Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: ALAMO
2012-12-19, 14:47
Z umiechem patrzysz na zegarek mniejszy niż 36mm...
Autor Wiadomość
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #46  Wysłany: 2012-12-18, 20:02   

Nie "wypada" tylko "musi widać kłalitę" :-)
_________________
 
 
rybak 
Klon Kulisa
Pies czy kot?: rybki

Pomógł: 19 razy
Wiek: 55
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 7264
Skąd: Takatukaland
 #47  Wysłany: 2012-12-18, 20:15   

ALAMO napisał/a:
Nie "wypada" tylko "musi widać kłalitę" :-)


Jak zwal, tak zwal, o to chodzi ;)
_________________
Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #48  Wysłany: 2012-12-18, 20:23   

A widzisz u tych starszych panów laptopy, komórki i inne akcesoria tzw. współczesnych? cool

Po prostu u starszych ludzi działa siła przyzwyczajenia. Tak samo jak w Polsce w świadomości starszych ludzi praktycznie tylko i wyłącznie istnieje Adriatica, Atlantic, Delbana. ;)
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2012-12-18, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rybak 
Klon Kulisa
Pies czy kot?: rybki

Pomógł: 19 razy
Wiek: 55
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 7264
Skąd: Takatukaland
 #49  Wysłany: 2012-12-18, 20:30   

Blaz napisał/a:
A widzisz u tych starszych panów laptopy, komórki i inne akcesoria tzw. współczesnych? cool


Zdarza sie dosc czesto.


Blaz napisał/a:
Po prostu u starszych ludzi działa siła przyzwyczajenia. Tak samo jak w Polsce w świadomości starszych ludzi praktycznie tylko i wyłącznie istnieje Adriatica, Atlantic, Delbana. ;)


Jou, Blaz, nabijasz sie teraz, czy serio nie zauwazyles, ze wlasnie tlumaczysz mi i potwierdzasz to, co napisalem powyzej?
_________________
Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #50  Wysłany: 2012-12-18, 20:32   

No toć mówię, że moda istniała też wcześniej. :))

Co nie wyklucza tego, że generalnie przeciętny człowiek współczesny jednak żyje dłużej od tego sprzed kilkudziesięciu i jest od niego wyższy/cięższy. ;)
 
 
rybak 
Klon Kulisa
Pies czy kot?: rybki

Pomógł: 19 razy
Wiek: 55
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 7264
Skąd: Takatukaland
 #51  Wysłany: 2012-12-18, 20:33   

Blaz napisał/a:
No toć mówię, że moda istniała też wcześniej. :))

Co nie wyklucza tego, że generalnie przeciętny człowiek współczesny jednak żyje dłużej od tego sprzed kilkudziesięciu i jest od niego wyższy/cięższy. ;)


Ja tez nie twierdze, ze wyklucza, ale mimo, ze ludzie wielkie, to rozmiar zegarkow im zostal :P
_________________
Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
 
 
bogdan5712 
Ryżowy Długiego Marszu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 1262
Skąd: białystok
 #52  Wysłany: 2012-12-18, 20:44   

też uważam że to moda , mam 55lat więc zaliczam się do tych "starszych" noszę różne zegarki najczęściej 43 mm parnisa ale wynika to przede wszystkim z mojej wady wzroku , zegarek musi być bardzo czytelny ,wygodniejszy jest dla mnie np poljot 55g, jeszcze 20 lat temu standardem był zegarek 33-40 mm , czy przez 20 lat aż tak ludzie urośli?
 
 
Jacobi 
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 12 razy
Wiek: 65
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 14631
Skąd: Warszawa
 #53  Wysłany: 2012-12-18, 20:47   

Mnie się podoba design zegarka, a nie jego wielkość i wisi mi to jak jest on duży :foch: , zakładam na rękę i małe i duże . Nie rozumiem tego że facetowi ważącemu 120kg i słusznego wzrostu pasują tylko odważniki.
_________________
Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
 
 
rybak 
Klon Kulisa
Pies czy kot?: rybki

Pomógł: 19 razy
Wiek: 55
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 7264
Skąd: Takatukaland
 #54  Wysłany: 2012-12-18, 20:47   

bogdan5712 napisał/a:
też uważam że to moda , mam 55lat więc zaliczam się do tych "starszych" noszę różne zegarki najczęściej 43 mm parnisa ale wynika to przede wszystkim z mojej wady wzroku , zegarek musi być bardzo czytelny ,wygodniejszy jest dla mnie np poljot 55g, jeszcze 20 lat temu standardem był zegarek 33-40 mm , czy przez 20 lat aż tak ludzie urośli?


A 70 lat temu jeszcze mniejsze.

Ale wtedy i wojny byly czestsze, to tak ludzie nosili, bo wiadomo, ze zegarek na wojne usi byc jak najmniejszy ;)
_________________
Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
 
 
Woytec60
[Usunięty]

 #55  Wysłany: 2012-12-18, 21:06   

Blaz napisał/a:
A widzisz u tych starszych panów laptopy, komórki i inne akcesoria tzw. współczesnych? cool

Po prostu u starszych ludzi działa siła przyzwyczajenia. Tak samo jak w Polsce w świadomości starszych ludzi praktycznie tylko i wyłącznie istnieje Adriatica, Atlantic, Delbana. ;)


I Orient, nie zapominaj o zegarku cinkciarzy i TIRowców ;)

Wypadałoby mi się zaliczyć już raczej do starszego pokolenia i o ile z Atlantików już "wyrosłem" to do Orientów sentyment pozostał :)
A w temacie rozmiaru...po prostu też "urosłem" ;)
Kiedyś (przy wzroście 187 cm) ważyłem około 90-ciu kilogramow, dziś ważę 120 więc i nadgarstek silą rzeczy sporo grubszy. "Piąteczka", kilka lat temu tak pasująca, dziś wydaje się maleństwem.
No i moda też gra tu rolę.
Dziś masowo powstają zegarki duże, jeszcze nie tak dawno takie 44 mm wydawały mi się kuriozalne. Jednak powoli, z zegarka na zegarek zacząłem się do tych większych przyzwyczajać i dziś są już normalne a te mniejsze przestały pasować.
W moim przypadku zagrały więc dwa czynniki, moda i warunki fizyczne, teraz 42 mm to moje absolutne minimum.
Mimo to czasem jednak tę "piątkę" zakładam, też z sentymentu :)
 
 
Spam
[Usunięty]

 #56  Wysłany: 2012-12-18, 21:13   

...jak patrzę na te zegarki to bardziej od rozmiaru ma znaczenie wizualna budowa zegarka... czasem coś niewielkiego jak ma ładne uszy itd to wygląda całkiem słusznie... osobiście dziwi mnie tendencja wybierania dużych zegarków... ale każdy nosi to co lubi, co się komu podoba...
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #57  Wysłany: 2012-12-18, 21:17   

bogdan5712 napisał/a:
czy przez 20 lat aż tak ludzie urośli?


Tak Bogdan. Niestety głównie wszerz, i to na szczęście głownie na najwiekszym rynku na zegarki - USA. W tej chwili średnia waga w USA to jest zdaje się >82 kg, przy czym pamiętaj że liczymy kobiety i dzieci ;-) Rynek za tym idzie.
Tak jak mówi Wojtek powyżej - zegarki które nosiliśmy jak byliśmy 30 kilo mlodsi ;-) nie bardzo dzisiaj konweniują.
_________________
 
 
Mzeg 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 1306
Skąd: NGC 7293
 #58  Wysłany: 2012-12-18, 21:23   

Rybak, dzięki za celne komentarze. Tak jeszcze pomyślałem, że co do złotych zegarków o stonowanych wymiarach to znowu przemawia tu bardziej cecha optimum, o której często wspominam, a mianowicie im większa średnica tym więcej złota, a to podraża i co istotniejsze daje efekt przegięcia bo nosić złotą patelnię....

Bogdan, no właśnie taki argument, o łatwiejszym odczycie z większego cyferblatu, jest jak najbardziej na temat.

Jacobi, uważam podobnie, tzn znacznie ciekawiej, interesująco, pomysłowo wygląda zegarek stonowany, kontrastowy do sylwetki i postury.
 
 
Woytec60
[Usunięty]

 #59  Wysłany: 2012-12-18, 21:26   

ALAMO napisał/a:

Tak jak mówi Wojtek powyżej - zegarki które nosiliśmy jak byliśmy 30 kilo mlodsi ;-) nie bardzo dzisiaj konweniują.


Ale, ale...mam zamiar schudnąć, postanowienie noworoczne takie cool
 
 
Aronus
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 2913
Skąd: Gdańsk
 #60  Wysłany: 2012-12-18, 21:28   

Tak czytam o tych rozmiarach i z tego wszystkiego założyłem sobie na łapę Blonexa o średnicy 34 mm i świetnie mi on pasuje :))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum