Poprzedni temat «» Następny temat
Alpha Paul Newman
Autor Wiadomość
szeryf
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2009-08-07, 14:34   Alpha Paul Newman

Drugi (mam na myśli czas przybycia na mój nadgarstek) w kolekcji









 
 
feleksc 



Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #2  Wysłany: 2009-08-07, 17:08   

spory jest ?-podoba mmi sie taki styl
 
 
szeryf
[Usunięty]

 #3  Wysłany: 2009-08-07, 18:22   

40mm czyli dla mojego nadgarstka to już maksymalny pułap. Niestety na razie ma jedną wielką wadę, śpieszy aż 15 s/dobę! W tym miejscu http://forums.watchuseek....=ST-19+accuracy jest sonda dotycząca dokładności chodu mechanizmu ST-19 i jak widać, mój egzemplarz jest poniżej przeciętnej :(
 
 
Swissmaker 
Ojciec Założyciel


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 541
Skąd: Wrocław
 #4  Wysłany: 2009-08-07, 19:04   

Ten Twój egz. to model seryjnie z paskiem czy pierwotnie posiadał bransoletę?



Ile za niego? Zastanawiam się nad tym i nad jeszcze innym, nie do końca chińskim:



http://cgi.ebay.pl/INVICT...p3286.m63.l1177
 
 
szeryf
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2009-08-07, 19:20   

Posiadał bransoletę, którą czym prędzej wymieniłem. Nie zdążyłem, kiedy kosztował 128 $, kupiłem za 132 $, a teraz kosztuje już 140 $. Będzie pewnie jeszcze droższy. A skąd pochodzi "napęd" tej Invicty?
 
 
Swissmaker 
Ojciec Założyciel


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 541
Skąd: Wrocław
 #6  Wysłany: 2009-08-07, 21:39   

Mniemam że to ten sam co w Alphie :D Jestem wręcz tego pewny, tyle tylko że Invicta ma wskaźnik 12ogodzinny a Twoja Alpha - 24 :D
 
 
qbapiasek
Gość
 #7  Wysłany: 2009-08-07, 23:13   

fajna ta alfa i jak będą do niej przeszklone dekle to poważniej się nad nią zastanowię, chociaż trochę rażą mnie indeksy we wskaźniku 24h, szczególnie ta "6" jest dość hmm.. specyficzna.

Na oficjalnej stronie alphy nie widzę żeby cena uległa zmianie, nawet te nowe "czerwone" są po 132$



Dodam jeszcze, że z tym paskiem moim zdaniem bardzo fajnie się komponuje Twoja alpha :)
 
 
szeryf
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2009-08-09, 11:37   

@qbapiasek

Zgadzam się, że indeksy na tarczkach są specyficznie dopracowane :lol:

Faktycznie w HongKongu nadal chodzą po 132$, ale w USA już po 140$. Cieszy mnie opinia o pasku, bowiem długo nie byłem zdecydowany czy dobrze wybrałem, a w zasadzie to wybrała, bo zasugerowała mi ten wzór jakaś znajoma kobieta mojego znajomego zegarmistrza akurat obecna u niego w zakładzie :)



@Swissmaker

A co powiesz o tym chronografie?

http://cgi.ebay.com/New-4...34.c0.m14.l1262 Cena w momencie kiedy to piszę - rewelacyjna. Tutaj coś z WUS o tej marce http://forums.watchuseek....ghlight=schafer
 
 
qbapiasek
Gość
 #9  Wysłany: 2009-08-09, 13:07   

Do tego jak kupujesz w USA to chyba za przesyłkę musisz doliczyć :/ a w HK bezpośrednio u Alphy przesyłka jest za darmo.



Fajny ten chronograf, może trochę mało czytelne przez dodanie przedziałki tachografu ale ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Trochę mniej pozytywnie się zrobiło jak zauważyłem ile sobie życzy na drugiej aukcji takiego zegarka :? prawie 1,5 tys :x
 
 
rysio ochodzki
[Usunięty]

 #10  Wysłany: 2009-10-25, 18:26   

Witam,

szeryf mam prośbę: czy mógłbyś załączyć zdjęcia "nocne"? Chciałbym zobaczyć jak zegarek świeci. Niestety nie znalazłem na stronie alphy ale może ktoś wie, czy istnieją modyfikacje tego mechanizmu z datą? Bardzo mi się to chrono podoba ale zależy mi na datowniku.

Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam
 
 
szeryf
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2009-10-26, 22:31   

Chętnie zrobiłbym zdjęcia święcącego w nocy PN, ale niestety nie mam statywu, a bez niego ani rusz :( Postaram się kiedyś pożyczyć takowy i wtedy pstryknę wszystkim moim chińczykom zdjęcia "nocne". Podobno ST 1908 ma datownik na godz. 12, ale jeszcze takiej wersji nie spotkałem... nie tylko w Alphach, ale nawet w Mewach!
 
 
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #12  Wysłany: 2009-10-26, 22:51   

E, no podoba mnie się ta Alpha. Dopiero teraz dotarłem do tego wątku i wcześniej nie wiedziałem o jej istnieniu :wink: W sumie w "kolekcji" brakuje mi teraz chrono więc kto wie czy się nie nada :wink:
 
 
rysio ochodzki
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2009-10-27, 22:02   

@szeryf: Dzięki, będę musiał zrezygnować z daty lub zanosi sie na wojne paris vs alpha ;/.

Pozdrawiam
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #14  Wysłany: 2009-10-27, 22:12   

Jak zobaczyłem pierwszy raz ten zegarek, to pomyślałem sobie że to nie dla mnie, zaglądałem do tego tematu kilka razy, i za każdym razem odkrywałem w tym zegarku coś nowego, jakiś szczegół, detal, a to indeksy , a to wskazówki i w końcu stwierdziłem że to jest jednak fajny zegarek, mi powiem Ci szeryfie że szczerze Ci zazdraszczam Twoich zegarków.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum