Stary ORIENT
Odpowiedz do tematu

: Stary ORIENT
Witam, jestem tu nowy, to mój pierwszy post na forum, znalazłem na strychu zegarek ... :D
... no dobra, na szczęście nie mamy u Nas zalewu takich pytań. :)

W tym przypadku jednak jest coś "na rzeczy" ... to mój pierwszy post w tym dziale i pierwszy japoński zegarek od hmmm ...blisko trzydziestu lat. :)

Kupiony przede wszystkim z powodów sentymentalnych ... a poza tym, to bardzo fajny, radośnie kolorowy, ... a dla miłośnika staruszków ... ogromny zegar. :D Taka miła odmiana.

Teraz dwie prośby;

1. Wszelkie informacje o tym konkretnie modelu będą mile widziane ... proszę na poziomie adresowanym do leniwego ignoranta. :)

2. Stan ogólny jest bardzo przyzwoity ... z jednym widocznym wyjątkiem. :(
Zatem; czy?, gdzie?, jak? ... można zdobyć do niego nowe szkiełko.


Zdjęcia na ten moment "robocze" ...





:
Nie pomogę, ale ładny jest, mam podobnego ale z zieloną tarczą w środku.

Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
:
Odpowiem trochę enigmatycznie, ponieważ nie znam się :) Jak, nawet pobieżnie, się poszuka u Chińczyków to coś podobnego można znaleźć: Orient Watch Części, czyli nadzieję należy mieć. cool

Jeżeli, szkiełko nie musi być 100% oryginał, to zapewne sporo o takiej średnicy, jak trzeba, podpasuje. :oops:

Ostatnio zmieniony przez JohnSmith 2014-04-13, 23:34, w całości zmieniany 2 razy
John Smith
:
Szkło to prawdopodobnie plexi, więc powinno dać się ładnie wypolerować. A jeśli się nie da, to każdy dobry zegarmistrz coś dobierze.

:
Dziękuje Koledzy za zainteresowanie.

Mariusz napisał/a:
Szkło to prawdopodobnie plexi, więc powinno dać się ładnie wypolerować.


Z tym to bym sam dał radę, niestety szkiełko jest mineralne i na dodatek płaskie jak szyba ... po zdjęciu pierścienia wygląda to tak ...



Wydaje mi się, że nawet jakaś płaska plexa, tak w zastępstwie, by wyglądała kiepsko. :(


JohnSmith napisał/a:
się poszuka u Chińczyków to coś podobnego można znaleźć: Orient Watch Części, czyli nadzieję należy mieć.


... bym ja jeszcze był w stanie ogarnąć te "robaczki" :głową w mur: :D ... o zakupie nie wspominając. :D

:
Trochę mnie zaskoczyło to szkło :shock:
Ale w sumie to ja jeszcze mało widziałem.

:
Dostał w d... pewnie więcej niż niejeden G-Shock :popcorn:

:
adventure napisał/a:
Dostał w d... pewnie więcej niż niejeden G-Shock :popcorn:


:)) ... gdzie :?: ... nówka sztuka ;)

Nie udało mi się zgłębić tajemnic chińskiego sprzedawcy ... ale mój mistrz się spisał i dorobił sam ... z grubej plexy :))


:
Idealnie ! pifko

:
Rudolf napisał/a:
Idealnie ! pifko


:)) Lubię takie reanimacje ...

:
Woj_Woj, spisał się na medal :)

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
Woj_Woj napisał/a:
jakaś płaska plexa, tak w zastępstwie, by wyglądała kiepsko

Woj_Woj napisał/a:
dorobił sam ... z grubej plexy

:))

Wygląda ekstra!

:
:))

... na miarę pasowana to i wygląda. :)

:
Piękna maszyneria. Gratulacje! :))

:
Ale maszyneria! A to rozwiązanie z chowanym pod szkłem pierścieniem obrotowym jest jakieś takie ..."solidniejsze". No i aż chce się odmierzać to i owo przy takiej fajnej kolorowej skali.

Zegarki * Rower * Radio
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.