam

Jarek
 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16357
Skąd: Inąd
 #1453  Wysłany: 2013-11-20, 15:22   

Cytat:
Pirx -jak ulał gazomierz w naszych czasach:


Świetny pomysł pifko
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
 
 
pwn 
Kulis


Wiek: 55
Dołączył: 14 Paź 2013
Posty: 16
Skąd: Poznań
 #1454  Wysłany: 2013-11-20, 15:24   

Nie - to nie byla krytyka pod zadnym pozorem. nono To nie to pojecie.
Wyrazilem swoje zdanie. Ktos moze myslec podobnie jak ja, inny przeciwnie.
Ja moge podzielac Twoje zdanie w jakiejs kwestii albo w zadnym razie sie z nim nie zgadzac.
Rzeczowo artykulujemy swoje zdanie w interakcji z jedna lub wiecej osobami - na tym polega konstruktywna rozmowa.
Jesli mam argumenty staram sie je drugiej stronie przedstawic, jesli nie - siedze cicho.
_________________

Pozdrawiam,
pwn
 
 
prezesso 
Klon Kierownika Pola Ryżowego
street's disciple


Pomógł: 70 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 13436
Skąd: Łódź
 #1455  Wysłany: 2013-11-20, 15:28   

nie lubię wojenek, ale chyba wahin, przesadzasz.
Nie pierwszy raz zresztą.
Facet wyjątkowo delikatnie próbuje się czegoś dowiedzieć, ma swoje argumenty, które wyraża w sposób wyjątkowo wyważony nie obrażając nikogo.
Mam wrażenie, że Svedos zwyczajnie, bez sarkazmu próbował go uświadomić, a ty, jak widzę szykujesz kolejne manewry i mobilizację...żeby nie powiedzieć dosadniej.
Po co?

Ja tam nic złego w wypowiedzi pwn, nie widzę.
Ma prawo się zgodzić z argumentami lub nie. Dopóki nikogo nie obraża wolno mu wyrażać swoją opinię do woli, bez ograniczeń i strofowania userów "z wyższym dorobkiem".
_________________
Skate or die!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum