Poprzedni temat «» Następny temat
Kolber Geneve Les Sportives K9009261352
Autor Wiadomość
Słoniu 
Klon Ryżowego Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 114 razy
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 12934
Skąd: Opole
 #1  Wysłany: 2015-07-25, 19:33   Kolber Geneve Les Sportives K9009261352

Kolber Geneve Les Sportives K9009261352 (data testu: 07.2015)

Ostatnio większość otrzymanych przeze mnie do testów zegarków jest dość egzotyczna jak na nasz Polski rynek. Sami przyznacie, że marki takie jak Lew&Huey, Cover czy też Westar nie należą do tych brylujących na witrynach sklepowych. Ta sytuacja niespecjalnie jednak mnie martwi, bo już od początku swojej zegarkowej przygody dość chętnie szukałem produktów różnego rodzaju niszowych firm czy też microbrandów. Tym razem również w moje ręce trafił zegarek kompletnie nie znanej mi marki, choć w przeciwieństwie do testowanego ostatnio Cover’a czy Westar’a już w swojej nazwie zawiera słowo podkreślające jej alpejski rodowód. Sprawdźmy więc, jak wygląda owa szwajcarskość w przypadku firmy Kolber Geneve.

Zegarek do testów po raz kolejny dostarczył mi sklep czasuprzestrzen.pl będącym równocześnie jej dystrybutorem na Polskę. Jako ciekawostkę wspomnę, że jest on również dystrybutorem ostatnio testowanego przeze mnie Westar’a. Właścicielem firmy Kolber ponownie zaś jest grupa All-Futtaim, która to także w swoim portfolio posiada wspomnianą przed chwilą markę. Zjawisko to w świecie zegarkowym jest dość popularne, bo wiele małych firm należy do większych grup kapitałowych, a wystarczy wspomnieć tu chociażby o takich potentatach jak Swatch czy Seiko, które zrzeszają dużo większą liczbę bradów. Nie będę ukrywał, że połączenie kapitału pochodzącego z emiratów arabskich z alpejskim rodowodem brzmi dość interesująco, zobaczymy więc co z tego mariażu wyniknęło.

O samej marce w Internecie nie można znaleźć za wiele, poza tym, że jest ona sprzedawana w ponad dwudziestu krajach oraz równie często dostępna jest w sklepach strefy wolnocłowej. Nie znalazłem w sieci również nic o jej szumnej historii czy też oszałamiających osiągnięciach w dziedzinie zegarmistrzowskiej ale muszę przyznać, że jest to pozytywna wiadomość. Nigdy nie lubiłem nadmuchanej papki marketingowej i cieszy mnie, że producent nie stara się szumnie sobie jej dorobić, co nie jest tak oczywiste w wielu innych przypadkach. Samo pudełeczko też niczym nadzwyczajnym dla mnie się nie wyróżnia. Czarna skórzana szkatułka sprawia pozytywne wrażenie i nie odbiega od tego do czego przywykliśmy kupując zegarek z tej półki cenowej. W środku jak zawsze znajdziemy kartę gwarancyjną, instrukcje a przede wszystkich bohatera recenzji.

Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to spory zegar. Dane techniczne również nie pozostawiają złudzeń, że nie jest to zabawka dla małych chłopców. Wymiary 47mm średni, 13mm wysokości i 54mm od ucha do ucha robią wrażenie. Z dotychczasowych zegarków z którymi miałem przyjemność obcować niewiele dorównywało wymiarom testowanemu Kolber’owi. Pomimo swoich rozmiarów nosi się go jednak całkiem przyjemnie a to za sprawą niezłej bransolety. Wykonana została ona z pełnych ogniw, których to środkową część powierzchni wykończono szczotkowaniem a zewnętrzne elementy wypolerowano nadając jej odrobinę elegancji. Prezentuje się ona bardzo solidnie i świetnie wpisując w klimat tego modelu a przede wszystkim gwarantuje nam komfort noszenia w upalne dni z jakimi aktualnie mamy do czynienia. Niestety, ma ona też swoje drobne wady. Po pierwsze szkoda, że ogniwa nie są skręcane co stanowczo ułatwiłoby jej dopasowanie do nadgarstka a po drugie z powodu wielkości koperty posiada ona dość nietypowy rozmiar. Z 25mm szerokości pomiędzy uszami zwęża się ona do 22mm przy podwójnym motylkowym zapięciu, co niestety nie wróży w przyszłości jej ewentualnej łatwej wymiany i dość mocno ogranicza dostępność alternatywnych pasków.

Motyw połączenia szczotkowanych powierzchni z polerowanymi wstawkami kontynuowany jest również w przypadku samej koperty. Trzeba przyznać, że jej smukłe linie w połączeniu z dobrze zachowanymi proporcjami nadają jej pewnej lekkości. Cieszy także, że producent zastosował dość mocno wyprofilowane uszy, które to w połączeniu z płaskim deklem stanowczo poszerzają grupę docelowych klientów mogących bezstresowo założyć Kolber’a na rękę. Podobnie jak w ostatnio testowanym Westarz’e tak i tu na lewym boku znalazł się ładny grawer z nazwą marki. O ile nie we wszystkich zegarkach tego typu wstawka wygląda dobrze, to w przypadku testowanego modelu prezentuje się to naprawdę nieźle. Całość uzupełniają masywne przyciski służące do obsługi stopera oraz masywna sygnowana koronka umieszczona w charakterystycznej osłonce. Ich spory rozmiar w naturalny sposób przekłada się również na komfort ich użytkowania. Nie zapomniano tu także o zapewnieniu odpowiedniej dla zegarka sportowego klasy wodoszczelności wynoszącej 10 atmosfer.

Tarczę możemy podziwiać przez płaskie szafirowe szkło, które to zostało umieszczone w czarnym stałym pierścieniu ze skalą minutową. Prezentuje się ona naprawdę atrakcyjnie a i do jakość jej wykonania nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń. Obecność dużego okna daty, trzech totalizatorów, dwóch rodzajów giloszowań, oraz nakładanych indeksów powoduje, że dzieje się tu sporo. Spoglądając jednak na nią nigdy nie odniosłem wrażenia przeładowania a wszystkie te elementy do siebie pasują i składają się w spójną całość. Równie dobrze dobrane zostały wskazówki. Spore ażurowane godzinowa i minutowa gwarantują nam łatwy odczyt godziny, tak samo jak małe, subtelne wskazówki które znalazły się na totalizatorach. Całość uzupełnia ciekawie prezentująca się centrala wskazówka stopera z logiem w przeciwwadze oraz malutkim grotem. Nie zapomniano również o umieszczeniu na nich masy świecącej, która to również znalazła się na indeksach godzinowych. Świeci ona dość delikatną zieloną barwą ułatwiając odczyt wskazań w ciemności, choć efekt ten nie jest specjalnie długotrwały.

Pod dość nieciekawym pełnym deklem skrywa się szwajcarska dusza naszego testowanego modelu, którą to jest Ronda 8040.B. Ta kwarcowa konstrukcja została wyposażona w stoper z dokładnością do 1/10 sekundy (przez pierwsze 30 minut pracy), który to umożliwiający nam pomiar czasu do 10 godzin. Zostało to zrealizowane w dość oryginalny sposób, gdyż przez pierwsze 30 minut prawy totalizator odpowiada za wskazanie dziesiątych sekundy a następnie za wskazanie pełnych godzin. Oczywiście, poza stoperem główną cechą tego mechanizmu jest duże okno białego datownika, które buduje klimat całego zegarka. Jako ciekawostkę należy dodać, że zainstalowana oryginalnie bateria powinna wystarczyć nam na okres 48 miesięcy, a jest to wynik bardzo dobry jak na kwarcową konstrukcję wyposażoną w chronograf. Dokładność jak zawsze w przypadku kwarca jest kwestią pomijalną. Warto zaznaczyć również to, że wskazówki dość dobrze trafiają w indeksy.

Prezentowany model został przez producenta wyceniony na kwotę 3350 pln i muszę przyznać, że nie jest to mało. Sytuację stanowczo poprawia jednak aktualna promocja wahająca się w przedziale 25% w sklepie internetowym do nawet 35% dla facebookowych fanów strony. Patrząc przez pryzmat promocji zegarek nabiera zupełnie nowego kształtu a jego cena pozwala mu spokojnie konkurować z innymi budżetowymi szwajcarskimi produktami. W starciu tym ma on na pewno mocne argumenty w postaci świetne wykonanej koperty, atrakcyjnej tarczy, dobrego mechanizmu z ciekawą komplikacją daty i całkiem niezłej bransolety. Oczywiście, należy mieć też na uwadze fakt, że pułap dwóch tysięcy umożliwiają nam już zakup naprawdę dobrego zegarka z mechanizmem automatycznym a w przypadku japońskiej konkurencji wyposażonego w mechanizm z radiową synchronizacją wskazań czy też napęd typu Eco driver czy Solar. Jeżeli jednak szukacie ciekawego kwarca z szwajcarskim rodowodem Kolber nie będzie złym wyborem. Większość dostępnych aktualnie modeli z ich oferty prezentuje dość oryginalną i ciekawą stylistykę, a jeżeli tylko trzymają poziom jakościowy testowanego modelu to są to zegarki na pewno warte zainteresowania.




_________________
Blog o zegarkach ; Facebook Bloga
Ostatnio zmieniony przez Słoniu 2015-07-25, 19:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomaliusz 
Klon Starszego Ryżowego
Król Kartofla


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 43 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 11485
Skąd: Łódź
 #2  Wysłany: 2015-07-25, 19:49   

Dobrze się czytało, dzięki pifko
A jeśli chodzi o cenę zegarka, to nie wróżę mu sukcesu ;)
_________________
rinkazki napisał/a:
... ma ktoś kod na 10% lub więcej? ...

pdrog napisał/a:
... żyję z zasadą "miej wyjebane, a będzie Ci dane"....... ;)
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18488
Skąd: Biała Podlaska
 #3  Wysłany: 2015-07-25, 20:04   

Recenzja spoko tylko za 1,7 k już w Pl mamy fajnego Citizena z szafirem z AR. A w promocyjnej cenie 2,5 k to nic ciekawego.
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
Słoniu 
Klon Ryżowego Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 114 razy
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 12934
Skąd: Opole
 #4  Wysłany: 2015-07-25, 20:06   

kornel91 napisał/a:
Recenzja spoko tylko za 1,7 k już w Pl mamy fajnego Citizena z szafirem z AR. A w promocyjnej cenie 2,5 k to nic ciekawego.


Toż to napisałem, że za 2k można spokojnie przebierać w japońcach :)) Za to wykonany jest naprawdę fajnie.

Poza tym znacie mnie - jakbym miał wolne 2k to szukałbym czegoś ze sprężynką w środku i z chrono ;) :D
_________________
Blog o zegarkach ; Facebook Bloga
 
 
SIRLUKE1 
Ryżowy
Czasuprzestrzen.pl


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 556
Skąd: Szczecin
 #5  Wysłany: 2015-07-26, 19:11   

Słoniu dziękuje za recenzję :)

Marka jest bardzo egzotyczna zarówno na rynku polskim jak i europejskim. Bardzo dobrze sprzedaje się na rynkach Azji i Bliskiego Wschodu. Kolber Geneve ma ponad 900 punktów sprzedaży na całym Świecie. Marka, została utworzona ponad 30 lat temu, przez Al Futtaim Group wraz z renomowaną Raimond Wail

Konkurencja na naszym rynku, to głównie Albert Riele, ja niestety nie mam takiej siły marketingowej jak Apart, ale powalczę o Klientów :)

Oczywistą, oczywistością jest to, że zegarki te nie są adresowane do forumowiczów, liczę na przeciętnego Kowalskiego.

Gdyby jednak jakiś model kogoś skusił, to póki co zapraszam na PW, ceny mogą być bardzo przystępne ;)

Łukasz
_________________
Steinhart Timepieces, Phoibos Watch

www.czasuprzestrzen.pl
Ostatnio zmieniony przez SIRLUKE1 2015-07-26, 19:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fixxxer 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 3217
Skąd: LDZ
 #6  Wysłany: 2015-07-27, 20:50   

Słoniu, dzięki za recenzję. pifko

"Zboczeńcy" nie będą go brali pod uwagę, a boję się, że przeciętny Kowalski postawi raczej na znane na rynku marki z oferty Tissota czy Certiny, no chyba, że temat zegarków to w jego głowie zupełna tabula rasa. :)

Stylistycznie zegarek wypada całkiem w porządku choć z tłumu za bardzo się wyróżnia.

Według mnie ma dwie podstawowe wady:
1. Logo, które wygląda jak font z Worda
2. Dekiel jak w zegarkach z bazaru

Myślę, że obie nie dyskwalifikują go w żaden sposób w grupie docelowej.


Łukasz, życzę powodzenia bo może nie być lekko. Przede wszystkim ze względu na cenę i mocną konkurencję. pifko
_________________
..::Mam i ja::..
..::Fotoplastikon::..
Ostatnio zmieniony przez Fixxxer 2015-07-27, 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SIRLUKE1 
Ryżowy
Czasuprzestrzen.pl


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 556
Skąd: Szczecin
 #7  Wysłany: 2015-07-28, 11:05   

Dziękuje :)
_________________
Steinhart Timepieces, Phoibos Watch

www.czasuprzestrzen.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum