Poprzedni temat «» Następny temat
zrób to sam....
Autor Wiadomość
Blaz
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 1970-01-01, 01:17   Części do składaków.

Jeśli ktoś chce złożyć sobie swoją indywidualną kanapkę to może się zainteresować tym miejscem:

http://www.siswatch727.com/index.do

Znajdziemy tam gotowe Maryśki i wszystkie części: koperty, mechanizmy, tarcze, wskazówki. :wink:
 
 
feleksc 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #2  Wysłany: 2009-08-08, 16:51   zrób to sam....

http://www.orientalwatchs...e...?f=4&t=4785



ciekawe i moze byc pomocne przy własnych projektach



na razie przyklejam
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #3  Wysłany: 2010-07-29, 12:56   

Cześć!

Mała rada dla poczatkujących kolekcjonerów :) .Rzadko przyznaję się do błedów, bo moje ego tego nie lubi, ale tym razem postanowiłem zamieścić małe ostrzeżenie, abyście uczyli się na moich błędach, bo taniej :) . Chcąc zwiększyć swoje możliwości otwierania dekli nabyłem na allegro takie oto coś marki Start Watch:



Na oko całkiem jakby klucz do dekli, ale jego używanie może (i to bardzo może) zakończyć sie katastrofą - u mnie w jakichś 50% przypadków. Klucz jest fatalnie zrobiony, nawet jak na swoją cenę - końcówki mają nierówną długość, wiec klucz a priori trzymamy krzywo, a do tego są tak twarde, że orają (nie rysują) dekle. Nie pomogło nawet delikatne wygładzenie papierem ściernym - wciaz zostawia szramy. Testowałem go na szczęście na złomie i tak już mocno pooranym, ale raz chciałem otworzyć przyzwoitego starego Edoxa. Myslałem, że skoro ma już rysę przy niemal każdym wcieciu na klucz, to krzywdy wielkiej mu nie zrobię, ale ten klucz jest lepszy niż myslałem. Ryska jest wprawdzie bardzo krótka, ale wyraźnie głębsza i brzydsza - do dzisiaj mnie boli, jak na to patrzę. Zaklinam was - nie kupujcie tego czegoś...
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #4  Wysłany: 2010-07-29, 12:58   

Słusznie, we wszystkich innych przypadkach ,oprócz diverów i dekli zakręcanych pierścieniem (jak w ruskach), wystarczy gumowa pileczka za 5USD :)
_________________
Foch und Ch.
 
 
Ritter
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2010-07-29, 21:27   

Ten przyrząd zawsze i nieodmiennie kojarzy mi się ze stukaniem się w głowę, celem przypomnienia, po co się go nabyło :evil: .
 
 
CornCobbMan 
Właściciel Pola Ryżowego
porwany obłędem...


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2576
Skąd: Białystok
 #6  Wysłany: 2010-07-30, 07:12   

Tez mam takie "narzedzie" i musze przyznac, ze lepiej odkreca sie za pomoca radzieckiej suwmiarki.
_________________
"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #7  Wysłany: 2010-07-30, 09:03   

A ja też mam takie, tylko doszlifowałem końcówki. I odkręcam jak ta lala :P
 
 
jaro19591
Właściciel Pola Ryżowego
Burak Cukrowy


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2144
Skąd: Sosnowiec
 #8  Wysłany: 2010-07-30, 09:41   

Też używam tego ustrojstwa i nawet nie najgorzej. Trzeba jedynie dobrze ustawić rozstaw i mocno dokręcić śruby.
 
 
mnihu
Ryżowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 392
Skąd: Warszawa
 #9  Wysłany: 2010-08-02, 16:07   

Ja również jestem użytkownikiem tego sprzętu. Mój egzemplarz sprawuje się całkiem nieźle. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko wymiennych końcówek tak abym mógł sobie otworzyć wszystkie radzieckie produkty a nie tylko część.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum