Mołni podróż w czasie - Projekt 1954-2013
Odpowiedz do tematu

:
Santino napisał/a:
To po dość długiej obróbce ;-)

Ja też importowałem odręczny rysunek Jednego Takiego, sfotografowany wałkiem do ciasta... ;-)


To jak już se sobie wypominamy, to odręcznie trochę inaczej było, niby subtelne różnice ale to może o subtelności tu idzie :złośliwiec:




















:twisted:
Sylwek pifko

Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
:
Sebastian napisał/a:
trochę inaczej było

Oj tam, oj tam.

:-)

:
Ewamilewski napisał/a:
Lechu te 1954 i 2013 wyokrąglij. Ekrus nie ładny te białe u góry są suppperr. :)


Oki - jeszcze tego zabiegu spróbuję choć spodziewam się, że przy tak krótkich polach tekstowych może dziwnie wyjść.

Ecru z połyskiem może na żywo wywalać z kapci w połączeniu z podziałką chronometryczną i ogólnym konceptem vintage. Zdecyduję się na kolor tarczy jak zobaczę jakieś fotki dotychczasowych prac Chronostaru.

:
Ewamilewski napisał/a:
Lechu te 1954 i 2013 wyokrąglij. Ekrus nie ładny te białe u góry są suppperr. :)


Bo to nie ecru, tylko jaskrawy i dość chłodny żółty.

Takie coś wyglądałoby zupełnie inaczej (ecru to oczywiście dość nieprecyzyjne określenie, ale jednak...):
https://www.google.pl/sea...1F4u3hAeP-YHQAw

pozdrawiam
Narfas

:
Co racja to racja - na tej ostatniej grafice przeżółciłem, teraz już chyba lepiej - z wyoblonymi datami i nieco większą subsekundą.

Wersja "ecru" i biała obok siebie:




I taka niedbała "wizualka" w pierwszej, lepszej kopercie:


:
Zamień to na RGB przed wrzuceniem na forum, bo przeglądarki nie rozumieją CMYKa i kolorki wychodzą mocno odjechane.

Edit: pobawiłem się trochę suwaczkami i zamieniłem na RGB.



pozdrawiam
Narfas

Ostatnio zmieniony przez Narfas 2013-02-17, 17:27, w całości zmieniany 1 raz
:
Narfas, rzeczywiscie w Corelu wyglada inaczej, a na forum inaczej. Twoja wersja swietnie wyszla i wlasnie cos takiego chce uzyskac.
Mam tylko nadzieje, ze podzialka chronometryczna ladnie wyjdzie i zostana zachowane wszystkie szczegoly.

Dzieki za Twoja wersje i uwagi dot. Rgb/cmyk. Zapamietam sobie.

Ewamilewski
[Usunięty]
:
Narfas napisał/a:
Ewamilewski napisał/a:
Lechu te 1954 i 2013 wyokrąglij. Ekrus nie ładny te białe u góry są suppperr. :)


Bo to nie ecru, tylko jaskrawy i dość chłodny żółty.



pozdrawiam
Narfas


Narfas chciałem to przekazać delikatnie Lechowi a Ty z grubej rury...... ;)




[ Dodano: 2013-02-17, 18:39 ]
Bibliotek@rz napisał/a:

Mam tylko nadzieje, ze podzialka chronometryczna ladnie wyjdzie i zostana zachowane wszystkie szczegoly.

Dzieki za Twoja wersje i uwagi dot. Rgb/cmyk. Zapamietam sobie.


Podziałka nie wyjdzie nie ma szans. Ale tarczę zrobiłeś perfeckt tylko zazdrościć talentu.

Ostatnio zmieniony przez Ewamilewski 2013-02-17, 18:41, w całości zmieniany 1 raz
:
Aż tak cienko to nie wiem, czy wyjdzie.
Na pewno da się tak:


Sorry Sebastian - znów Twoje... ;-)

Ewamilewski
[Usunięty]
:
Nie dadzą rady. Już na tej druk się zlewa. Lechu ta podziałka do czego ma służyć?

Na dużym zdjęciu jest ok. ale na małej tarczy drukowałeś i sprawdzałeś?

Ostatnio zmieniony przez Ewamilewski 2013-02-17, 20:50, w całości zmieniany 1 raz
:
Sylwek - kurcze no nie widzę tutaj tej dokładności do 0,05mm :/ Moja podziałka ma małe szanse na powodzenie - jutro druknę to na zwykłej drukarce i zobaczę jak wygląda, ale tampon taki dokładny nie będzie.
Zapytam w Chronostarze czy jest jakakolwiek szansa na tak dokładny druk. Może gdzieś indziej jeszcze poszukam, bo zależy mi na zachowaniu szczegółu. Może jakaś drukarnia mi to zrobi, która niekoniecznie zajmuje się tarczami.

:
Bibliotek@rz napisał/a:
Sylwek - kurcze no nie widzę tutaj tej dokładności do 0,05mm :/ Moja podziałka ma małe szanse na powodzenie - jutro druknę to na zwykłej drukarce i zobaczę jak wygląda, ale tampon taki dokładny nie będzie.


Weź pod uwagę, że niektóre sterowniki drukarek czy RIPy w drukarniach mają wbudowane tzw. przeciwdziałanie zanikowi linii. Powoduje to "podbicie" linii wektorowych do wartości możliwej do uzyskania na urządzeniu wyjściowym. Np. jeśli masz linię 0,15 pt, a drukarka drukuje tylko od 0,25 pt, to podbije Ci linię do tej wartości.
Dodam, że sens mają tylko drukarki laserowe, bo na atramentówkach na bank to się porozlewa.

pozdrawiam
Narfas

Ostatnio zmieniony przez Narfas 2013-02-17, 21:00, w całości zmieniany 1 raz
:
Ale zwróć uwagę na wielkość zdjęcia i wielkość tarczy...

A w ogóle zapytaj Sebastiana - w koncu to jego zegarek... ;-)

:
To ta tarcza w której dopiero pod lupką było widać szczegóły cyferek? Imo wymiatała.Lechu, naprawdę nie było się do czego czepić.

FORZA Robert!
RK WRT
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.