Poprzedni temat «» Następny temat
Zegarki Panerai
Autor Wiadomość
emef
[Usunięty]

 #31  Wysłany: 2010-11-17, 11:05   

W sumie to chyba wszystko zostalo powiedziane - dzieki za wywazone odpowiedzi.

Sam dochodze do podobnych wnioskow i tak naprawde podziwiam Panerai za dobra strategie.
Co do wartosci to odpowiedz tez jest prosta - sa warte tyle ile ktos jest gotow zaplacic. Sytuacje komplikuja zapalency, ktorzy sa gotowi zastawic mieszkanie zeby zdobyc upragniony model na kredyt co troche wplywa na ich wizje swiata...


Ogolnie uwazam wszystkie te dobra luksusowe za fascynujacy temat. Kiedys czytalem historie takiej Greckiej firemki on nazwie Bvlgari. Pan Bvlgari zaczynala jako nieduzy producent bizuterii, ktora specjalnie nikt sie nie interesowal do czasu kiedy nie spodobala sie on jakiejs znanej osobie i zainteresowanie wzroslo (ceny tez).

Moze macie kogos znanego w swoim otoczeniu? Bysmy wymyslili jakis produkt, podniesli mu prestiz i sponsorowali potrzeby zegarkowe z tego :D



P.S. Kawa nei jest do zycia potrzebna, przeciez sa napoje energetyczne
Ostatnio zmieniony przez emef 2010-11-17, 11:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #32  Wysłany: 2010-11-17, 11:11   

emef napisał/a:



P.S. Kawa nei jest do zycia potrzebna, przeciez sa napoje energetyczne


Ani to, ani to. :mrgreen:
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6259
Skąd: 666
 #33  Wysłany: 2010-11-17, 11:13   

emef napisał/a:

P.S. Kawa nei jest do zycia potrzebna, przeciez sa napoje energetyczne


Jasne, że nie jest...do tego wystarczy Yerba Mate! : )
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
emef
[Usunięty]

 #34  Wysłany: 2010-11-17, 11:20   

pisar napisał/a:
emef napisał/a:

P.S. Kawa nei jest do zycia potrzebna, przeciez sa napoje energetyczne


Jasne, że nie jest...do tego wystarczy Yerba Mate! : )


I to jest sluszna koncepcja!
Musze odkopac moje Matero i kupic jakas swieza Mate...
Ostatnio zmieniony przez emef 2010-11-17, 11:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Roscosmos
[Usunięty]

 #35  Wysłany: 2010-11-17, 11:22   

Mówcie co chcecie....co mnie obchodzi kto i kiedy nosił Rolexa i że w nim jakiś okręt przeszukiwał ? Skoro zegarek jest zwyczajnie bezpłciowy i brzydki dla mnie i nie ma w jego wyglądzie nic co by urzekało , świadczyło o maestrii designerów i zaawansowaniu maszyn. Nie ma w ogóle co porównywać do takich arcydzieł jakie wypuszcza np. Glashutte Original.
Pamy są zwyczajnie ładne dla mnie...nie kupię bo za drogi ale jeśli miałbym wybierać Rolex a Pam to na pewno biorę Pama. Nie rozumiem też fascynacji mechanizmami...owszem są ważne ale jeśli są najważniejsze to noście sam mechanizm na pasku....po co wam reszta??
Zegarek dla mnie ma przede wszystkim cieszyć oko i zaspokajać zmysły estetyczne :)
 
 
Wywiad
Starszy Ryżowy

Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 816
Skąd: spod ciemnej gwiazdy
 #36  Wysłany: 2010-11-17, 11:23   

emef napisał/a:
Co do wartosci to odpowiedz tez jest prosta - sa warte tyle ile ktos jest gotow zaplacic.


Ja się tutaj nie do końca zgadzam.

Pewne osoby kupują je pomimo wysokiej ceny, czyli gotowi są zapłacić za Pama tyle i tyle i tym samym potwierdzają ich wartość.
Druga grupa osób to ci, którzy kupują je właśnie ze względu na wysoką cenę - gdyby Pam kosztował 2x mniej to by go nie kupili.

IMO druga grupa jest znacznie liczniejsza. Gdyby większość z grupy pierwszej powiedziała zgodnie "Panerai - aż tyle za takie coś" to cena i tak nie drgnęłaby.

A swoją drogą to Panerai to moje marzenie :idea:
Jeśli kiedyś będzie mnie stać to na pewno kupię.
 
 
Wywiad
Starszy Ryżowy

Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 816
Skąd: spod ciemnej gwiazdy
 #37  Wysłany: 2010-11-17, 11:27   

Roscosmos napisał/a:
Skoro zegarek jest zwyczajnie bezpłciowy i brzydki dla mnie i nie ma w jego wyglądzie nic co by urzekało , świadczyło o maestrii designerów i zaawansowaniu maszyn. Nie ma w ogóle co porównywać do takich arcydzieł jakie wypuszcza np. Glashutte Original.

Względy estetyczne przede wszystkim. Rolexa dla mnie nie ma (może Milgauss), GO jest mnóstwo, najbardziej ten.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #38  Wysłany: 2010-11-17, 11:28   

Wywiad, możesz mieć rację z tą drugą grupą. Są dobra, które pewna grupa ludzi kupuje ze względu na spozycjonowanie...

Glasfjutta będę bronił jak niepodległości! :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2010-11-17, 11:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #39  Wysłany: 2010-11-17, 11:35   

Roscosmos napisał/a:
Zegarek dla mnie ma przede wszystkim cieszyć oko i zaspokajać zmysły estetyczne :)


Ty nie rozumiesz fascynacji mechanizmem, ktoś fascynacji dizajnem, ktoś ideii zegarka mechanicznego, ktoś nie uważa kwarcowych, ktoś sprawdza czas w komórce ... I wszystkim z tym dobrze :-) Dla mnie na przykład mechanizm jest podstawowym wyznacznikime urody zegarka, później idzie właśnie jego historia, wyjątkowość, itd. Przy czym nie kręcą mnie właśnie lipne marketingowe opowiastki, za to szanuję i doceniam fakt że setki nurków na całym świecie schodziło pod wodę z taką Amfibią, Rolexem, Blackpainem ... Dlatego w stylu zegarków doceniam raczej prostotę niż oczojebność. Co nie zmienia faktu, że jeśli kogoś taka wola - to może nosić dowolnie oczojebny zegarek, i mu go serdecznie pogratuluję.
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6259
Skąd: 666
 #40  Wysłany: 2010-11-17, 11:55   

To ja mam takie pytanie bo znalazłem sprzeczne infa...

Ten nowy kaliber w Panerajach to jest ich 100% werk czy jakaś mega mocna modyfikacja innego??
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #41  Wysłany: 2010-11-17, 12:23   

pisar napisał/a:
Ten nowy kaliber w Panerajach to jest ich 100% werk czy jakaś mega mocna modyfikacja innego??
a nie widać ;)
Taka mołnia z wahnikiem :D
_________________

 
 
Janek 
Ojciec Założyciel
Chilloucik


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 5768
Skąd: ta Pani tutaj?
 #42  Wysłany: 2010-11-17, 12:26   

GO bardzo mi sie podobaja,to piekne zegarki na pieknych werkach.
Ja w zegarku zwracam uwage na mechanizm i historie,ale wyglad tez jest wazny.Mam zegarki na fajnych werkach,ktorych nie zaloze,mimo,ze leza sobie w szkatulce i nie mam zamiaru sie ich pozbywac (-;
_________________
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
 
 
Wywiad
Starszy Ryżowy

Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 816
Skąd: spod ciemnej gwiazdy
 #43  Wysłany: 2010-11-17, 12:26   

Rudolf napisał/a:
Taka mołnia z wahnikiem :D

ja pier... :lol: :lol: :lol:

A który to jest ten nowy ?
 
 
emef
[Usunięty]

 #44  Wysłany: 2010-11-17, 12:30   

To chyba zalezy jak definiujesz in-house.

P.999 jest calkowicie produkowane przez Panerai ale z tego co doczytalem to tak naprawde jest to stary werk (chyba Piaget'a) z drobnymi zmianami kosmetycznymi...
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #45  Wysłany: 2010-11-17, 12:31   

Mołnia z wahnikiem to brzmi dumnie, ale ten GO z fotki też może być. :grin:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum