Wahnik, a stan nieważkości.
Odpowiedz do tematu

:
Sure. :)) Znaczy się strzelając do kogoś lub rzucając czymkolwiek w stanie nieważkości nie zabiję go ani nie zranię bo pocisk/ciało nie ma masy więc nie przeniesie pędu i energii kinetycznej? Dlaczego więc zderzenia w kosmosie z różnymi obiektami występują i są niebezpieczne?
Proste doświadczenie - opisywałem je już wcześniej. Kładziemy automat na stole, tak aby widzieć wahnik. W takim położeniu wektor g będzie równoległy do osi zamocowania wahnika a jego wpływ na obrót powyższego zerowy. Następnie przemieszczamy zegarek po stole w poziomie ruchem niejednostajnym. Tzn. przyspieszamy i zwalniamy. I jaki jest efekt?
Eppur si muove...
:D

Ostatnio zmieniony przez mw75 2015-03-06, 14:18, w całości zmieniany 1 raz
Antisocial and faceless...
diver
[Usunięty]
:
[quote="mw75"]Sure. :)) Znaczy się strzelając do kogoś lub rzucając czymkolwiek w stanie nieważkości nie zabiję go ani nie zranię bo pocisk/ciało nie ma masy więc nie przeniesie pędu i energii kinetycznej? Dlaczego więc zderzenia w kosmosie z różnymi obiektami występują i są niebezpieczne?
No pojechałeś grubo, zderzenia w kosmosie to takie zderzenia pocisku z twojego pizdoletu
z paproszkiem na wardze księżyca. Jeśli będziesz strzelał w nieważkości to ja jako cel złapię twoją kulkę- chyba że strzelisz w plecy ;) sory ale nie mogę rozmawiać inaczej

:
:)) Pomijam oczywiście fakt, że po wystrzale, lub rzucie, pocisk poleci w jedną stronę a ja w drugą, i to daaaaleko.
Brak grawitacji nie wyklucza występowania innych sił masowych. Aż tyle, i tylko tyle...

Ostatnio zmieniony przez mw75 2015-03-06, 14:48, w całości zmieniany 1 raz
Antisocial and faceless...
:
Mw75 - twoje wyjaśnienie mnie przekonało.

diver
[Usunięty]
:
mw75 napisał/a:
:)) Pomijam oczywiście fakt, że po wystrzale, lub rzucie, pocisk poleci w jedną stronę a ja w drugą, i to daaaaleko.
Brak grawitacji nie wyklucza występowania innych sił masowych. Aż tyle, i tylko tyle...


Stary, ale jak twój pocisk będzie miał 0 masy to jak go wystrzelisz z wielką siłą to gdzie on doleci? a gdzie Ty? dobra podpowiem Ci wahnik zegarka automatycznego może być napędzany tylko machaniem ręki osoby noszące- kosmonautyj!!! i to jest ta dodatkowa siła

:
Stary, postawiłeś mój świat na głowie. Studia, doktorat, 15 lat pracy. I dopiero teraz dowiedziałem się, że w stanie nieważkości ciało ma zerową masę... Znaczy się materia, z którego jest wykonane znika. Ciała nie ma...
Machanie ręką kosmonauty=ruch układu nieinercjalnego, ruch niejednostajny... :))
cool
:facepalm:

Antisocial and faceless...
diver
[Usunięty]
:
mw75 napisał/a:
Stary, postawiłeś mój świat na głowie. Studia, doktorat, 15 lat pracy. I dopiero teraz dowiedziałem się, że w stanie nieważkości ciało ma zerową masę... Znaczy się materia, z którego jest wykonane znika. Ciała nie ma...
Machanie ręką kosmonauty=ruch układu nieinercjalnego, ruch niejednostajny... :))
cool
:facepalm:


stary jak Ty masz doktorat i nie umiesz czytać ze zrozumieniem to dopiero jest problem ,
głównie dla Ciebie!

:
Sure!
:D cool
Ja się nauczę czytać ze zrozumieniem a Ty powtórz fizykę z bodajże 2 klasy gimnazjum. Wtedy sobie pogadamy.
cool

Ostatnio zmieniony przez mw75 2015-03-06, 16:01, w całości zmieniany 2 razy
Antisocial and faceless...
diver
[Usunięty]
:
mw75 napisał/a:
Ja sie nauczę czytać ze zrozumieniem a Ty powtórz fizykę z bodajże 2 klasy gimnazjum. Wtedy sobie pogadamy.

naucz się czytać ze zrozumieniem , a ja powtórzę

:
diverofobia, proponuję łyk zimnej wody

Ostatnio zmieniony przez Svedos 2015-03-06, 15:54, w całości zmieniany 1 raz
diver
[Usunięty]
:
Svedos napisał/a:
diverofobia, proponuję łyk zimnej wody

łykam i spadam, pozdro

:
:popcorn: lajkuję cool

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
Iks napisał/a:
:popcorn: lajkuję cool


+1 :popcorn:

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
Czytając te posty przed oczami mam obrazek mistrza Mleczki


:
O kur..a jakich ja tu się tu herezji dowiaduję. Kłaniają się podstawowe prawa fizyka panie fobia. Podać wzory na masę w kosmosie? facepalm

Pozdro!!!
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.