Poprzedni temat «» Następny temat
Ingersoll El Passo IN8007
Autor Wiadomość
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #1  Wysłany: 2015-06-24, 17:36   Ingersoll El Passo IN8007

Nie wiem o co chodzi z tym Ingersollem hmmm
Albo on wie, że ja wiem ... albo ja nie wiem co on wie, ale ja wiem ... hmmm
W każdym razie, jest to mój ... n-ty Ingersoll, kupiony jak wszystkie poprzednie całkiem przypadkiem :D , bez przygotowania, i w zasadzie nie wiem po ki wuj ;)
A nie, wiem :facepalm: :)) !
To dlatego że kosztował nowy 220 zł, co uznałem za ... ekhm ... korzystną ofertę za zegarek z mechanizmem Sea Gulla, szafirem i WR100 :twisted:
:popcorn:

Tak oto pojawił się u MUA niepozorny wojak :



Model El Passo pojawił się w katalogu w 2012 roku, i jest to model niekontynuowany. Trochę to dziwne, bo z perspektywy stwierdzam, ze to z pewnością jeden z ciekawszych modeli tej marki :facepalm:

Powodem tej decyzji mógł być fakt, że IN8007 - jak się zowie - dość ostro odstaje od wizerunku marki.

Mamy tu do czynienia z klasycznym zegarkiem wojskowym, który mógłby równie dobrze znaleźć się w kolekcji Hamiltona czy Smithsa w latach '60.



Prosta do bólu, czytelna stylistyka, której jedyną ekstrawagancją jest użycie srebrzystej farby do nadrukowania logo i oznaczeń.

Zegarek otrzymujemy z całkiem dobrą, natomiast totalnie mi ni epasującą do stylu zegarka bransoletą.



To już był zbytek szczęścia, więc od razu przełożyłem go na naszego firmowego crazy horse, i w nowej szacie królik wygląda ło tak ło :



No to jak już się poprzebieraliśmy, poświrowaliśmy, można się skupić i sprawdzić szczegóły techniczne.

Zegarek zgodnie z deklaracją posiada kopertę ze stali 316L i szafirowe, podwójnie wypukłe szkło. Niestety ta kombinacja z matową czarną tarczą czyni zegarek prawie niemożliwym do sfotografowania, odbija wszystko i wszędzie :(

Koperta jest niewielka, typowa dla zegarków wojskowych - 38 mm średnicy bez koronki, L2L 45 mm, grubość z wypukłym szkłem 12 mm. Zwraca uwagę naprawdę ładne jej wykończenie, górna płaszczyzna uszu jest szczotkowana, co dodaje jej elegancji. W sumie ładny detal na polerowanych płaszczyznach.





Tarcza również nawiązuje do klasyki, jest lekko wypukła, talerzowa. Naniesione na nią indeksy są drukowane grubą warstwą masy świecącej. Jest to najlepiej świecący Ingersoll jakiego mam - z tym że się nie przyzwyczajajcie do tego określenia. Inne moje Ingersolle nie świecą w zasadzie wcale :złośliwiec:



Warte uwagi jest serducho naszego pacjenta. Tyka tutaj nic innego jak ST2130, czyli ETA 2836-2. Datownik z szybką zmianą, dokręcanie (ha ha ha), stop-sekunda.



Jak zawsze chińscy niewolnicy zapomnieli zapatrzeć się na prawdziwą zegarmistrzowską sztukę spod szyldu fioletowej krowy, i głupie ciemniaki wsadzili coś co odpowiada ETA w wersji elabore lub wyżej ... Nie wiem czy te ciućmoki kiedyś się nauczą, czy dalej będą wsadzać do każdego werku w standardzie takie tajemne voo doo za które można wołać tłustą pecunię hmmm No nic, nie ma dla nich ratunku wyraźnie :oops:



Wahnik ma szlify genewskie, a płyty są groszkowane - ale to tylko w zasadzie dobija gwoździa do trumny, tak sobie myślę hmmm

Reasumując, micha mi się cieszy, zegar mega fajny, wygodny, czytelny, i nawiązujący do jasno zdefiniowanych wzorców klasycznych. Jeśli komuś nie przeszkadza rozmiar, to smiało może rozpartywać ten model jako alternatywę dla reinkarnacji zegarka transzejowego ;-)


_________________
 
 
bofff 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 2203
Skąd: Warszawa
 #2  Wysłany: 2015-06-24, 18:01   

linka za 220 PLN poproszę
P.S. recenzja przyjemna
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #3  Wysłany: 2015-06-24, 18:16   

...zegarek jak najbardziej stylistyką militarny, atrakcyjny w swej skromności i prostocie, cena bajka-gdzieś zakupił w tej cenie :?: hmmm ....pasek skórzany wręcz idealny do niego, bransa to porażka, i faktycznie w porównaniu do innych modeli Ingersolla to odstaje stylistycznie gdzie zazwyczaj króluje wizualny przerost formy nad treścią , krzykliwy i rubaszny hmmm

Myślę, że wielu spośród nas nabyło by taki model tej firmy w takiej cenie :))

Fajna recka Alamos pifko
Ostatnio zmieniony przez Maras68 2015-06-24, 18:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mw75 
Prezes Uncle Bens'a

Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 6031
Skąd: PL
 #4  Wysłany: 2015-06-24, 18:35   

Alamo, po co Ci taki mały zegarek? Podam Ci adres, nawet przepłacę o 100%, co?
Bardzo fajna recenzja wyjątkowo udanego zegarka. Tak właśnie IMO powinny wyglądać zegarki nawiązujące do stylu sprzed kilkudziesięciu lat. Stylistyka stara, zachowane proporcje i nowoczesne materiały. Porównajcie sobie teraz jak karykaturalnie przy El Paso wyglądają np. Longinesy z serii Heritage, te z małymi sekundami w środku tarczy.
Bardzo mi się podoba ten zegarek, fajnie go opisałeś. I zazdroszczę nabytku, bo najtaniej na zatoce to ponad 700 PLN.
_________________
Antisocial and faceless...
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48250
Skąd: Łódź
 #5  Wysłany: 2015-06-24, 18:36   

No, daj linkę za te 220 zł...

Recenzja da się czytać.
;)
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #6  Wysłany: 2015-06-24, 18:40   

bofff napisał/a:
linka za 220 PLN poproszę


Jakby były dwa, to bym wziął dla Svedosa :twisted:
Bo tak to mu musiałem paskuda Orienta kupić na pocieszenie :facepalm:
_________________
 
 
kwater 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 4042
Skąd: Września
 #7  Wysłany: 2015-06-24, 18:49   

Też jestem niepocieszony ;)
_________________
"trzeba nim począśc zeby zaczoł chodzic"
 
 
adventure 
Starszy Ryżowy
Użyszkodnik


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 694
Skąd: Radomsko
 #8  Wysłany: 2015-06-24, 19:11   

No. I bardzo ładny zegarek pifko

Edit: :facepalm: zapomniałem dodać, że recenzja też niczego sobie :))
_________________
http://www.adventurewrites.com
https://www.instagram.com/adventurewrites
Ostatnio zmieniony przez adventure 2015-06-24, 19:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #9  Wysłany: 2015-06-24, 19:14   

kwater napisał/a:
Też jestem niepocieszony ;)


A jaki ja jestem niepocieszony! :głową w mur:
Sylwestra nowy zegarek jest już na cle w Poznaniu, a mojego nie widać :głową w mur:
Jak żyć, płemiesze??
hmmm
_________________
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #10  Wysłany: 2015-06-24, 20:31   

ALAMO napisał/a:
Jak żyć, płemiesze??


Jak to jak, mówione było że krótko :D

ALAMO napisał/a:
Bo tak to mu musiałem paskuda Orienta kupić na pocieszenie


Ale za to jakiego :złośliwiec: , to dopiero będzie niespodzianka pifko ...już jestem zadowolony a jeszcze nie mam :))
_________________
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2015-06-24, 20:35   

Svedos napisał/a:


Ale za to jakiego :złośliwiec: , to dopiero będzie niespodzianka pifko ...już jestem zadowolony a jeszcze nie mam :))


a żeby ci te wiadra przerdzewiały wreszcie i posypały się liczne oferty sprzedaży wielu sztuk w dobrych cenach :złośliwiec: cool
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #12  Wysłany: 2015-06-24, 21:07   

Svedos napisał/a:
Ale za to jakiego :złośliwiec:


Brzydkiego, ale pozwolę ci bładzić być w końcu zrozumiał ... :wkurzony:
_________________
 
 
Z_bych 
Koneser chińskiego majeranku
Morda Zdradziecka


Pomógł: 55 razy
Wiek: 55
Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 21571
Skąd: Lublin
 #13  Wysłany: 2015-06-24, 21:31   

Znalazłem za 220 dolków :/

A rcka fajna pifko
_________________
https://sklep.katatime.pl
http://www.katatime.pl
http://www.toskania.org.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum