Poprzedni temat «» Następny temat
Staruszek jubileuszowy
Autor Wiadomość
garfik 
Starszy Kulis

Pies czy kot?: kot
Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 60
Skąd: Warszawa - Grochów
 #1  Wysłany: 2012-10-08, 12:12   Staruszek jubileuszowy

Jako, że to mój pierwszy post na CW to głębokim chciałem ukłonem powitać bywalców, i skromnie przy kontuarze zasiąść - bo w czytelniczym kącie przy stoliku siedzę od pewnego już czasu.
Witam zatem i ad meritum przechodzę. Otóż, niedawno całkiem na All nabyłem droga kupna kieszonkę. Sprzedahjący określił ja jako "jubileuszowy Kienzle" tarczą się sugerując, i jako takowy nabyłem.
Potem dopiero dochodzeniem przeprowadził, bo napisy na wewnętrznej powierzchni dekla podejrzenie wzbudziły, i...
Okazało się, że wszedłem w posiadanie takiego oto Longineśnego wynalazka: http://ihc185.infopop.cc/...82/m/9461039732
Oczywiście, mój jest jeno mizernym cieniem tamtego. Szczątki żałosne i nic więcej.
Ale chciałbym go do życia powtórnego przywrócić i się nim cieszyć.
Własnych zdjęć jeszcze nie mam, więc oto akcja na której nabyłem - mam nadzieję, że sprzedający się nie obrazi: http://allegro.pl/zegarek...2671903175.html

Wiecie może, czy istnieje w nadwiślańskim kraju, a jeszcze lepiej w jego stolicy ktoś, kto podjąłby się reanimacji mechanizmu? Balans lata luźno więc oś do dorobienia, co tak jeszcze nie wiem.
Estetyką czyli polerowaniem, dobraniem tarczy itp sam się zajmę, ale umiejętności chirurga mi natura poskąpiła...

Pomóżcie ożywić staruszka! :))
 
 
Spam
[Usunięty]

 #2  Wysłany: 2012-10-08, 15:19   

Pochwalony :!:
Do przywitań jest watek osobny http://www.chinawatches.p...r=asc&start=765

...a co do zegarka to czy on jest w ogóle kompletny :?: Zdjęcia są tak ciemne że nie widać koła wychwytowego.
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #3  Wysłany: 2012-10-08, 16:45   

Po pierwsze tarcza od Kienzle nie ma nic wspólnego z tym zegarkiem - ktoś uciął słupki mocujące i nasadził ją byle jak. Brak tłoczka przwestawiania wskazówek. Czop balansu złamany, włos pogięty, przesuwki w ogóle nie ma.
W sumie: to nie do naprawy, tylko do rekonstrukcji.

Gb.

[ Dodano: 2012-10-08, 15:49 ]
PS: dopiero teraz zatrybiłem - to Roskopf.
Ostatnio zmieniony przez Jacek. 2012-10-08, 16:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
garfik 
Starszy Kulis

Pies czy kot?: kot
Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 60
Skąd: Warszawa - Grochów
 #4  Wysłany: 2012-10-08, 18:35   

Oto fotki bebechów, mam nadzieję, ze koło wychwytowe widać. Malutkie ono jakosik.

Sikorek

Zdaję sobie sprawę, że to nie jest hop-siup, pół godziny u bateryjkarza w oszołomie. Ale naprawdę mi jakoś tak zależy... No kurde, ładny jest.

Tarcza od kincla była wklejona na jakiś hermolopodobny klajster, odpadła jak spojrzałem na nią groźnie. Wskazówki cholera wie skąd, ale jedna jest chamsko podlutowana jakimś drutem. To wszystko jest do uzupełnienia, i tym zająć się mogę sam - ale mechanizm wymaga co najmniej maga siódmej rangi.

A, przepraszam, że pytanie naiwne zadam... Ale co to dokładnie znaczy, że roskopf? Wiem, że to taki typ mechanizmu, ale ma wiedza tu się w tym temacie zaczyna, gdzie i kończy...
Ostatnio zmieniony przez garfik 2012-10-08, 18:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buran 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 3281
Skąd: Bielsko-Biała
 #5  Wysłany: 2012-10-08, 18:56   

Na Allegro gość wystawia dziesiątki werków do kieszonek za grosze,może coś dobierzesz?
_________________
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
 
 
garfik 
Starszy Kulis

Pies czy kot?: kot
Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 60
Skąd: Warszawa - Grochów
 #6  Wysłany: 2012-10-08, 19:01   

Przeglądam jego ofertę codziennie piwo sącząc, jak na razie, nic...
Zaraz za lekturę Jendritzkiego się zabieram, mądrzejszy będę w kwestii Roskopfa :)

Przyszło mi nawet do głowy aby nabyć jakiś werk w miarę z epoki, byle średnica pasowała, i założyć... Ale jakoś sam nie wiem czemu, rozwiązanie owo lekko świńskim się mi widzi.
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #7  Wysłany: 2012-10-08, 19:11   

garfik napisał/a:

A, przepraszam, że pytanie naiwne zadam... Ale co to dokładnie znaczy, że roskopf? Wiem, że to taki typ mechanizmu, ale ma wiedza tu się w tym temacie zaczyna, gdzie i kończy...


Georges Roskopf skonstruował pierwszy "zegarek dla ubogich":
http://en.wikipedia.org/w...rederic_Roskopf
Zasadniczo Roskopfy miały wychwyt kołkowy o charakterystycznej konstrukcji, ale prze wiele lat produkowali go bez ograniczeń spadkobiercy i naśladowcy, więc istniało od groma klonów, wersji i wykonań. Niektórzy zwą je podróbami, mimo, że nigdy nie opatentowano szczegółów oryginalnego mechanizmu.

Gboo.

PS: dopiero teraz zwróciłem uwage na tę kopertę, całkowicie z innej bajki.
Ostatnio zmieniony przez Jacek. 2012-10-08, 19:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Spam
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2012-10-08, 20:42   

...miałem kilka kołkowców roskopfa, a do teraz mam kilka szajswerków... to mnie bardziej przypomina wychwyt angielkski... są szpiczaste zęby koła wychwytowego i widać jedną metalową charakterystyczną paletę... kołkowce mają ścięte zęby na kole wychwytowym... ale mogem siem omylać...



[ Dodano: 2012-10-08, 20:51 ]
...w powiększeniu zęby koła wychwytowego jak u szwajcara

Ostatnio zmieniony przez Spam 2012-10-08, 20:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #9  Wysłany: 2012-10-08, 21:00   

A mostki żywcem z któregoś z Roskopfów, oddzielna płyta z balansem i wychwytem...



W rejestrze samych firm Roskopfa jest z półtorej strony. I bądż tu mądry. :)

Gboo.
 
 
garfik 
Starszy Kulis

Pies czy kot?: kot
Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 60
Skąd: Warszawa - Grochów
 #10  Wysłany: 2012-10-08, 21:01   

W końcu to longines...

Przeglądając ten dziwny wirtualny świat, znalazłem takie miejsce: www.zegarymatkiewicza.pl.
Na kmiziu mają reklamę, ale nigdzie żadnych opinii nie znalazłem. Twierdzą, że są w stanie zrekonstruować WSZYSTKO. Wie ktoś, prawda-li to?
_________________
Zegarki radzieckie - najszybsze na świecie!
 
 
Apa13 
Klon Sprzedawcy Ryżu
Artur


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 9082
Skąd: Polska
 #11  Wysłany: 2012-10-08, 21:06   

garfik, Myslę, że jesli się posiada fundusze to w tych czasach prawie wszystko jest mozliwe :)
_________________
"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #12  Wysłany: 2012-10-08, 21:07   

garfik napisał/a:
W końcu to longines...



Ja bym obstawiał bardzo wczesne Panerai, rewolucyjne znalezisko cool

Gbourek.
Podwódny.
 
 
Spam
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2012-10-08, 21:09   

Wiele przemawia za tym, że to rosk... przystawka, kształt półmostków, ba;lans... ja mam największa wątpliwość co do palety i zębów koła wychwytowego... a przeciwwagę na kotwicy ma wiele mechanizmów...

...co do silnika... garfik ja ci nie wróg... sam reanimowałem i inwestowałem w przypadki beznadziejne... ale tu się trzeba mocno zastanowić czy warto... nawet gdyby to był longines... jeżeli miało by ci to sprawić satysfakcję to śmiało możesz próbować...
 
 
garfik 
Starszy Kulis

Pies czy kot?: kot
Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 60
Skąd: Warszawa - Grochów
 #14  Wysłany: 2012-10-08, 21:17   

Jacek. napisał/a:

Ja bym obstawiał bardzo wczesne Panerai, rewolucyjne znalezisko cool

Gbourek.


A gdzieżby. Nie zwrócił Waść uwagi na charakterystyczne wygięcie mostka. To rosyjski, przedrewolucyjny czasomierz, wystrugany sierpem (młotów naonczas nie znano na rosyjskiej prowincji) przez Rasputina, coby uwodzicielskim cykaniem Katarzynę do łożnicy zwabić a sprośności do bladego świtu wyczyniać...

Spam napisał/a:
Wiele przemawia za tym, że to rosk... przystawka, kształt półmostków, ba;lans... ja mam największa wątpliwość co do palety i zębów koła wychwytowego... a przeciwwagę na kotwicy ma wiele mechanizmów...

...co do silnika... garfik ja ci nie wróg... sam reanimowałem i inwestowałem w przypadki beznadziejne... ale tu się trzeba mocno zastanowić czy warto... nawet gdyby to był longines... jeżeli miało by ci to sprawić satysfakcję to śmiało możesz próbować...


Poważniejąc na wieczór, rzeknę: właśnie o to chodzi. Nie handluję, nie zamierzam liczyć wartości przed, w trakcie i po. Uważam, ze zegarek musi żyć. Koszty są ważne, ale gdy okazałby się że mogę je ponieść - to chcę. Wyłącznie po to, by go MIEĆ i móc się cieszyć, że jest MÓJ.
_________________
Zegarki radzieckie - najszybsze na świecie!
Ostatnio zmieniony przez garfik 2012-10-08, 21:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #15  Wysłany: 2012-10-08, 21:23   

Spam napisał/a:
(...) ja mam największa wątpliwość co do palety i zębów koła wychwytowego...


Na angielskie to one mi ni chuchu nie wyglądają.

Gb.

[ Dodano: 2012-10-08, 20:29 ]
garfik napisał/a:

A gdzieżby. Nie zwrócił Waść uwagi na charakterystyczne wygięcie mostka. To rosyjski, przedrewolucyjny czasomierz, wystrugany sierpem (młotów naonczas nie znano na rosyjskiej prowincji) przez Rasputina, coby uwodzicielskim cykaniem Katarzynę do łożnicy zwabić a sprośności do bladego świtu wyczyniać...


O ile mi wiadomo, to Aleksandry Fiodorowny nie zajmowało tykanie, tylko aby perpendykuł pokaźny był ;)



Gb.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum