Poszukiwany stary lotnik - do 10k PLN
Odpowiedz do tematu

: Poszukiwany stary lotnik - do 10k PLN
Rozpowszechnianie informacji o mojej zegarkowej pasji odbiło mi się czkawką - szef poprosił o wyszukanie starego lotniczego zegarka na prezent dla "szefa wszystkich szefów" w firmie...

Preferowane marki to IWC, Breitling. Sam zasugerowałem "na czuja" dodatkowo stare lotnicze zegarki niemieckie i amerykańskie.

Problem w tym, że a ja siedzę w starszych ruskach a półka w której mam szperać jest mi niemal obca.

Rozmawiamy o zegarkach, które dałoby się pozyskać w dobrym stanie za 5-10k PLN.

Polećcie coś proszę - czego szukać, czego nie i dlaczego. W tej chwili raczej chciałbym się doedukować w zakresie modeli których mam szukać, ale jeśli ma ktoś coś na oku to może to być także odsyłacz do konkretnej oferty.

Ostatnio zmieniony przez voli 2010-08-15, 01:25, w całości zmieniany 1 raz
:
W cenie 3k$ kupisz w zasadzie każdą używkę ... Może uderzyć w klasyczne lotniki niemieckie? IWC albo Laco ?

Blaz
[Usunięty]
:
Na niemieckim ebayu jest duża oferta.

:
a dla szefa wszystkich szefów to ma być używka??

DOXA SUB 5000T CUSTOMER SERVICE STANDARD
http://www.chinawatches.p...p=182502#182502

"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Pozdrawiam
Tomek (托梅克)
:
Tylko wiesz jakiej wielkosci sa stare lotniki,nie?

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
Blaz
[Usunięty]
:
Mały. :mrgreen: 55mm to jest wielkość prawdziwego lotnika. :mrgreen:

:
To jest rozmiar dla prawdziwego mężczyzny :)

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
:
Kupujesz .. IWC big pilota i szef wszystkich , ale nie mój .. będziezadowolony

:
olej0070 napisał/a:
a dla szefa wszystkich szefów to ma być używka??


Raczej trudno kupić nówkę z 2WŚ :) A chodzi o zegarki historyczne - B-Uhry, stare chrona etc. - zresztą zarówno dla mnie jak i dla zleceniodawcy maja one większą wartość niż np. współczesny IWC big pilot który jest IMHO luksusową biżuterią/zabawką dla zblazowanego biznesmena co ma prywatną cesne do zabawy - tamte zegarki miały zastosowanie praktyczne i ich specyfikacja wynikała z wojskowych wymogów - współczesne to tylko nawiązania do historii :) .

:
voli napisał/a:
olej0070 napisał/a:
a dla szefa wszystkich szefów to ma być używka??


Raczej trudno kupić nówkę z 2WŚ :) A chodzi o zegarki historyczne - B-Uhry, stare chrona etc. - zresztą zarówno dla mnie jak i dla zleceniodawcy maja one większą wartość niż np. współczesny IWC big pilot który jest IMHO luksusową biżuterią/zabawką dla zblazowanego biznesmena co ma prywatną cesne do zabawy - tamte zegarki miały zastosowanie praktyczne i ich specyfikacja wynikała z wojskowych wymogów - współczesne to tylko nawiązania do historii :) .



Cytat:
szef poprosił o wyszukanie starego lotniczego zegarka


fakt, niedokładnie przeczytałem :oops:

DOXA SUB 5000T CUSTOMER SERVICE STANDARD
http://www.chinawatches.p...p=182502#182502

"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Pozdrawiam
Tomek (托梅克)
:
zostaje szukać na ebay vitydza odrestaurowanego

:
Szukam, szukam - alekażda pomoc mile widziana :)

:
może hamilton dwie tarcze tak zwany bomb timer , stosowany na pokładzie samolotu podwójnego czasomierza przeniesione łącznie z kształtem na rękę .. fajnie to wygląda

just.wojtek
[Usunięty]
:
laco 55mm, militarny, lotnik- sprzedawal kol. chronofil - rafal na kimizi nie swoj, swojego zegarmistrza, cena byla chyba cos tuz pod 3000 prezydentow- ale bywaja na ebayu.... moze znajde aukcje to podesle, rasowy z militarnymi biciami na kopercie
trzeba mocno sie zastanawiac nad oryginalnościa
http://cgi.ebay.com/Laco-...pt=Wristwatches

Ostatnio zmieniony przez just.wojtek 2010-08-16, 22:45, w całości zmieniany 2 razy
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.