Poprzedni temat «» Następny temat
Citizen AS4020-44B - kornel91 jajecznica
Autor Wiadomość
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18464
Skąd: Biała Podlaska
 #1  Wysłany: 2014-08-17, 15:36   Citizen AS4020-44B - kornel91 jajecznica



Do napisania recenzji skłonił mnie Jacek (Słoniu), który może w końcu skłoni się do zakupu jakiegoś kwarca. Chociaż sam wcześniej myślałem o napisaniu kilku słów to jakoś nie bardzo mogłem się zebrać. Zegarek spodobał mi się jak tylko dwie pierwsze tzw. „jajecznice” pojawiły się na forum. Cena zakupu u naszych chińskich sprzedawców skłoniła mnie do wpisania zegarka na wish listę. W miesiącu lipcu udało się zgromadzić potrzebne środki na zakup Citizena AS4020-44B.



Dzięki koledze Tomkowi pod koniec lipca zegarek zawitał do mnie. Citizen przyszedł w białym woreczku w środku przywieszka, instrukcja obsługi oraz międzynarodowa karta gwarancyjna.



Po wyciągnięciu z woreczka ukazał Promaster, po założeniu na nadgarstek bardzo lekki i przyjemny.




Koperta w zegarku to 44 mm, ale dzięki krótkim i fajnie wyprofilowanym uszom L2L 50 mm zegarek leży jak przyklejony. Jego grubość to 14 mm a waga z oryginalnym paskiem 100g. Koperta wykonana jest bardzo starannie spód jest piaskowany, boki koperty delikatnie szczotkowane, natomiast luneta jest polerowana i szybko łapie drobne ryski.




Polerowane są również romby, którymi wykończony jest dół bezela. Chociaż koperta wykonana jest w tylu technologiach wykończenia to wszystko do siebie bardzo pasuje. Przycisk od „suwaka logarytmicznego” oraz przycisk koronki również wykończone są w romby tylko są piaskowane. Pozostałe dwa przyciski również są piaskowane. Dodatkowo na koronce znajduje się logo Citizena. Dzięki wykończeniem w romby (karo) bardzo lekko się nimi operuje. Jak już jesteśmy przy kopercie to dekiel również jest ciekawie wykończony.

Sam dekiel jest szczotkowany a w środkowej części wykonany jest głęboki grawer wykonany bardzo starannie. Napisy wokół grawera oprócz tych podstawowych opisują rodzaj mechanizmu, wodoszczelność są wykonane laserem. Z oznaczeń z dekla można odczytać, że mój egzemplarz wyprodukowano w kwietniu 2014 co oznacza, że mam dość świeży egzemplarz.



Przejdźmy do tarczy oraz funkcji zegarka.



Zacznę od tego, że zegarek posiada szkło szafirowe. Na żadnej stronie nie było napisane o powłoce antyrefleksyjnej na szkle. Po obejrzeniu zegarka stwierdziłem, że taka powłoka chyba jest bo szkło daje fajną niebieską poświatę. Napisałem do serwisu w Japonii i otrzymałem odpowiedź, że zegarek posiada wewnętrzną powłokę AR.



Tarcza zegarka jest w kolorze żółto-beżowy stąd zegarek to tzw. „jajecznica”. Zegarka nie oglądałem pod lupą ale tarcza wygląda na dobrze wykonaną. Może nie na wszystkich indeksach luma jest nałożona idealnie ale tego nie widać a same indeksy ładnie świecą na niebiesko na godzinie 12 również jest luma. Dodatkowo indeksy są w srebrnych ramkach dość wysokich i widać, że ich kształt z bocznego profilu to trapez. Obwódki trzech subtarczek również posiadają srebrną ramkę.



Subtarcze wyglądają na lekko przezroczyste przez to, że to Eco Drive a więc posiada baterię, którą trzeba naładować promieniami słonecznymi. Citizen posiada dodatkowo synchronizację. Lewa górna subtarcza odpowiada za podanie godziny w trybie 24 godzinnym, lewa natomiast jest do chronographu oraz pokazuje dzień tygodnia. Dolna jest do obsługi wszystkich tych funkcji. AS 4020 posiada ręczną oraz automatyczną synchronizację, której nie można wyłączyć. Bardzo ułatwia to korzystanie bo nawet nie musimy przestawiać ręcznie daty znajdującej się na godzinie czwartej. Dodatkowo zegarek posiada chronograph, można ustawić czas letni ooraz czas lokalny, dodatkowo jest dość głośny alarm. Brakuje mi tylko dźwięku pełnej godziny.

Wskazówki godzinowa i sekundowa mają białe ramki i są pokryte tą samą lumą co indeksy, sekundowa natomiast jest pomarańczowa z fajną przeciwwagą. Wskazówka sekundowa nie zawsze trafia idealnie w indeks no ale można się do tego przyzwyczaić. Dla mnie brakuje tylko aby na tarczy logo i nazwa zegarka były tłoczone nie malowane. Citek posiada „suwak logarytmiczny”, który służy np. do przeliczania mil morskich na km i służy do innych obliczeń. Ciekawa funkcja, której nie będę więcej opisywał ale pewnie przy normalnym użytkowaniu raczej mało wykorzystywana. Dzięki tym wszystkim dodatkom zegarek nie jest tak dobrze czytelny i za dużo jest „węża” co mi osobiście nie przeszkadza.
Wracając jeszcze do koperty uszy zegarka wykończone są z lekkimi kantami.



Minusem zegarka jest pasek. Siedzi na grubych teleskopach z szerokimi końcówkami. Nie przeszkadza mi, że ma 23 mm bo i tak zamówiłem sobie do niego pasek ale jego grubość i rozmiar. Pasek zwęża się z 23 do 18 mm co IMO nie wygląda za dobrze. Dodatkowo zwęża na całej długości z 6 mm do 2,5 mm. Zaimpregnowałem go zaraz po zakupie i mimo tego mocno pije pot. Samo zapięcie również pozostawia wiele do życzenia.




Chociaż wygląda na dobrze wykonane to sam motylek jest za długi. Przy moim ponad 18 cm nadgarstku pasek się jeszcze jakoś układa ale przy mniejszych nadgarstkach przy zapięciu będzie mocno odstawał. Na plus kolor i faktura paska.
Na koniec recenzji dodam , że zegarek wart ceny i noszenia. Jeśli ktoś woli spokojniejsze kolory to na pewno warto kupić ten zegarek z czarną tarczą na bransolecie. Ja chciałem zegarek z jasną tarczą ale jak tylko uda się kupić w dobrej cenie oryginalną bransoletę pewnie ją kupię. Miłego czytania :)

Więcej zdjęć :

http://www.czwarty-wymiar.pl/viewtopic.php?t=20080
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
Ostatnio zmieniony przez kornel91 2014-08-17, 15:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Słoniu 
Klon Ryżowego Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 114 razy
Wiek: 42
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 12934
Skąd: Opole
 #2  Wysłany: 2014-08-17, 16:04   

I brawo temu Panu :)) pifko
_________________
Blog o zegarkach ; Facebook Bloga
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #3  Wysłany: 2014-08-17, 16:05   

kornel91 napisał/a:
jak tylko uda się kupić w dobrej cenie oryginalną bransoletę pewnie ją kupię.

Koniecznie, na bransolecie sporo zyska :twisted:

A zegarek obleci .. ;)
 
 
Słoniu 
Klon Ryżowego Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 114 razy
Wiek: 42
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 12934
Skąd: Opole
 #4  Wysłany: 2014-08-17, 16:10   

Szczerze to korci mnie powoli spróbować jakiegoś ECO... hmmm Tyle, że lista taaaaka długa :D
_________________
Blog o zegarkach ; Facebook Bloga
 
 
Bartek 
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 11 razy
Wiek: 38
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2715
Skąd: Opole
 #5  Wysłany: 2014-08-17, 18:53   

Fajna jajecznica i fajna recenzja pifko
Widziałbym ten zegarek w swoim pudełku ;)
_________________
Pozdrawiam,
Bartek
 
 
Prof. Avenarius 
Sprzedawca Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 154
Skąd: Słoneczne południe
 #6  Wysłany: 2014-08-18, 08:15   

Coś ostatnio często przewijał się na obu forach ten zegarek i zastanawiałem się, kiedy ktoś porządnie go opisze i obfotografuje. No i się doczekałem- fajna recenzja, choć sam Citek zupełnie nie w moich klimatach :)
_________________
keep cool but care
 
 
jarx 
Sprzedawca Ryżu
jarx


Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 199
Skąd: Oberschlesien
 #7  Wysłany: 2014-08-18, 11:33   

Też dodałem do mojej wishlisty. Jakoś chodzi za mną Eco-drive. Jeszcze dumam czy to nie będzie raczej Nighthawk z samolocikami na 24h wskazówce. Ładny zegar. Niech się nosi. Graty.
_________________
Jarek
Ostatnio zmieniony przez jarx 2014-08-18, 11:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jogi91 
Starszy Kulis

Pies czy kot?: pies
Dołączył: 13 Gru 2013
Posty: 72
Skąd: Warszawa
 #8  Wysłany: 2014-08-20, 21:39   

Zdjęcia i recenzja super. Kusił na bazarku, ale wypadły inne wydatki :głową w mur:
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18464
Skąd: Biała Podlaska
 #9  Wysłany: 2014-08-26, 19:16   

Dzisiaj był na nadgarstku to i tu fotkę dorzucę :)

_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
rafau 
Sprzedawca Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Mar 2014
Posty: 242
Skąd: Mazowsze
 #10  Wysłany: 2014-08-26, 19:36   

To jeden z Citków, który bardzo mi się widzi. Dobrze się reckę czytało i oglądało foty (i nie wazelinuję Ci tu w zadośćuczynieniu za zieloną Festinkę). pifko Mam ten zegar w planach, ale najpierw kostka a'la Monaco pifko
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18464
Skąd: Biała Podlaska
 #11  Wysłany: 2014-08-26, 19:40   

rafau, ja się nie gniewam za Festinę :)) Chociaż ostatnio z moich zegarków nie zdejmowałbym DB Pro Aqua lubię czuć ciężar zegarka :) Citizen myślę, że warto kupić jak się tylko pojawi na duty ;)
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
tomaliusz 
Klon Starszego Ryżowego
Król Kartofla


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 43 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 11463
Skąd: Łódź
 #12  Wysłany: 2014-09-08, 16:57   

Wpisany na wish listę a na pewno jakiś citek eco-drive :)
Oczywiście recka fajna, super się czytało ;)
_________________
rinkazki napisał/a:
... ma ktoś kod na 10% lub więcej? ...

pdrog napisał/a:
... żyję z zasadą "miej wyjebane, a będzie Ci dane"....... ;)
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18464
Skąd: Biała Podlaska
 #13  Wysłany: 2014-09-28, 21:30   

W uzupełnieniu recenzji myślałem o bransolecie. I jeśli chodzi o czarne wersję to jest super to przy jajecznicy IMO jakoś nudno.


_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
sanik
Ryżowy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 302
Skąd: Warszawa
 #14  Wysłany: 2014-10-03, 07:51   

mnie się podoba bardziej na pasku, ogólnie zegarek OK choć ja wolę nighthawka
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18464
Skąd: Biała Podlaska
 #15  Wysłany: 2015-01-26, 11:23   

7.

_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
Ostatnio zmieniony przez kornel91 2015-01-26, 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum