Poprzedni temat «» Następny temat
Korbowe zegarkowe dylematy i rozważania filozoficzne
Autor Wiadomość
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #16  Wysłany: 2010-10-19, 23:32   

Też kiedyś chciałem sprzedać moje wszystkie ruski i kupić za to Seagulla Turbillona, ale mi przeszło. Jak spojrzałem na moją 3-szufladową rumuńską komodę z epoki :wink: a w niej tyle pięknych radzieckich zegarków w stanie idealnym, to już mi przeszło.
Ja mam inne podejście do zegarków użytkowych. Na razie mam jeden, docelowo będą trzy, ale każdego dnia otwieram swoje muzeum (czytaj: 3-szufladową rumuńską komodę z epoki) i podziwiam moje radzieckie skarby :grin:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
chomior 
Klon Kulisa
jełop

Pomógł: 36 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7516
Skąd: Elbląg/ Gorinchem
 #17  Wysłany: 2010-10-19, 23:32   

Korba w pełni rozumiem Twoje rozterki.
Sprzedaj w cholerę całe to barachło, mam tylko jedną maluśką prośbę.
Jak będziesz spylał Samuraja to daj mi znak/sygnał na PW przed temi wszystkimi hienami i na pewno się dogadamy.
Pamiętaj, że wspieram Cię całym sercem w Twoim silnym postanowieniu.

PS Omega to najlepszy wybór.
PS2 Potomstwo będzie zachwycone za 30 lat.
PS3 Pamiętaj, najpierw PW do mnie.
_________________
Facet to nie pieczarka, żeby go trzymać w ciemności i karmić gównem.
 
 
Arek
[Usunięty]

 #18  Wysłany: 2010-10-19, 23:34   

Chomior, jeszcze Ci to barachło (jak to ładnie ująłeś) nie przeszło?? :roll: A jak Kyle kupował nówkę to gdzieś był, aa?? :razz:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #19  Wysłany: 2010-10-19, 23:35   

chomior ty tyyy szakalu jeden , już o handlu myśli . Mieliśmy wspierać a nie obdzierać .
_________________

 
 
chomior 
Klon Kulisa
jełop

Pomógł: 36 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7516
Skąd: Elbląg/ Gorinchem
 #20  Wysłany: 2010-10-19, 23:36   

Właśnie dorosłem do sammyego.
Może przelazło z BFSa :roll: ?

Rudi przeca wspieram kolegę c'nie?
A jak się go obedrze z lekka przy okazji to czysty zysk dla nas obu.
Ja będę miał S a Korba zaliczkę na zaliczkę na PO.
_________________
Facet to nie pieczarka, żeby go trzymać w ciemności i karmić gównem.
Ostatnio zmieniony przez chomior 2010-10-19, 23:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #21  Wysłany: 2010-10-19, 23:37   

Chomik odziaływuje na Korbę wszczonsem :wink: , to taka terapia.
_________________
 
 
Korba 
Kierownik Pola Ryżowego

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 1929
Skąd: Warszawa
 #22  Wysłany: 2010-10-19, 23:39   

A może sprzedam wszystko oprócz Samuraja i zestarzeje sie z samurajem?? :D Lubię go.
Wyobraziłem sobie właśnie siebie. Siwego, pomarszczonego, bezzębnego z laską (drewnianą) wygrzewającego stare kości na ławce w parku, ze styranym, podrapanym samurajem na starym, styranym i śmierdzącym pasku... :mrgreen: :twisted:
Gdybym nawet wykonał ten desperacki krok i postanowił sprzedac wszystko, to samuraj byłby sprzedany jako ostatni. Cos mnie do niego ciągnie i z nim trzyma, choc jest mały jak na moje upodobania, a i żadne Seiko inne mi sie nie podoba na tyle, żebym go pragnął usilnie.
Ostatnio zmieniony przez Korba 2010-10-19, 23:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
chomior 
Klon Kulisa
jełop

Pomógł: 36 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7516
Skąd: Elbląg/ Gorinchem
 #23  Wysłany: 2010-10-19, 23:41   

... bez PO XL w sejfie progenitury.
_________________
Facet to nie pieczarka, żeby go trzymać w ciemności i karmić gównem.
Ostatnio zmieniony przez chomior 2010-10-19, 23:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48272
Skąd: Łódź
 #24  Wysłany: 2010-10-20, 00:27   

Korba, posiadać jeden zegarek to nie jest dobra koncepcja.
Osobiście uważam, że trzeba mieć przynajmniej kilka - na różne okazje, do różnych ubrań, nastrojów, na wakacje, na basen, do gotowania jajek na miękko, etc.

Z drugiej strony chyba (na razie ;-) ) nie chciałbym mieć 100 zegarków, bo rano przed wyjściem do pracy musiałbym spędzać godzinę na zastanawianiu się, który założyć.... :grin:

P.S. A Omega PO "dla potomych", to może i fajny pomysł, ale Patek jeszcze lepszy ;-) Albo jakaś bardziej uniwersalna Omega, np. Aquaterra...
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Korba 
Kierownik Pola Ryżowego

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 1929
Skąd: Warszawa
 #25  Wysłany: 2010-10-20, 00:53   

A ja uważam, że Omega PO to jeden z najbardziej uniwersalnych zegarków jakie widziałem. I mocny nurek (600m+ helium valve to nie w kij dmuchał) ale nie taki czołg jak np. EcoZilla, że tylko z pianką i akwalungiem dobrze wygląda.
Do garniaka pasuje, do sportowego stroju pasuje, na wojne też pasuje (patrz: James Bond)
Czego chciec więcej?
Choc powoli mnie przekonujecie, że jeden zegarek, to jednak nie jest to...
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48272
Skąd: Łódź
 #26  Wysłany: 2010-10-20, 00:56   

PO do garnituru? Na branzolecie? IMO słabo.
Zawsze mnie uczyli, że do garnituru, to skromny, prosty i najlepiej z jasną tarczą.
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Korba 
Kierownik Pola Ryżowego

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 1929
Skąd: Warszawa
 #27  Wysłany: 2010-10-20, 01:10   

To ja takich nie mam i miec nie zamierzam. Wszystkie mam z czarna tarczą, a i nie podobaja mi sie nieduże, płaskie, cienkie zegarki stereotypowo ''garniturowe''. I raczej nigdy takiego zegarka nie zanabędę. Zresztą garnitur to zakładam raz do roku. Na jakies śluby, chrzciny czy inne pogrzeby.
Jeszcze podoba mi sie Omega Railmaster. Ale nie ta największa patelnia (49mm zdaje się) tylko ta mniejsza Bardziej ''garniturowa'' niz PO chyba. I tańsza. Ale mniej uniwersalna.
Ktos mnie chyba źle zrozumiał. Nie miałem na mysli kupna zegarka z myśla o przekazaniu go potomnym w formie spadku. Niech se sami zarobią. Mi nikt niczego w zyciu nie dał za darmo. Mógłby go ktos po mnie odziedziczyc, ale w formie pamiątki, nie jako lokata kapitału, za która po spienięzeniu ustawiłby sie w zyciu. Nie stac mnie na taki zegarek. I stac nie będzie. Jak juz napisałem- 10 tys. to granica która mógłbym przekroczyc pozbywając się moich wszystkich meskich zabawek- nie tylko posiadanych zegarków.
Ale coraz mniej widze w tym sensu jednak.
A teraz ide spac. Może jutro głupoty mi wywietrzeja z głowy :)
Howgh!
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48272
Skąd: Łódź
 #28  Wysłany: 2010-10-20, 01:20   

To może źle zrozumiałem - z tymi potomnymi :-)

Ogólnie PO mnie się bardzo podobuje. I mam nadzieję, że kiedyś też nabędę. Ale najpierw inne... ;-)
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
teston 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3748
Skąd: Lublin
 #29  Wysłany: 2010-10-20, 08:41   

Ja mam nieco inne podejście: wprawdzie nie rezygnuję z zegarków chińskich (choć tych narazie mam tylko 2) czy japońskich (te co mam, to w zasadzie ta sama półka cenowa) ale powolutku realizuję również inne plany. Kilkanaście lat temu zachorowałem na automatycznego Tissota PR-100, w końcu go kupiłem za szaloną (jak mi sie wówczas wydawało) cenę no i mam. Do dziś nie żałuję zakupu, a przez wiele lat był to mój jedyny zegarek noszony zarówno na plażę jak i do garnituru - no to co że bransoleta i granatowa tarcza. Patrząc na zegarki ludzi, z którymi spotykałem się na gruncie zawodowym tak czy owak nie było się czego wstydzić. Od jakiegoś czasu chciałem kupić coś z VJ-7750 i w końcu się udało. W międzyczasie zrealizowałem również marzenie o posiadaniu własnej Omegi. Wprawdzie zakup (wszedłem w posiadanie na drodze wymiany) nie dał za mocno po kieszeni ale remont zegarka już tak. I tu dochodzimy do kolejnej kwestii: jakoś nie mogłem znaleźć magika, ktry by się tego podjął (jakaś część naciągu była uszkodzona). Szukałem u siebie w mieście i przez sieć. Dopiero jak zegarek pojechał do SGS posypały się życzliwe rady "coś ty zrobił, przecież mogłeś ..." itd. itp. Podobny problem miałem, gdy okazało się że mój VJ potrzebuje konserwacji. Zegarmistrz nawet nie chciał go otwierać "a bo to skomplikowany mechanizm", dał mi telefon do serwisu ZIBI a tam uprzedzili że samo czekanie na otwarcie zegarka potrwa 4 tygodnie. Poradziłem sobie inaczej ale generelnie mając zegarek z wyższej półki należy być przygotowanym na skomplikowaną i kosztowną procedurę serwisowania. Niezłym przykładem jest Kolega z Kizimizi, który stanął przed koniecznością wymiany tarczy w Zenicie - jego zegarek trafił do Szwajcarii, miało to kosztować o ile pamiętam chyba z 7 tys, w końcu znalazł producenta, który mu tę tarczę dorobił (a na Kizi wywiązała się dyskusja czy to już aby nie podróba).
Po tym wszystkim z dużą rezerwą podchodzę do kwestii posiadania zegarka przez duże Ziet, ale ... chciałbym się jeszcze dorobić jakiegoś Rolexa. Modele Oyster Precision z przełomu lat 60/70 z manualnym naciągiem można znaleźć w cenach rzędu 4 tys. I to mi wystarczy.
_________________
Pozdrawiam
TomeK (Teston)

*** Me, citizenoholic ***
Ostatnio zmieniony przez teston 2010-10-20, 08:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #30  Wysłany: 2010-10-20, 08:52   

Korba miesiąc temu przechodziłem też załamanie. Stanąłem przed styropianami i powiedziałem na ch... mi tyle zegarków.
Moja rada zrób mały ruch w interesie. Mi pomogło. Sprzedałem kilka sztuk, kupiłem kilka nowych, na następne czekam.
Kup sobie zegarek z całkiem z innej bajki.
Zwalczaj jesienną melancholię zmianami :)
Dasz radę, każdy z nas przez to przechodzi ;)
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum