Poprzedni temat «» Następny temat
Zegarki wojskowe w akcji - zdjęcia i identyfikacja
Autor Wiadomość
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #16  Wysłany: 2013-07-17, 13:01   

Tu nie chodzi o sens, (bo to jest zawsze), tylko czy mieszczą sie w tematyce. A do tego wymagane byłyby jakieś dodatkowe informacje na tematy wskazane w pierwszym poście. Inaczej rzeczywiście nie ma powodu wyodrębniać tego tematu...
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #17  Wysłany: 2013-07-17, 13:18   

Będzie ciężko odnaleźć fotosy tej jakości by zaspokajały merytorycznie temat...
Może komuś uda się do takowych dotrzeć...
 
 
rybak 
Klon Kulisa
Pies czy kot?: rybki

Pomógł: 19 razy
Wiek: 55
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 7264
Skąd: Takatukaland
 #18  Wysłany: 2013-07-17, 16:39   

Maras68 napisał/a:
Archiwalne fotografie, ich jakość nie pozwalają na jednoznaczne określenie marki, można przypuszczać jedynie jak na poniższym, iż oficer Luftwaffe z kundelkiem


...to Adolf Galland - to ten czlowiek, ktory do Göringa powiedzial w czasie bitwy o Anglie, ze do wykonania zadan, ktore dostaje, potrzebuje Spitfire, a nie 109ki.

Scena z filmu byla oparta na prawdziwym zdarzeniu ;)
_________________
Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #19  Wysłany: 2013-07-17, 18:20   

No tak! pifko
Teraz kiedy po powrocie do domu mam swój monitor, sam poznaję! Teraz tylko zostaje rozpoznać zegarek... Przynajmniej można powiedzieć, że chyba za mały na chronograf. Ciekawe, kiedy zdjęcie było robione, bo na moje oko zegarek na tym najbardziej znanym zdjęciu Gallanda (z 1943r) jest większy... Możliwe, że ktoś w necie kiedyś już te fotki analizował - właśnie z uwagi na Gallanda.



P.S.Maras, co do fotek - nie ma napinki. Temat jest pomyślany jako węższy od ogólnego "Porozmawiajmy.." i wcale nie ma być duży. Powstał m.in. właśnie po to, aby zebrać w jednym miejscu te nieczęste przypadki, gdy takie świadectwo jest możliwe. Zresztą nie chodzi tylko o 2WŚ. Jako ciekawostkę podam, że na innym forum ktoś rozpoznał dokładny model Gshock-a na ręku polskiego członka załogi transportera w Iraku ;)
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
Ostatnio zmieniony przez Wintergreen 2013-07-17, 18:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
rybak 
Klon Kulisa
Pies czy kot?: rybki

Pomógł: 19 razy
Wiek: 55
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 7264
Skąd: Takatukaland
 #20  Wysłany: 2013-07-17, 20:01   

Wintergreen napisał/a:
No tak! pifko
Teraz kiedy po powrocie do domu mam swój monitor, sam poznaję! Teraz tylko zostaje rozpoznać zegarek... Przynajmniej można powiedzieć, że chyba za mały na chronograf. Ciekawe, kiedy zdjęcie było robione, bo na moje oko zegarek na tym najbardziej znanym zdjęciu Gallanda (z 1943r) jest większy... Możliwe, że ktoś w necie kiedyś już te fotki analizował - właśnie z uwagi na Gallanda.


Pierwsze zdjecie z tym psem musialoby byc z czasu "bitwy o Anglie" wlasnie, gdzies miedzy sierpniem i przed koncem 1940 roku, bo on tam jest majorem dopiero i na prawym rekawie ma cos, co wyglada, jak opaska JG26.

Na tym zdjeciu z 1943 roku z Wloch idzie kolo niego Lützow. Gdzies mialem jego fotki w albumie o mysliwcach chyba, tez z zegarkiem, ale musialbym zeskanowac.

Jak znajde album... :roll:
_________________
Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #21  Wysłany: 2013-07-21, 06:45   

Coś ta Luftwaffe za bardzo reprezentowana w tym wątku....
Franz Dörr, zdjęcie z (najprawdopodobniej świeżo otrzymanym) Krzyżem Rycerskim, a więc sierpień 1944 r. Był wtedy (od maja) dowódcą III./JG 5. Latał z Alakurtti walcząc z Rosjanami nad północną częścią ZSRR i Finlandią. To tłumaczy założoną nieregulaminową kamizelkę pod kurtkę mundurową :złośliwiec: Wojnę skończył z uznanymi 128 zwycięstwami. Na ręku, jak wynika z opisu usera Enzo Liguori, wczesna jednoprzyciskowa wersja Hanharta. Podobno Tutimy były ciut mniejsze - ale może się mylę..



Obok znalazłem też zdjęcie największego asa tych od Grubego Hermana, czyli Ericha Hartmanna, ale nie wiem gdzie i kiedy wykonane. Oczywiście ogólny przebieg jego kariery każdy znajdzie bez trudu.

Znów dylemat: Hanhart czy Tutima?
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #22  Wysłany: 2013-07-21, 06:57   

pifko dobra robota!
Albo Tutima albo Hanhart, trudno dociec bedzie :popcorn:
Ostatnio zmieniony przez Maras68 2013-07-21, 06:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #23  Wysłany: 2013-07-21, 11:03   

Ja bym obstawił Tutime :)
_________________

 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #24  Wysłany: 2013-07-21, 11:40   

Rudolf, co wg Ciebie akurat na nią wskazuje?
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #25  Wysłany: 2013-07-21, 11:51   

Strzelam .. tak sobie popatrzyłem wygląda na to że cerkiewki i ryflowaną lunetę .. ale to nic nie przesądza .
_________________

 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #26  Wysłany: 2013-07-22, 08:48   

Przejrzałem własnie ileś tam zdjęć tych chrono i wychodzi mi, że miały niesymetrycznie umiejscowione przyciski chronografu. Tutima dolny miała wyraźnie bardziej oddalony od koronki niż górny a Hanhart (choć nie tak wyraźnie) vice versa :idea: .

Wychodzi więc na moje oko, ze Hartmann miał Hanharta. cool
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
flight 
Starszy Ryżowy

Pomógł: 9 razy
Wiek: 48
Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 671
Skąd: lemingów
 #27  Wysłany: 2013-07-22, 10:38   

Elgin A11 zdjęcie z 1942 roku



Uploaded with ImageShack.us

inna wersja specyfikacji BuAero 11



Uploaded with ImageShack.us
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #28  Wysłany: 2013-07-22, 14:31   

temat powoli się rozkręca, super :!:
myślę też, że można by fotki współczesnych żołnierzy z zegarkami - ująć w tym temacie... :o

I tu nasi spece od g-schocków mogliby się wypowiedzieć:




Ostatnio zmieniony przez Maras68 2013-07-22, 14:52, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #29  Wysłany: 2013-07-22, 15:12   

Ale dawajcie dokładniejsze namiary na miejsce/czas służby/właściciela pls :oops:
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #30  Wysłany: 2013-07-22, 15:14   

ok, zatem ustalamy, tylko precyzyjne dane soldata, miejsce służby, tudzież bitwy i ZEGAR...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum