Poprzedni temat «» Następny temat
Ile już użytkujecie
Autor Wiadomość
jerry 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 431
Skąd: Warszawa
 #16  Wysłany: 2010-05-11, 23:13   

Korba napisał/a:

Wymysliłem sobie własne nazewnictwo na najbardziej popularne modele, licząc na to że sie przyjmie i będzie bardziej przejrzyste niz łatwe do pomylenia Chinominor i Chinomir.
Lumimarina- Koperta a'la Luminor (tu zwana Chinominor)
Radiomarina- Koperta a'la Radiomir (tu zwana Chinomir)
A Marina która jestem zachwycony, to koperta ''Lumimarina'' polerowana, na AsianUnitasie, z czarną tarczą z napisem Marina Militare. Od Wen Pinga.
Pieknie chodzi, nieźle świeci, a jakośc wykonania koperty powala normalnie. Mam jeszcze dwie Lumimariny, kilka innych macałem, ale daleko im do tej właśnie jednej. Sa jej gdzies jakies fotki. W dziale nowe zakupy i co masz dzis na reku, ale nie chce mi sie kopac...


Aha, kumam, dzięki za wyjaśnienia.

Ale mam jeszcze jedno pytanie doprecyzowujące: piszesz, że masz jeszcze dwa i macałeś kilka - czy ta Twoja Lumimarina jest po prostu wyjątkowo dobrze, dokładnie wykonanym egzemplarzem i jest to po prostu kwestia szczęścia, że akurat się trafi na taki dobry egzemplarz, niezależnie od modelu MM, który się zmówi/kupi, czy raczej chodzi Ci o to, że Maryny w polerowanej kopercie luminorowatej na AsianUnitasie (i może jeszcze z logo MM?) są lepiej wykonane niż inne?
Pzd
 
 
Korba 
Kierownik Pola Ryżowego

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 1929
Skąd: Warszawa
 #17  Wysłany: 2010-05-12, 00:06   

Aż takich doświadczeń nie mam. Akurat ta polerowana ma same zalety w porównaniu z innymi. W drugiej- tej szczotkowanej, docisk koronki nie dociska jej wcale, i ma spore luzy. Bolce zastepujące teleskopy sa jakies poszarpane, toczone tępym nożem na rozklekotanej tokarce. W tej czarnej podszlifowania koperty pod pasek po obu stronach między uszami sa niejednakowe, a do tego powłoka PVD ma przebarwienia. Ta polerowana jest naprawde bez wad, nie ma sie do czego przyczepic. Nawet świeci czytelnie przez około 3 godz. po naswietleniu, co w Marinach nie jest często spotykane. Czarna z tarcza i wskazówkami w wersji ''superlumi'' świeci ostro, ale przez 5 minut. Po pół godzinie nie da rady odczyac jaki jest czas. I wydaje mi sie, że to jest loteria. Trafiłem poprostu na dobry egzemplarz. A nie jest istotne czy ma napis na tarczy, cz go nie ma.
Co chińczyk ma pod reka, z tego składa. Jedna wyjdzie full zajebista, druga chodząca, kompletna- ale bubel. I to chyba tak z tym jest.
 
 
jerry 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 431
Skąd: Warszawa
 #18  Wysłany: 2010-05-12, 11:18   

A to mi zabiłeś klina! A ja sobie w szczotkowanej wymyśliłem!

Chociaż na pierwszy rzut zamówiłem polerowaną ze szczotkowanym bezelem (na nim grawerka GMT), ale to półśrodek - docelowy model miał być bardziej przemyślany i maksymalnie purystyczny, o ile tak w ogóle można powiedzieć o chinolu :mrgreen:

Ciekaw jestem jak wypada jakość wykonania koperty w chińskim tytanie - czy dokładność będzie taka jak w Twoim polerowanym? Czy ten materiał, być może bardziej wymagający jeżeli chodzi o obróbkę, niejako wymusi większą precyzję, czy może wręcz odwrotnie?

Czy szanowne Kumoterstwo :wink: posiada w swoich zbiorach MM w tytanie? Jakie wrażenia jeżeli chodzi o dokładność wykonania koperty? :mrgreen:
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #19  Wysłany: 2010-05-12, 11:36   

Ja posiadam Mariana w tytanie i Sawim też o ile dobrze pamiętam, co do jakości wykonania koperty nie ma co się czepiać, jest wykonana na dobrym poziomie, jedyny mankament to to że krawędzie pod spodem są bardzo ostre. Z będących w moim posiadaniu egzemplarzach nie dopatrzyłem się specjalnie żadnych wad, jedyna rzecz na którą należy zwrócić uwagę to delikatne obchodzenie się z sztyftami mocującymi pasek, dobrze jest nasmarować je przed ponownym skręceniem. Jest to chyba najsłabszy punkt chińskich kopert, zdarzają się fatalnie nacięte gwinty i w skrajnym przypadku łatwo jest taki gwint uszkodzić, dlatego też należy dokręcać sztyfty z wyczuciem i nie na siłę.

Jeśli chodzi o brak docisku zabezpieczenia koronki można to bardzo szybko naprawić, trzeba odkręcić osłonę od koperty , odkręcić dekiel , wyjąć wałek naciągu z koronką i przytrzymując wałek szczypczykami odkręcić koronkę o 1/2 -1 obrotu, następnie poskładać wszystko w odwrotnej kolejności i powinno być wszystko O.K.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Svedos 2010-05-12, 11:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum