Porozmawiajmy o zegarkach wojskowych
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Maras68
[Usunięty]
:
a dajcież spokój, nie ma co analizować, szkoda czasu ;)

[ Dodano: 2015-03-19, 09:23 ]
Wintergreen - doszedł ten wylicytowany foto....n :?:

:
Dojść doszedł. Ale wcześniej pan sprzedawca zadzwonił, że zegareczek mu upadł i ma złamany balans. Uzgodniliśmy więc częściowy zwrot ceny. Zegarmistrz stwierdził, że nie tylko balans ale i włos i że to nie mogło powstać tylko przez upadek. Nie wiem, co o tym myśleć. Na pewno naprawa to będzie na zasadzie "skórka za wyprawkę" :/

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
Maras68
[Usunięty]
:
czyli nieuczciwy sprzedawca ci się trafił... :/ cena była zatem podpuchą :(

Ostatnio zmieniony przez Maras68 2015-03-19, 09:47, w całości zmieniany 1 raz
:
Ja bym tak szybko wniosków nie wyciągał - chodzi przecież o tak niewielką sumę, że normalnemu człowiekowi szkoda dla niej fatygi i ewentualnych nerwów. Jak napisałem - nie wiem co o tym myśleć. Na szczęście i tak miałem taki mechanizm w pudełku z dawcami części, więc przynajmniej odpadł kłopot z szukaniem.

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
Maras68
[Usunięty]
:
jak bebechy są w zapasie, to dasz radę cool

:
Obstawiamy za ile pójdzie ten składak?
http://allegro.pl/zenith-...5180855896.html

pozdrawiam
Narfas

Maras68
[Usunięty]
:
wskazówki totalnie od czapy, ale pewnie z 7 stówek może pęknąć....... :popcorn:

:
Jeśli mamy się bawić w zakłady, to ja obstawiam dla równego rachunku 1k. Jeleni nie brakuje, a aukcja ma wszystkie cechy dobrej pułapki ;)

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
Opis, foty, "wojskowość", popularny handlarz... 0,9-1,2 k.

Ostatnio zmieniony przez hrabia 2015-03-20, 11:20, w całości zmieniany 1 raz
'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
:
A koperta? Nie jest nowa lub po szlifie?

Ja nabyłem kiedyś takie sportiwne - koleś przeszlifował boki koperty w identyczny sposób i się kopercie "poprawiło "

"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
:
Pewnie masz rację. Do tego tarcza na 100% powojenna, wskazówki, jak pisał Maras - nawet sekundnik nieoryginalny, koronka -ale to już drobiazg.

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
No dobra, bo rozpęta się obsmarowywanie sprzedawcy, więc chciałem uściślić parę rzeczy...
Zegarek wydaje mi się względnie OK. W opisie odnotowano że wskazówki "raczej nie oryginalne" a koronka "duża stalowa nie oryginalna", więc te informacje są.
Kupowałem parę razy u tego sprzedawcy i uważam, że nieco zbyt bardzo picuje zegarki do sprzedaży i nie tylko w przypadku tego zegarka ma pewien problem z właściwym doborem wskazówek i koronki. Ogólnie kupowane zegarki były względnie OK, chociaż raz dostałem zegarek z dekielkiem wręcz przypalonym zbyt dużą temperaturą przy polerce. U tego sprzedającego jest sporo polerki ale z drugiej strony należy mieć świadomość że część kupujących wręcz tego oczekuje. Przynajmniej w większości przypadków stara się zachować kąty, chociaż czasem widać pewien pośpiech.
Taki szlif z boku koperty i na dekielku da się uzyskać co twardszą szczotką na polerce albo sposobem bardziej chałupniczym - za pomocą czyszczaka do rur miedzianych lub mosiężną szczotką, zależy jaką gradację chce się uzyskać.
Nie chciałem wywoływać wojenki, ten sprzedający ma nieporównywalnie bardziej wiarygodny towar niż Sopockie, nie mówiąc o Zbigniewie, więc mogę kręcić nosem na detale konkretnych wystawianych przedmiotów, ale opinię na temat tego sprzedającego mam dość wyważoną.

pozdrawiam
Narfas

Maras68
[Usunięty]
:
......tak czy inaczej ktoś to nabędzie choćby dla firmy, werku czy tego zewnętrznego picu jakkolwiek to traktować ......
ja bym nie nabył, ale ktoś pewnie łyknie ochoczo tegoż składaczka... :popcorn:

Ostatnio zmieniony przez Maras68 2015-03-20, 19:02, w całości zmieniany 1 raz
:
Rzeczywiście sprzedający ten zegarek napisał o nieorginalnych częściach, jednak zrobił to w bardzo umiejetny sposób minimalizując te mankamenty, które zupełnienie nie będą przeszkadzały przyszlemu nabywacy. Potencjalny kupiec jest z zupełnie innego segmentu rynku niż ludzie czytajacy to forum więc nie ma się co dziwić że ktos płaci tyle pieniędzy za taki zegarek.

:
Narfas napisał/a:
No dobra, bo rozpęta się obsmarowywanie sprzedawcy, więc chciałem uściślić parę rzeczy...
Zegarek wydaje mi się względnie OK. W opisie odnotowano że wskazówki "raczej nie oryginalne" a koronka "duża stalowa nie oryginalna", więc te informacje są.
Kupowałem parę razy u tego sprzedawcy i uważam, że nieco zbyt bardzo picuje zegarki do sprzedaży i nie tylko w przypadku tego zegarka ma pewien problem z właściwym doborem wskazówek i koronki. Ogólnie kupowane zegarki były względnie OK, chociaż raz dostałem zegarek z dekielkiem wręcz przypalonym zbyt dużą temperaturą przy polerce. U tego sprzedającego jest sporo polerki ale z drugiej strony należy mieć świadomość że część kupujących wręcz tego oczekuje. Przynajmniej w większości przypadków stara się zachować kąty, chociaż czasem widać pewien pośpiech.
Taki szlif z boku koperty i na dekielku da się uzyskać co twardszą szczotką na polerce albo sposobem bardziej chałupniczym - za pomocą czyszczaka do rur miedzianych lub mosiężną szczotką, zależy jaką gradację chce się uzyskać.
Nie chciałem wywoływać wojenki, ten sprzedający ma nieporównywalnie bardziej wiarygodny towar niż Sopockie, nie mówiąc o Zbigniewie, więc mogę kręcić nosem na detale konkretnych wystawianych przedmiotów, ale opinię na temat tego sprzedającego mam dość wyważoną.

pozdrawiam
Narfas

VW1 miewa fajne zegarki. Natomiast sam nigdy nic nie kupiłem, jak dla mnie to ma za ładne opisy i zdjęcia.

Ostatnio zmieniony przez hrabia 2015-03-21, 21:00, w całości zmieniany 1 raz
'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.