Poprzedni temat «» Następny temat
profesjonalne wykonanie tarczy
Autor Wiadomość
blasinski 
Ryżowy
amused to death


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 456
Skąd: POZnan*
 #1  Wysłany: 2010-05-25, 15:23   profesjonalne wykonanie tarczy

Hej,

dyskusje na temat utworzenia forumowego zegarka przyśpieszyły moje pytanie o to jak profesjonalnie wykonać tarcz?

Wariant 1 - malowanie

Jak wiadomo szczegóły malowania tarcz zegarkowych powalają. Jak zatem można to zrealizować?
Rozumiem, że zaczyna się od projektu wektorowego tarczy a później daje się to do malowania. Malowanie odbywa się w jakiej technologii? Tampodruk, który robią wyszystkie firmy zajmujące się nadrukami na długopisy reklamowe, czy coś innego? Czy są jakieś ograniczenia wielkości czcionek czy grubości linii?

Wariant 2 - wycinanie (kanapka)

Nie znam się na mechanice ale powiedzcie jak wycina się tarcz pod kanapkę? Jakie to maszyny i gdzie ewentualnie szukać wykonawcy. Tutaj także jak sądzę potrzebny będzie projekt w wektorze?

Ciekawi mnie to bardzo, choć szczerze przyznaję, że się nie znam. Marzy mi się jednak stworzenie własnego projektu tarczy i wykonanie jej. Będę Was zatem zamęczał różnymi pytaniami :)
 
 
Ritter
[Usunięty]

 #2  Wysłany: 2010-05-25, 19:46   

Wariant 3. Grawerka laserowa. Wtedy także projekt wektorowy i do dzieła. Są pewne ograniczenia np. kłopotliwe jest grawerowanie powierzchni silnie odbijających światło np. srebrzonych. Zawsze jednak można przed takowym pociągnąć tarczę czarnym flamastrem a po zmyć acetonem. Można też wypalić indeksy na wylot laserem w cienkiej blasze a następnie zespolić ją z blaszką, która będzie tłem. Tu da się nawet, po sklejeniu obu blaszek, wypełnić wycięte indeksy farbą w różnych kolorach.
 
 
Korba 
Kierownik Pola Ryżowego

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 1929
Skąd: Warszawa
 #3  Wysłany: 2010-05-28, 00:41   

Problemem przy wycinaniu indeksów w tarczy moga byc cyfry z dziura w środku np: 4,6,8,9,0. Nie każdemu sie podobają cyfry ''niedociągnięte'' jak w Panerai. A wkleic równo środek niełatwa sprawa...
 
 
blasinski 
Ryżowy
amused to death


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 456
Skąd: POZnan*
 #4  Wysłany: 2010-05-28, 08:39   

To prawda. Kanapka jest tarczą specyficzną nie ma co ukrywać.

Ale nadal nie padła odpowiedz w temacie technologii - jakie maszyny itp?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum