Poprzedni temat «» Następny temat
Czas wita was
Autor Wiadomość
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #46  Wysłany: 2010-06-17, 11:02   

svedos napisał/a:
No tak ale ci co ich wymieniłeś to podrupkarze pijaki i złodzieje , virtualne ZUA


Oraz sataniści ... :twisted: :twisted: :lol:

Blaz : moim zdaniem koperta za $22 może być i pozłacana, już ci na PW pisałem. Co nie zmienia faktu że gdyby była "gold plated" to by napisal że jest "gold plated" ... Jak brzmi :razz: :!:
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #47  Wysłany: 2010-06-17, 11:06   

Piszę do Freia, bo nie wierzę, że on nie wie co sprzedaje. Tym bardziej że jeśli sprzedaje pozłacaną kopertę to wyraźnie to zaznacza.

A pomijając to fakt nienapisania przez Czas, że to koperta z mosiądzu uważam za skandaliczny. :evil:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #48  Wysłany: 2010-06-17, 11:07   

Tak jak napisal Alamos kazdy z nas poskladal lub zmodowal jeden lub wiecej zegarkow , dajemy rade w tej materii , opierajac sie o dostepny sprzet i materialy .
Metoda "szukania frajera na kajak " zadna sztuka kupic u jednego producenta czy reselera czesci dorobic tarcze i wszystko razy x 5 czy 10-20 , dorobic historie i wykupic pulke w salonie.
_________________

 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #49  Wysłany: 2010-06-17, 12:46   

gold tone - to złoty odcień więc na upartego mogłby sprzedawać czystą poolerowaną mosiężną bo kolor się prawie zgadza ... a jakby była z tombaku to już w ogóle wypas :)
_________________
Foch und Ch.
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #50  Wysłany: 2010-06-17, 12:47   

svedos napisał/a:
ALAMO napisał/a:

W tych kategoriach, to mamy w Polsce dziesiątki "producentów zegarków", że wymienię tylko najznamienitsze marki "Svedos" oraz "Foch&Ch", tudzież "Melepetos" oraz "Rudolfus Dusicielus" :mrgreen:


No tak ale ci co ich wymieniłeś to podrupkarze :razz: pijaki i złodzieje :mrgreen: , virtualne ZUA


I paserzy ... bo przeca głównie pasówki robią :)
_________________
Foch und Ch.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #51  Wysłany: 2010-06-17, 13:24   

I paskarze, bo paski też :wink: :lol:
_________________
 
 
Ritter
[Usunięty]

 #52  Wysłany: 2010-06-17, 19:49   

Czas jeszcze trochę się poznęcać nad czasem...
Chwilę pomyszkowałem po internecie i...

1kg
Stal nierdzewna 20zł
Mosiądz 15zł
Miedź 20zł.

Czyli wykonanie koperty z mosiądzu plus obróbka galwaniczna zapewne przekroczy cenę koperty ze stali nierdzewnej.
Jakoś mi przez myśl by nie przeszło by proponować zegarek za 600E w mosiężnej kopercie.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #53  Wysłany: 2010-06-17, 20:37   

A jak się ma dobre chody w punktach skupu złomu to będzie jeszcze taniej. :mrgreen:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #54  Wysłany: 2010-06-17, 21:01   

Ritter napisał/a:
Czas jeszcze trochę się poznęcać nad czasem...
Chwilę pomyszkowałem po internecie i...

1kg
Stal nierdzewna 20zł
Mosiądz 15zł
Miedź 20zł.

Czyli wykonanie koperty z mosiądzu plus obróbka galwaniczna zapewne przekroczy cenę koperty ze stali nierdzewnej.
Jakoś mi przez myśl by nie przeszło by proponować zegarek za 600E w mosiężnej kopercie.

Roznica w cenie za kg stali a masiadzu to jest pikus Pan Pikus w porownaniu do ceny finalnej zegarka Czas
_________________

 
 
voli 
Kierownik Pola Ryżowego
mentalny Martin Eden


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1644
Skąd: inąd
 #55  Wysłany: 2010-06-18, 00:46   

Ritter napisał/a:
Czas jeszcze trochę się poznęcać nad czasem...
Chwilę pomyszkowałem po internecie i...

1kg
Stal nierdzewna 20zł
Mosiądz 15zł
Miedź 20zł.

Czyli wykonanie koperty z mosiądzu plus obróbka galwaniczna zapewne przekroczy cenę koperty ze stali nierdzewnej.
Jakoś mi przez myśl by nie przeszło by proponować zegarek za 600E w mosiężnej kopercie.


Zależy jaka stal - bo mnie zdaża się pracowac z takimi za 190pln/kg
Albo brązy berylowe - w okoliczch 250pln/kg
do cen oczywiście trzeba dodać magiczny VAT :)

Co do pozłacania to niedaleko mnie jest galwanizernia która moze zrobic supercieniutką pozłote juz a ok. 30 zeta dla detalisty.

IMHO 22$ (~72 pln po dzisiejszym kursie) to dobra cena za stalowa kopertę.

Co do promocji przez szefostwo kmziz to trudno mieć do nich pretensje - jesli maja w tym swój udział to promuja swoje jak mogą - normalne w biznesie. Jesli nawet nie maja to tez potrafię ich zrozumieć - promują coś z własnego ogródka - składak nie składak - coś się zaczyna dziać w polskich (chwilowo mniejsza o to na ile polskich) zegarkach.

Co do samego "Czasu" to źle im nie życzę, ale uważam, że ich produkt jest skrajnie niekompatybilny z ceną, wzornictwo moim zdaniem nędzne, ale to tylko moje gusta wiec...

Co do nakładki cenowej salonu który sprzedaje zegarki to zazwyczaj jest to ~30% ceny (podaję za znajomym zegarmajstrem).
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #56  Wysłany: 2010-06-18, 06:39   

voli napisał/a:
Co do samego "Czasu" to źle im nie życzę, ale uważam, że ich produkt jest skrajnie niekompatybilny z ceną, wzornictwo moim zdaniem nędzne, ale to tylko moje gusta wiec...


Źle to im zdaje się nikt nie życzy ...
Tyle że wszyscy otwarcie drą łacha z przyjętego "modelu biznesowego".
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #57  Wysłany: 2010-06-18, 09:03   

Voli, nie za stalową, a za mosiężną kopertę. I nie 22 dolary, bo to jest cena dla odbiorcy detalicznego. :mrgreen:
Aha, i nie oni złocą tą kopertę, tylko twierdzą, że pozłacaną kupili. A Ofrei twierdzi, że ona na pewno nie jest pozłacana, tylko "gold tone" i wie to bezpośrednio od producenta kopert, czyli od Mondaine. I mam słowo przeciwko słowu. :mrgreen:

A ja myślę, że można mieć pretensje do szefostwa kmziz, bo jeśli przewodniczą klubowi miłośników zegarków, to powinni promować to, co robi się z "miłości do zegarków", a nie dla pieniędzy. Sprzedawanie zegarków z importowaną mosiężną kopertą i zwykłą ETĄ za 2500 PLN nie ma nic wspólnego z pasją zegarmistrzowską, a jest zwyczajnym biznesem i to z gatunku wyciągania kasy od naiwnych. Wymagałbym od prezesa stowarzyszenia miłośników zegarków rozróżniania tych dwóch spraw. I o to mi chodzi.
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #58  Wysłany: 2010-06-18, 09:16   

Dobry geszeft nie jest z zły. Ja to się z manufaktury Czas nabijam tylko przez zazdrość. Dla kasy to ja zrobię wszystko ;)

Cytat:

- ja... w wasz bank... założyć, lokatę... na hasło ... pieniądze... tu u was... fersztejen ?
- czemu nie fersztejen? my wszystko fersztejen, pan siądzie, odpocznie, się zrobi, się załatwi ...
_________________
Foch und Ch.
 
 
Ritter
[Usunięty]

 #59  Wysłany: 2010-06-18, 20:48   

Voli:
Jestem ciekaw co takiego porabiasz z tak "wykręconym" stopem za 190zł/kg? Jeśli nie możesz to nie pisz. Zupełnie poważnie.
Czy stal za 190zł/kg można nazwać jeszcze stalą? Ile jest tam żelaza? 30%? Mniej?
Ceny podałem pobieżnie przeglądając internet. Tyle kosztuje zwykła "nierdzewka". Mój błąd, że nie sprawdziłem czy to austenityczna czy inna np. ferrytyczna czy duplex. Bowiem ceny jak wiesz zależą od bardzo wielu czynników. Pisałem, dodam dla uściślenia, o surowym materiale ale... Odlewy mosiądzu metodą traconej formy, żeby nie trzeba było się za dużo obrabiać też kosztują bo zrobienie formy i energia do stopienia mosiądzu nie jest taka tania. Obróbka stali nierdzewnej, tytanu czy tantalu dla obrabiarki elektroerozyjnej to niewielka różnica. Dlatego nie sądzę by na łatwej obróbce mosiądzu uzyskali takie oszczędności.
Nie życzę czasowi źle ale jak dla mnie to lekkie zdzierstwo.

I jeszcze jedno. Ja nie kocham zegarków. Co ważne. Moje zegarki o tym wiedzą! A te co nie wiedzą jutro będą się mogły o tym przekonać. No ale ja nie usiłuje wcisnąć nikomu zegarka wartego 1000zł za 2500zł...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum