Poprzedni temat «» Następny temat
wolna dyskusja na temat czy to jeszcze homage czy już fake
Autor Wiadomość
andre
[Usunięty]

 #76  Wysłany: 2010-05-19, 17:53   

Kopia obrazu bez podpisu lub z podpisem twórcy (kopisty) to tylko kopia.Z podpisem autora rzeczywistego to fake.No i tyle.To chyba najprostszy przykład rozgranicząjacy pojecie kopia,naśladownictwo od podrabiania.


Za najbardziej absurdalny uważam tok rozumowania: Jeśli rzecz identyczna z oryginałem powstała w kraju lub pobliżu w którym wykonano oryginał i kosztuję odpowiednio to nie jest to ani naśladownictwo ani też nie jest naganne a jeśli już to tylko trochę ;-) Natomiast jeśli powstała w kraju azjatyckim to jest ;-) no i te absurdalnie niskie koszta.
Ostatnio zmieniony przez andre 2010-05-19, 18:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
prezesso 
Klon Kierownika Pola Ryżowego
street's disciple


Pomógł: 70 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 13436
Skąd: Łódź
 #77  Wysłany: 2010-05-19, 20:15   

tjaaa.... vide: własśnie adriatica, davosa, invicta,itd. nawet orient robi rolmopsa z lupkaą...
:twisted: ale tylko my jesteśmy źli
_________________
Skate or die!
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #78  Wysłany: 2010-05-19, 20:43   

Cały czas mówiłem, mówię, i mówić będę ...
Cały problem powstał przez chłopców z małymi Wackami ...
Kupił taki jeden z drugim sobie za zylion peelenów (w kredycie) "ZEGAREK", i teraz strzela go że po pierwsze, ludzie o zegarkach nie mają bladego pojęcia, po drugie wynikające z pierwszego - nie poznają co tam on ma... A jak on MA, a kto inny ma podobne - to mówią "ale MAJĄ fajne zegarki" ... :lol: No frustracja, pany, frustracja ... Tak to jest jak się kupuje cokolwiek przeciw innym, a nie dla siebie ...
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #79  Wysłany: 2010-05-19, 21:23   

A swoją drogą nieźle to pokręcone, że jeśli szef ma oryginała TAGa na ręku, to podwładni kupują sobie podróby, by na nich szef spojrzał. Włazić w d... też można z klasą. :mrgreen: :mrgreen:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #80  Wysłany: 2010-05-19, 21:39   

Bo szef gówno wie o zegarkach. Taki, wicie-rozumicie, Miłośnik i Posiadacz Zdjęć.
To się nie skuma że go personel gwałci przez oczy podróbami.
A może sam też Rolka kupił na wakacjach w Egipcie :roll: :razz: :?:
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #81  Wysłany: 2010-05-19, 21:45   

Alamo, nie pamiętasz o Pierwszej Zasadzie Podróbek? W Egipcie to się Rolexa nie kupuje, tylko znajduje na plaży. :mrgreen:
 
 
Maciej
[Usunięty]

 #82  Wysłany: 2010-05-19, 21:55   

Szef z tego co wiem w wolnych chwilach nurkuje więc Submariner na ręku chyba nie dziwi, co nie? A podwładni przed szefem nie szpanują i nie ukrywają że to fejki, bo po co? Szef wie że ich stać, wybrali fejka, ich sprawa. Chodzi o relacje z klientami.

Swoją drogą to może dochodzić i na pewno dochodzi do paradoksalnych sytuacji - gdzie obie strony mają fejka bo uważaja że to wyrzucanie kasy w bloto, oboje sa pod presja zeby miec "Patka" i oboje sie poca ze druga strona rozkmini ze maja fejka :lol: :lol: :lol:
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #83  Wysłany: 2010-05-19, 22:00   

Ale nie wiem czy wiesz, że to forum miłośników zegarków, więc takie zachowania nas śmieszą. :mrgreen:

Po drugie - w Polsce ktoś? nurkuje? z submarinerem na ręku? :shock: :shock: Jakby to powiedzieć... Wybacz, ale bardziej uwierzę w to, co pisał Fakt, że wieloryb przypłynął z Gdańska do Warszawy, czyli po drodze wspiął się po tamie we Włocławku. :mrgreen:

Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją taką, w której obydwie strony noszą podróby markowych zegarków, bo markowe zegarki nosić wypada, a szkoda na nie wydawać tyle pieniędzy. Spotykam się raczej z sytuacją, gdzie szef nosi Perfecta na ręku. W każdym bądź razie to, co opisujesz, to nie ma nic wspólnego z zainteresowaniem zegarkami. To jest po prostu tzw. lans. Ludzie, którzy tego się dopuszczają, są po prostu nieszczęśliwi. :grin:
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2010-05-19, 22:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maciej
[Usunięty]

 #84  Wysłany: 2010-05-19, 22:45   

Blaz napisał/a:

Po drugie - w Polsce ktoś? nurkuje? z submarinerem na ręku?

Masz dosyć spore problemy z logiką.

Ze zdania:

"Szef z tego co wiem w wolnych chwilach nurkuje więc Submariner na ręku chyba nie dziwi, co nie?"

można wyprowadzić fakty:

1. Szef nurkuje
2. Szef ma submarinera

Wniosek normalnej osoby to:

Zainteresowanie nurkowaniem skłoniły go do wyboru na swój zegarek właśnie Rolexa Submarinera który jest legendarnym zegarkiem w kategorii diver.

Jak to według Ciebie znaczy że on nurkuje W POLSCE (kto mający kase nurkuje w żurze?) i do tego Z TYM ZEGARKIEM AKURAT (a od czego są komputery nurkowe?) to ja nie mam więcej pytań. Piszesz jakieś farmazony.

Takie same debilizmy napisałeś wyżej pisząc o Tagu którego ma szef (nie było mowy że szef ma Taga), a potem pisząc że mu wchodza w dupe (to też była nadinterpretacja, nic takiego stamtad nie wynika, to tez moge rozpisac).

Blaz napisał/a:

Spotykam się raczej z sytuacją, gdzie szef nosi Perfecta na ręku.

Pospotykaj się więc z szefami np. spółek WIG20 i zobacz czy noszą Perfekty.
Ostatnio zmieniony przez Maciej 2010-05-19, 22:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
anduril
[Usunięty]

 #85  Wysłany: 2010-05-19, 22:52   

ALAMO napisał/a:
Cały czas mówiłem, mówię, i mówić będę ...
Cały problem powstał przez chłopców z małymi Wackami ...
Kupił taki jeden z drugim sobie za zylion peelenów (w kredycie) "ZEGAREK"

"zazdrościsz, bo Cię nie stać" :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez anduril 2010-05-19, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #86  Wysłany: 2010-05-19, 23:03   

Maciej napisał/a:

Pospotykaj się więc z szefami np. spółek WIG20 i zobacz czy noszą Perfekty.


Widzisz, tak się złożyło, że spotykam się i zdania nie zmieniam.
Możemy mieć różne zdania, ale szanujmy się nawzajem. Wulgaryzmów nie będę tu tolerował. Masz pierwsze ostrzeżenie.
 
 
Maciej
[Usunięty]

 #87  Wysłany: 2010-05-19, 23:07   

Blaz napisał/a:

Widzisz, tak się złożyło, że spotykam się i zdania nie zmieniam.

Zapewne.

Blaz napisał/a:

Możemy mieć różne zdania, ale szanujmy się nawzajem. Wulgaryzmów nie będę tu tolerował. Masz pierwsze ostrzeżenie.



Blaz napisał/a:
Włazić w d...


OK.

Dupa = wulgaryzm
d... = niewulgaryzm

ALE JA ROZUMIEM

Panris = niefake
fake = fake

Widzę że masz podobne kryteria w całym życiu. Przynajmniej konsekwentny jesteś :lol:
Ostatnio zmieniony przez Maciej 2010-05-19, 23:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #88  Wysłany: 2010-05-19, 23:08   

Ten pan musi ochłonąć. :grin: Masz dzień na zastanowienie się czy to odpowiednie forum dla Ciebie.
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2010-05-19, 23:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
andre
[Usunięty]

 #89  Wysłany: 2010-05-19, 23:13   

Nie nakręcajcie się tak.Dyskusja ma być merytoryczna bez wycieczek i podtekstów.Nie chcemy tu pyskówek prawda?

Wprawdzie dyskusja stara jak świat ale może się dowiemy z niej czegoś czego jeszcze nie wiemy i może ktoś nas zaskoczy świerzością spojrzenia? Nigdy nie wiadomo ;-)
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #90  Wysłany: 2010-05-19, 23:15   

Pyskówek i atmosfery kizi tu nie chcemy. :grin: Tym bardziej że sprawa jest delikatna i niejednoznaczna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum