Poprzedni temat «» Następny temat
Amfibia dla Marynarki Wojennej
Autor Wiadomość
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #181  Wysłany: 2013-07-11, 18:40   

ALAMO napisał/a:
Wiesz, to jest tak samo jak z drzazgami z krzyża Jezusa ...
Jakby złożyć wszystkie trzymane jako relikwie, to by się okazało że krzyż miał co najmniej 300 metrów ... ;-)


Był taki jeden co sprzedawał "szczebel z drabiny, która się śniła św. Jakubowi" ;)
Co prawda sienkiewiczowska fikcja literacka, ale pewnie ludziska kupowali aż miło.

Marketing, Panie :) Na miarę czasów.
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #182  Wysłany: 2013-07-11, 18:54   

Aronus napisał/a:
Mnie to w sumie aż tak bardzo nie fascynuje, czy te numery są 100% pochodzą z MW chociaż wierzę, że tak. Są to super zegarki za małe pieniądze i tyle.


Primy na 98%, Amfy na 80%. Zresztą nic nie zyskują na tych numerkach.
A na pełne 100% mamy tylko to, że pomrzemy kiedyś.

Gburkhaffke.
 
 
Aronus
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 2913
Skąd: Gdańsk
 #183  Wysłany: 2013-07-11, 18:59   

Jacek. napisał/a:
Aronus napisał/a:
Mnie to w sumie aż tak bardzo nie fascynuje, czy te numery są 100% pochodzą z MW chociaż wierzę, że tak. Są to super zegarki za małe pieniądze i tyle.


Primy na 98%, Amfy na 80%. Zresztą nic nie zyskują na tych numerkach.
A na pełne 100% mamy tylko to, że pomrzemy kiedyś.

Gburkhaffke.

Mądrego to i ddobrze posłuchać :!: Jak dla mnie to wszystko w tym temacie :)
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #184  Wysłany: 2013-07-11, 20:07   

Aronus napisał/a:
Jacobi napisał/a:
ALAMO napisał/a:
No juz się kopytny nie ciskaj :D
Chodzi o to, że to w sumie najprostszy myk żeby podnieść cenę o 100% ... Grawerka z Lidla, 3 minuty ...

Krzychu to znaczy jak dałem 160 z grawerką MW, to można stwierdzić że przepłaciłem te osiem dych plask .

Ja dałem za swoją 100 zł, to żem przepłacił tylko 50 zł :))


Najważniejsze, żeśta przepłaciliśta - bo za 200 idzie wyrwać Delbanę z kalkomanią Waffen SS :D

Fakt jest taki, ze Primy 6ATM i Amfibie były w marynarce - natomiast ich ilość dostępna w "wicie-rozumicie-tajne-poufne" miejscach czasami wskazuje, że mieliśmy armię dwumilionową ;-)
Mnie akurat nie dziwi, ze ktoś kto handluje demobilem ma ich kilka. Albo że ktoś wogóle ma ich kilka - bo wyrwal od AMW w swoim czasie.
_________________
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #185  Wysłany: 2013-07-11, 20:44   

ALAMO napisał/a:
Wiesz, to jest tak samo jak z drzazgami z krzyża Jezusa ...
Jakby złożyć wszystkie trzymane jako relikwie, to by się okazało że krzyż miał co najmniej 300 metrów ... ;-)


:D :D :D :D
 
 
Jacobi 
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 12 razy
Wiek: 65
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 14645
Skąd: Warszawa
 #186  Wysłany: 2013-07-12, 10:52   

ALAMO napisał/a:
Aronus napisał/a:
Jacobi napisał/a:
ALAMO napisał/a:
No juz się kopytny nie ciskaj :D
Chodzi o to, że to w sumie najprostszy myk żeby podnieść cenę o 100% ... Grawerka z Lidla, 3 minuty ...

Krzychu to znaczy jak dałem 160 z grawerką MW, to można stwierdzić że przepłaciłem te osiem dych plask .

Ja dałem za swoją 100 zł, to żem przepłacił tylko 50 zł :))


Najważniejsze, żeśta przepłaciliśta - bo za 200 idzie wyrwać Delbanę z kalkomanią Waffen SS :D

Fakt jest taki, ze Primy 6ATM i Amfibie były w marynarce - natomiast ich ilość dostępna w "wicie-rozumicie-tajne-poufne" miejscach czasami wskazuje, że mieliśmy armię dwumilionową ;-)
Mnie akurat nie dziwi, ze ktoś kto handluje demobilem ma ich kilka. Albo że ktoś wogóle ma ich kilka - bo wyrwal od AMW w swoim czasie.

kanclerska głowa ;)
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #187  Wysłany: 2013-07-12, 12:41   

ALAMO napisał/a:

Najważniejsze, żeśta przepłaciliśta - bo za 200 idzie wyrwać Delbanę z kalkomanią Waffen SS :D


Zasadniczo ktoś powinien wziąć się za kolekcjonowanie tych dzieł - toż istne Nikifory tam sie zdarzają :D

Cytat:
Fakt jest taki, ze Primy 6ATM i Amfibie były w marynarce - natomiast ich ilość dostępna w "wicie-rozumicie-tajne-poufne" miejscach czasami wskazuje, że mieliśmy armię dwumilionową ;-)
Mnie akurat nie dziwi, ze ktoś kto handluje demobilem ma ich kilka. Albo że ktoś wogóle ma ich kilka - bo wyrwal od AMW w swoim czasie.


A mnie dziwi, że nie ma jeszcze potopu Citków "Polish Air Force" cool

U-Gburek.
(mam doła)
 
 
buran 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 3281
Skąd: Bielsko-Biała
 #188  Wysłany: 2013-07-12, 13:01   

Mam znajomego który pracował w policyjnym magazynie i wiem jak to wyglądało :D było polecenie zniszczenia sprzęta i ...mam w kolekcji aparat "Start" w magazynowym stanie ;)
_________________
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #189  Wysłany: 2013-07-12, 13:04   

Cytat:
A mnie dziwi, że nie ma jeszcze potopu Citków "Polish Air Force" cool


Ale to dopiero zdaje się w zeszłym roku był przetarg na wybór Citizena Nighthawka ogłoszony ... Na razie mogła się jeszcze wieść gminna nie rozejść ...
_________________
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #190  Wysłany: 2013-07-12, 13:33   

buran napisał/a:
Mam znajomego który pracował w policyjnym magazynie i wiem jak to wyglądało :D było polecenie zniszczenia sprzęta i ...mam w kolekcji aparat "Start" w magazynowym stanie ;)


....chyba "milicyjnym"? lecz mogę się mylić....czytałem "gdzieś", o tym jak sprzętu się pozbywano......................
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
Ostatnio zmieniony przez jimmy 2013-07-12, 13:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buran 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 3281
Skąd: Bielsko-Biała
 #191  Wysłany: 2013-07-12, 14:17   

Po prostu żal mu było rozwalać nieużywane aparaty,obiektywy itp.
_________________
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #192  Wysłany: 2013-07-12, 14:21   

....dobrze ,że byli ludzie, którzy ratowali przedmioty przed zagładą, wbrew nakazom
pifko
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #193  Wysłany: 2013-07-12, 14:49   

jimmy napisał/a:
....dobrze ,że byli ludzie, którzy ratowali przedmioty przed zagładą, wbrew nakazom
pifko


Tak przecież powstało sławne muzeum na Kubince: instytuty miały niszczyć wszystko rtofiejne i nie skierowane do produkcji, a sołdaty po prostu pchały to w krzaki, a tlen i acetylen "zamieniali w spirytus".
BTW klasyczna chemia niby też potrafi, ale strasznie drogo i w warunkach laboratoryjnych. :))

O'Gburek.
kwaszony

[ Dodano: 2013-07-12, 13:53 ]
ALAMO napisał/a:

Ale to dopiero zdaje się w zeszłym roku był przetarg na wybór Citizena Nighthawka ogłoszony ... Na razie mogła się jeszcze wieść gminna nie rozejść ...


Więcej wiary, drogi Alamos. Przecież jesteśmy wielkim narodem; obciachy w triumfy przetwarzamy już na skalę przemysłową. cool

Gburkha.
Ostatnio zmieniony przez Jacek. 2013-07-12, 14:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #194  Wysłany: 2013-07-12, 15:48   

[quote="Jacek."]
jimmy napisał/a:
....dobrze ,że byli ludzie, którzy ratowali przedmioty przed zagładą, wbrew nakazom
pifko


Tak przecież powstało sławne muzeum na Kubince: instytuty miały niszczyć wszystko rtofiejne i nie skierowane do produkcji, a sołdaty po prostu pchały to w krzaki, a tlen i acetylen "zamieniali w spirytus".
BTW klasyczna chemia niby też potrafi, ale strasznie drogo i w warunkach laboratoryjnych. :))

...............bo historia jak fortuna.............kołem się toczy, tylko czasem kwadratowym hmmm
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #195  Wysłany: 2013-07-12, 18:23   

jimmy napisał/a:

...............bo historia jak fortuna.............kołem się toczy, tylko czasem kwadratowym hmmm


Na wykropkowanej linii należy wpisać właściwy wyraz (ćwiczenie ze stosowania partykuły wzmacniającej) cool

Atagbürk.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum