Poprzedni temat «» Następny temat
Szkiełko "pancerne" do Wostoka 2409
Autor Wiadomość
Ritter
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2010-08-29, 20:01   Szkiełko "pancerne" do Wostoka 2409

Tak jak w temacie Kumotrowie skąd bierzecie takowe zamienne do swoich Amfibii, Szturmańskich etc. Wpadła mi w ręce koperta w doskonałym stanie, może nie tak militarna, ale wymagająca takiego szkiełka. Cienkiego nie wstawię bo wtedy nie mógłbym założyć oringu wewnętrznego, który poprawia wygląd. Dodam, że szkiełko nie nadaje się do polerki bowiem posiada dwie dziurki na wylot.
Pozostają mi cztery rozwiązania:
Kupić trupka - ale to się rzadko zdarza a zdrowej koperty nie zniszczę - takie zasady.
Kupić szkiełko inne zamienne cieńsze i wkleić oring - nie bardzo mi się to podoba
Zanieść do zegarmistrza... To prawie "drzewo do lasu..."
Wykonać własnymi siłami z 2mm płytki plexi poprzez uplastycznienie, profilowani, toczenie i odprężenie cieplne takowej - nie bardzo mi się to uśmiecha dla zrobienia jednego szkiełka.

Co o tym sądzicie Kumotrowie?
Ostatnio zmieniony przez Ritter 2010-09-05, 17:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #2  Wysłany: 2010-08-29, 20:12   

też mam ten problem - mam 2 koperty do zagospodarowania i jeden zegarek w którym trzeba wymienić szkło. Jak do tej pory otrzymałem propozycję dorobienia szkła ale niestety widziałem takie dorabiane szkła i są dalekie od akceptowalnych standardów. Niestety do tej pory nie spotkałem gotowych szkiełek do kupienia.

ale...

właśnie wpadłem na pomysł - może by napisać do Irka (nick allegro - www-vostok-pl) być może skręciłby dla nas trochę szkiełek z bieżących zapasów z fabryki Wostoka - w sumie jest bliżej źródełka :mrgreen: z Penzy do Czystopola tylko z 400-500 km :mrgreen:
_________________
Ostatnio zmieniony przez kadarius 2010-08-29, 20:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #3  Wysłany: 2010-08-29, 20:42   

Szkiełka pleksi, jeśli mnie pamięć nie myli, dorabia w swoim zakładzie kolega Miro Rawiński ( www.goldtop.pl ). Więc może on coś poradzi?
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #4  Wysłany: 2010-08-29, 21:08   

Pomysł z Irkiem nie jest "gupi" zawsze były by to oryginały.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum