Poprzedni temat «» Następny temat
Zaginiony WUS DUAL CROWN PROJECT WATCH 2012 numer 80 !!!
Autor Wiadomość
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18464
Skąd: Biała Podlaska
 #31  Wysłany: 2013-09-28, 17:32   

ALAMO napisał/a:
Tylko że bodaj właśnie DPD ma w regulaminie zapis, że nie wolno wysyłać zegarków. Tak że klawy plan wygląda już trochę mniej klawo ;-)


Nie wiem czy tak jest ale już kilka zegarków przez DPD dostałem wczoraj G. A tą Oficyne z kizi też przez DPD wysyłałem.
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #32  Wysłany: 2013-09-28, 18:01   

No ale piernik ma nic do wiatraka ;-)
To że wysłałeś - i doszło, nie wpływa na fakt czy taka zawartość jest dopuszczona regulaminem usługi.
Gdyby nie doszło, wtedy byś się dowiedział ;-)
To tylko się cieszyć że doszło pifko
_________________
 
 
Michał
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pomógł: 67 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 14362
Skąd: KR
 #33  Wysłany: 2013-09-28, 19:17   

Afera kiziowa była z UPSem. ;)

A w Inpost w regulaminie zapis informuje o "zakazie przesyłania przesyłek wartościowych", co ciekawe - oczywiście termin "przesyłka wartościowa" nie jest wyjasniony w tymże regulaminie oraz nie istnieje żadna prawna definicja tego określenia. hmmm
_________________
"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #34  Wysłany: 2013-09-28, 19:20   

O ile się orientuję w regulaminie Poczty Polskiej tez jest zakaz wysyłania "biżuterii, w tym zegarków".
Przynajmniej tak było całkiem niedawno przy przesyłkach zagranicznych.
Chyba, że regulamin się zmienił.
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Remik 
Klon Starszego Kulisa
bla bla bla


Pomógł: 49 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 8274
Skąd: Olsztyn
 #35  Wysłany: 2013-09-29, 07:48   

To pozostaje nam wymiana zegarków "face to face" , połączona z degustacją i noclegiem :)
Wszystko fajnie tylko trzeba się najeździć :D
_________________
Co mnie nie zabije, to mnie dopiero wk...i.
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #36  Wysłany: 2013-09-29, 10:38   

Yakovlev, ostatnio wyslalem zegarek i wpisalem nawet w opisie paczki "zegarek" przy pani z okienka, wiec chyba mozna?
_________________
beceen | ***** ***
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #37  Wysłany: 2013-09-29, 10:42   

To zależy od oddziału poczty , ja już nie raz zostałem pouczony by nie wysyłać zegarków jako list polecony priorytet , ale są takie poczty gdzie nikt nic nie mówi i wszystko przechodzi , gorzej jak zginie przesyłka .
_________________

 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #38  Wysłany: 2013-09-29, 10:49   

beceen napisał/a:
Yakovlev, ostatnio wyslalem zegarek i wpisalem nawet w opisie paczki "zegarek" przy pani z okienka, wiec chyba mozna?


Paczką, to możesz chyba wszystko wysyłać.
Dla firm, jest dedykowana usługa "paczka biznesowa" i tutaj można z całą pewnością wysyłać zegarki.
Spinner, buraku, weź rzuć fachową odpowiedź ;-) ?
_________________
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #39  Wysłany: 2013-09-29, 22:28   

Ja tam zawsze korzystam z PP i jak do tej pory raz zgubili list zwykły z zagranicy (duży był to zostawili awizo i zniknął), ale odnalazł się następnego dnia, raz zgubili polecony z Pabiedą, ale też się po kilku dniach znalazł, a raz zgubili bratu książkę i ta się nie znalazła nigdy. Raz miałem kłopot jak wysyłałem - w drodze do Krakowa zaginął polecony, ale znalazł się, pomięty jak nieszczęście, po chyba tygodniu od reklamacji (oczywiście wrócił jako dwukrotnie awizowany mimo iz adresat kilka razy był na poczcie pytać ;) ). Na kilka... już chyba set przesyłek - niezły bilans, moim zdaniem.
Bardzo lubię też przesyłki z USA FedEx'em. Mają wspaniały tracking i - jak do tej pory - bardzo miłą i chętną do pomocy obsługę, a przy tym są szybcy. Tylko dosć pedantycznie clą, choc to były drogie przesyłki, to przemknąć chyłkiem się nie mogły...
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
Ostatnio zmieniony przez pmwas 2013-09-29, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buran 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 3281
Skąd: Bielsko-Biała
 #40  Wysłany: 2013-09-30, 04:39   

Też korzystam z PP i tylko raz zaginęła Wołna,tyle że wysłana do kumotra Andre ;)
_________________
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
 
 
blasinski 
Ryżowy
amused to death


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 456
Skąd: POZnan*
 #41  Wysłany: 2013-09-30, 14:31   

Panowie,

widzę, że mój post spowodował niezłą dyskusję.
To dobrze, że dowiadujemy się przy okazji o różnych kruczkach regulaminowych poszczególnych przewoźników. Zaginięcia przesyłek mogą się zdarzyć każdej firmie i zawsze. Pytanie tylko jak ta firma do tego podejdzie i jak się sprawa zakończy.

U mnie zakończyła się dziś rano.

Podjechałem do oddziału InPost, podpisałem oświadczenie, że "nie będę wysuwał jakichkolwiek roszczeń odszkodowawczych" w związku z zaginioną przesyłką. Dostałem zwrot wartości przedmiotu i dodatkowe 30 zł w związku z "mogącymi wystąpić dodatkowymi kosztami". Muszę dodać, że extra kasę sami dołożyli bez mojego pytania.

Z mojego punktu widzenia sprawa jest zakończona choć duży niesmak nadal występuje.
Po pierwsze firma zamiotła sprawę pod dywan. Podobno prowadzą wewnętrzne śledztwo ale kto ich tak na prawdę tam wie? Po drugie wkurza mnie to, że zegarkiem nie będzie się cieszył nasz kolega tylko ktoś nieuczciwy nie potrafiący tak, czy inaczej docenić tego sikora. Po kolejne moje zaufanie do tej firmy drastycznie spadło. Raz, że z powodu zaginięcia paczki a dwa z powodu tego, że jak się dziś dowiedziałem "firma szuka cały czas oszczędności i trudno o dobry personel". No to jak tak sytuacja wygląda to imho może być tylko gorzej.
Reasumując: "sprzedałem" zegarek firmie, rozliczam się z kupującym, jestem zły i rozgoryczony całą sytuacją choć zadowolony z tego, że całość wyszła na "zero".

Niech każdy z kumotrów wyciągnie wnioski dla siebie. Pewnie część z Was pozostanie przy paczkomatach, ci którzy z nich nie korzystają utwierdzają się w słuszności decyzji a ci, którzy chcieli skorzystać ... no cóż, trzymam kciuki bo usługa jest stosunkowo tania i z całą pewnością wygodna.
Howgh!
 
 
strix 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4180
Skąd: mam wiedziec?
 #42  Wysłany: 2013-09-30, 14:41   

Dodac mozna, ze wysylka kurierem ubezpieczonym ktory przyjedzie po paczke do domu/biura (w malych miejscowosciach niekoniecznie niestety) + ubezpieczenie np. do 2 tys mozna juz zrealizowac od 16, 17 zl (DPD) lub 19-21 (UPS) poprzez brokera internetowego.

Watek ciekawy, bo slalem tansze zegarki tansze, ale myslalem, ze przy drozszych wystarczy ubezpieczenie np. wyzsze niz wartosc. A tu widze trzeba dokumentowac fakturami etc. Zatem bardziej wartosciowe rzeczy tylko kurier jak widac, choc tez sobie doczytam dokladnie czy przypadkiem nie trzeba dokumentowac. Co jesli nie mam faktury na zegarek kupiony przez rokiem, dwoma a kosztowal np. te 2kpln? Wydruki z archiwalnych stron sklepow??

s
 
 
blasinski 
Ryżowy
amused to death


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 456
Skąd: POZnan*
 #43  Wysłany: 2013-09-30, 14:48   

Ja przedstawiłem wydruk z oferty na naszym bazarku + do wglądu potwierdzenie operacji z Paypal.

Moim zdaniem przy transakcjach np. na naszym forum to wystarczy do ustalenia wartości przedmiotu. Gorzej, jak to nie była transakcja kupna-sprzedaży hmmm

No i jeszcze jedno.

Dobrze jest sobie wyrobić nawyk określania w tytułach przelewów czego ten przelew dotyczy poprzez podanie nickname z forum i informacji o zegarku. W sytuacji, kiedy trzeba wiązać ze sobą dokumenty nie będzie wówczas pola do interpretacji.
 
 
goTomek 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Poprawny niepoprawny


Pomógł: 102 razy
Wiek: 55
Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 15148
Skąd: z okolicy
 #44  Wysłany: 2013-09-30, 14:54   

blasinski napisał/a:
Ja przedstawiłem wydruk z oferty na naszym bazarku + do wglądu potwierdzenie operacji z Paypal.

To bardzo dobra informacja, bo się zastanawiałem czy takie dane wystarczą.
I dobrze że się wszystko skończyło w zasadzie bez strat (materialnych) i przede wszystkim szybko. Tylko dlaczego w takim razie Michał ze swoją Foką tak długo czekał?
_________________
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

_________________
русский тролль иди нахуй
 
 
blasinski 
Ryżowy
amused to death


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 456
Skąd: POZnan*
 #45  Wysłany: 2013-09-30, 14:55   

goTomek napisał/a:
Tylko dlaczego w takim razie Michał ze swoją Foką tak długo czekał?


Bo przeszedł przez procedurę reklamacyjną.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum