Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Tomek
2016-03-19, 01:09
Porozmawiajmy o zegarkach wojskowych
Autor Wiadomość
Maras68
[Usunięty]

 #1321  Wysłany: 2015-03-19, 09:21   

a dajcież spokój, nie ma co analizować, szkoda czasu ;)

[ Dodano: 2015-03-19, 09:23 ]
Wintergreen - doszedł ten wylicytowany foto....n :?:
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #1322  Wysłany: 2015-03-19, 09:45   

Dojść doszedł. Ale wcześniej pan sprzedawca zadzwonił, że zegareczek mu upadł i ma złamany balans. Uzgodniliśmy więc częściowy zwrot ceny. Zegarmistrz stwierdził, że nie tylko balans ale i włos i że to nie mogło powstać tylko przez upadek. Nie wiem, co o tym myśleć. Na pewno naprawa to będzie na zasadzie "skórka za wyprawkę" :/
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #1323  Wysłany: 2015-03-19, 09:46   

czyli nieuczciwy sprzedawca ci się trafił... :/ cena była zatem podpuchą :(
Ostatnio zmieniony przez Maras68 2015-03-19, 09:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #1324  Wysłany: 2015-03-19, 10:00   

Ja bym tak szybko wniosków nie wyciągał - chodzi przecież o tak niewielką sumę, że normalnemu człowiekowi szkoda dla niej fatygi i ewentualnych nerwów. Jak napisałem - nie wiem co o tym myśleć. Na szczęście i tak miałem taki mechanizm w pudełku z dawcami części, więc przynajmniej odpadł kłopot z szukaniem.
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #1325  Wysłany: 2015-03-19, 10:02   

jak bebechy są w zapasie, to dasz radę cool
 
 
Narfas
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 2866
Skąd: Poznań
 #1326  Wysłany: 2015-03-20, 01:09   

Obstawiamy za ile pójdzie ten składak?
http://allegro.pl/zenith-...5180855896.html

pozdrawiam
Narfas
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #1327  Wysłany: 2015-03-20, 06:58   

wskazówki totalnie od czapy, ale pewnie z 7 stówek może pęknąć....... :popcorn:
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #1328  Wysłany: 2015-03-20, 08:03   

Jeśli mamy się bawić w zakłady, to ja obstawiam dla równego rachunku 1k. Jeleni nie brakuje, a aukcja ma wszystkie cechy dobrej pułapki ;)
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
hrabia 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 1281
Skąd: Prawy Brzeg Wisły
 #1329  Wysłany: 2015-03-20, 11:20   

Opis, foty, "wojskowość", popularny handlarz... 0,9-1,2 k.
_________________
'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
Ostatnio zmieniony przez hrabia 2015-03-20, 11:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Eustachy 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 2197
Skąd: z gór nizinnych
 #1330  Wysłany: 2015-03-20, 11:26   

A koperta? Nie jest nowa lub po szlifie?

Ja nabyłem kiedyś takie sportiwne - koleś przeszlifował boki koperty w identyczny sposób i się kopercie "poprawiło "
_________________
"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #1331  Wysłany: 2015-03-20, 18:10   

Pewnie masz rację. Do tego tarcza na 100% powojenna, wskazówki, jak pisał Maras - nawet sekundnik nieoryginalny, koronka -ale to już drobiazg.
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Narfas
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 2866
Skąd: Poznań
 #1332  Wysłany: 2015-03-20, 18:26   

No dobra, bo rozpęta się obsmarowywanie sprzedawcy, więc chciałem uściślić parę rzeczy...
Zegarek wydaje mi się względnie OK. W opisie odnotowano że wskazówki "raczej nie oryginalne" a koronka "duża stalowa nie oryginalna", więc te informacje są.
Kupowałem parę razy u tego sprzedawcy i uważam, że nieco zbyt bardzo picuje zegarki do sprzedaży i nie tylko w przypadku tego zegarka ma pewien problem z właściwym doborem wskazówek i koronki. Ogólnie kupowane zegarki były względnie OK, chociaż raz dostałem zegarek z dekielkiem wręcz przypalonym zbyt dużą temperaturą przy polerce. U tego sprzedającego jest sporo polerki ale z drugiej strony należy mieć świadomość że część kupujących wręcz tego oczekuje. Przynajmniej w większości przypadków stara się zachować kąty, chociaż czasem widać pewien pośpiech.
Taki szlif z boku koperty i na dekielku da się uzyskać co twardszą szczotką na polerce albo sposobem bardziej chałupniczym - za pomocą czyszczaka do rur miedzianych lub mosiężną szczotką, zależy jaką gradację chce się uzyskać.
Nie chciałem wywoływać wojenki, ten sprzedający ma nieporównywalnie bardziej wiarygodny towar niż Sopockie, nie mówiąc o Zbigniewie, więc mogę kręcić nosem na detale konkretnych wystawianych przedmiotów, ale opinię na temat tego sprzedającego mam dość wyważoną.

pozdrawiam
Narfas
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #1333  Wysłany: 2015-03-20, 19:01   

......tak czy inaczej ktoś to nabędzie choćby dla firmy, werku czy tego zewnętrznego picu jakkolwiek to traktować ......
ja bym nie nabył, ale ktoś pewnie łyknie ochoczo tegoż składaczka... :popcorn:
Ostatnio zmieniony przez Maras68 2015-03-20, 19:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lao Tse 
Ryżowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 546
Skąd: Okolice rzeki Jangcy
 #1334  Wysłany: 2015-03-20, 22:01   

Rzeczywiście sprzedający ten zegarek napisał o nieorginalnych częściach, jednak zrobił to w bardzo umiejetny sposób minimalizując te mankamenty, które zupełnienie nie będą przeszkadzały przyszlemu nabywacy. Potencjalny kupiec jest z zupełnie innego segmentu rynku niż ludzie czytajacy to forum więc nie ma się co dziwić że ktos płaci tyle pieniędzy za taki zegarek.
 
 
hrabia 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 1281
Skąd: Prawy Brzeg Wisły
 #1335  Wysłany: 2015-03-21, 20:59   

Narfas napisał/a:
No dobra, bo rozpęta się obsmarowywanie sprzedawcy, więc chciałem uściślić parę rzeczy...
Zegarek wydaje mi się względnie OK. W opisie odnotowano że wskazówki "raczej nie oryginalne" a koronka "duża stalowa nie oryginalna", więc te informacje są.
Kupowałem parę razy u tego sprzedawcy i uważam, że nieco zbyt bardzo picuje zegarki do sprzedaży i nie tylko w przypadku tego zegarka ma pewien problem z właściwym doborem wskazówek i koronki. Ogólnie kupowane zegarki były względnie OK, chociaż raz dostałem zegarek z dekielkiem wręcz przypalonym zbyt dużą temperaturą przy polerce. U tego sprzedającego jest sporo polerki ale z drugiej strony należy mieć świadomość że część kupujących wręcz tego oczekuje. Przynajmniej w większości przypadków stara się zachować kąty, chociaż czasem widać pewien pośpiech.
Taki szlif z boku koperty i na dekielku da się uzyskać co twardszą szczotką na polerce albo sposobem bardziej chałupniczym - za pomocą czyszczaka do rur miedzianych lub mosiężną szczotką, zależy jaką gradację chce się uzyskać.
Nie chciałem wywoływać wojenki, ten sprzedający ma nieporównywalnie bardziej wiarygodny towar niż Sopockie, nie mówiąc o Zbigniewie, więc mogę kręcić nosem na detale konkretnych wystawianych przedmiotów, ale opinię na temat tego sprzedającego mam dość wyważoną.

pozdrawiam
Narfas

VW1 miewa fajne zegarki. Natomiast sam nigdy nic nie kupiłem, jak dla mnie to ma za ładne opisy i zdjęcia.
_________________
'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
Ostatnio zmieniony przez hrabia 2015-03-21, 21:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum