Poprzedni temat «» Następny temat
Tajemnicze zegarkowe produkty Chińskiego Smoka... ;-)
Autor Wiadomość
Maras 
Klon Starszego Kulisa

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 8990
Skąd: PL- wrocek
 #76  Wysłany: 2017-07-14, 09:08   

Jacobi napisał/a:
Seiko czy inny Shark wszystko to gadżety , jedni wyciągają więcej kasy , inni mniej , nie ma się czym podniecać.


pifko
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #77  Wysłany: 2017-07-14, 09:11   

Krzysiek, w sumie to masz rację, bo wychpdzi na to, że wszyscy kradną/ci mniejsi lub inspirują się/ci więksi.
W sumie nic mi do tego na jakie zegarki koledzy wydają własne pieniądze. Mój burak u mnie mówi: NIE.
O uczciwości Szwajcarów, zarówno tej mentalnej jak i namacalnej, wiadomo nie od dziś. Pieniądz musi się zgadzać. ;)
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
mw75 
Prezes Uncle Bens'a

Pomógł: 35 razy
Wiek: 49
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 6031
Skąd: PL
 #78  Wysłany: 2017-07-14, 09:15   

Ale czekajcie, jeżeli coś nie jest zakazane to jest dozwolone, nie?
Czyli, jeżeli firma A nie zabezpieczyła prawnie swoich wyrobów przed kopiowaniem (a ma chronione wyłącznie np. logo*) lub czas ochrony wygasł to... de iure to nie jest kradzież ;) .
Takie mamy czasy... Ale kiedyś też tak było, popatrzcie wstecz, na zegarki wintydżowe, czasami trudno jest rozpoznać, takie podobne, a producenci różni.

Sam mam ambiwalentne uczucia wobec homarów. Jestem przeciw ale też i za ;) . Tzn. staram się nie kupować ale mam dwa (a miałem o wiele więcej) ;) . Myślę, że inaczej nieco można też podejść do kopi zegarków już nieprodukowanych...

*a pewnie doskonale wiecie, że są firmy, które chronią wiele innych, charakterystycznych i rozpoznawalnych elementów zegarka jako swoje znaki towarowe i wygrywają procesy z kopistami.
_________________
Antisocial and faceless...
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48272
Skąd: Łódź
 #79  Wysłany: 2017-07-14, 09:20   

mw75, niby tak jest, że nie jest zakazane.
Niby takie czasy.
Ale może mi się to nie podobać?

Podobnie zresztą jak inne „znaki naszych czasów”. Przynajmniej niektóre ;)


Edit: i ja nikomu nie bronię kupować tych wynalazków. Ale rozumiem forum tak, że jak ktoś pokazuje jakiś zegarek, pasek, czy schabowego, to m.in. po to, żeby inni mogli na ten temat się wypowiedzieć pifko
 
 
mw75 
Prezes Uncle Bens'a

Pomógł: 35 razy
Wiek: 49
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 6031
Skąd: PL
 #80  Wysłany: 2017-07-14, 09:26   

Santino, oczywiście, że może.
I fajnie, że nie podoba.
Bo poza kwestiami prawnymi pozostaje jeszcze nasza etyka, moralność czy jak kto woli "burak" :oops: ;) .
Też mi się to niezbyt podoba, jak pisałem wyżej, ale też przyznaję się, że siły charakteru mi czasem brakuje.
Niemniej, staram się nie kupować xero 1 do 1...
Homary mam dwa. Chronotaca - Rolex Master GMT (ten od PanAm i Guevary, nieprodukowany od lat 1980), oraz Alphę Speedmastera.
_________________
Antisocial and faceless...
Ostatnio zmieniony przez mw75 2017-07-14, 09:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48272
Skąd: Łódź
 #81  Wysłany: 2017-07-14, 09:28   

Cytat:
Bo poza kwestiami prawnymi pozostaje jeszcze nasza etyka, moralność czy jak kto woli "burak"


pifko
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #82  Wysłany: 2017-07-14, 09:35   

Będę mega zadowolony, bo to będzie oznaczało że będę zarabiał 100x tyle co teraz :-)

Poza tym nie wiem co ty wiesz "skąd się biorą", ale wiem co ja wiem ;-) Za wszystkie ostatnie klony Seiko odpowiada ten sam człowiek. A pomysł powstał bo sobie Hiszpanie z klubu Seiko zamówili coś co się nazywało Anko. Ten konkretny człowiek nie produkuje podróbek, ma kilka własnych marek pod którymi sprzedaje klony.
Bardzo często takie rzeczy się zdarzają z powodu nieuczciwej współpracy, tj. zamówionych zostanie X części, a później kontahent ich nie odbiera. U jednego z naszych producentów leży 200 000 - słownie dwieście tysięcy - kopert do jednej z modówek, która nagle przestałą je po prostu odbierać i za nie płacić.
Na rynku znane są przypadki takich wałków, i ja osobiście nie widzę niczego nieetycznego jeśli poddostawca sprzedaje podzespoły za które mu nie zapłacono.
_________________
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48272
Skąd: Łódź
 #83  Wysłany: 2017-07-14, 09:45   

Seiko, IWC, Tag Heuer produkują części w tych fabrykach, o których mówisz?
I nie odbierają/płacą za nie?
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #84  Wysłany: 2017-07-14, 09:51   

Masz zamiar dyskutować z własnymi tezami? To się nie krępuj :popcorn:
_________________
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48272
Skąd: Łódź
 #85  Wysłany: 2017-07-14, 09:54   

cool

CBDU
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #86  Wysłany: 2017-07-14, 09:56   

Że rozmawiasz z własnymi a nie cudzymi wypowiedziami? A to nie raz i nie dwa już "CBDU" :D
_________________
 
 
kwater 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 4042
Skąd: Września
 #87  Wysłany: 2017-07-14, 09:59   

Kurde, o czym mowa? Skoro można legalnie kupić np. Peugeota ze znaczkiem Mercedesa to dlaczego nie Taga ze znaczkiem Pagani? Skąd wiemy, że takie "przebrandowania" zegarków nie są robione celowowo?
_________________
"trzeba nim począśc zeby zaczoł chodzic"
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #88  Wysłany: 2017-07-14, 10:06   

Regularnie zgłaszają się do nas ludzie chcący żeby im zrobić zegarki pod ich logo :popcorn:
Naprawdę, nikt tutaj nie wymyślił koła. Tak działa ta branża od zawsze.
_________________
 
 
kubedes 
Ryżowy


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 506
Skąd: Ostrówek
 #89  Wysłany: 2017-07-14, 10:19   

Nieco z boku ale w temacie.
Na rynku audio - słuchawki, był jakiś czas temu szum jak firma Superlux wypuszczała, kolejne serie słuchawek "łudząco podobne" do Beyerdynamiców i AKG, w cenach ca. 8-10x niższych od oryginałów.

Ludzie krzyczeli: hańba! podróby! ITP dopóki się nie okazało, że Beyerdynamic i AKG sprzedały Superluxowi prawa technologii i do sprzedaży tych słuchawek pod swoim logo.

W większości to modele, których już Beyerdynamic i AKG nie oferują, ale np. kształt pałąka, czy obudowy muszli są identyczne i "tanie" Superluxy od "drogich" Beyerdynamiców różnią się, tylko zastosowanym przetwornikiem.
Poniżej porównanie
SUPERLUX HD660 za ca $30


Beyerdynamic DT 770 Pro za ca $200


Wcale bym się nie zdziwił gdyby również w zegarkach "homary" były wypuszczane za zgodą dużych firm, a wszystko na podstawie szczegółowych kontraktów regulujących jaki jest akceptowalny poziom podobieństwa ;)
To za duże pieniądze są, żeby tak po prostu ktoś sobie "podrabiał" Taga, iwuca czy innego Nautilusa.
 
 
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 60
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 35062
Skąd: Polska Pd. B
 #90  Wysłany: 2017-07-14, 12:13   

To ja jestem w takim razie nieetycznym, niemoralnym, skarlałym złodziejem/paserem :idea: :facepalm: :oops: :oops:

Dziś na łapie dowód :twisted: :twisted:


.
.
.
...Wiadro, albo i dwa innych też by się zanalazło - czyli nawet nie czyściec - piekło mnie czeka :?: hmmm :( :( ;)
_________________
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
Ostatnio zmieniony przez Fazi 2017-07-14, 12:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum