Poprzedni temat «» Następny temat
Claro de luxe , czyli zegarek, którego nie macie
Autor Wiadomość
Eustachy 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 2202
Skąd: z gór nizinnych
 #1  Wysłany: 2013-06-15, 18:53   Claro de luxe , czyli zegarek, którego nie macie

Padł mi "kwarc" , co spowodowało natychmiastową konieczność zakupu nowego czasomierza do pracy. Jako człowiek wygodny i leniwy usiadłem wieczorem przed kompem i zagłębiłem się w czeluściach allegro. Kuźwa, tyle tego szajsu , że normalny człowiek nie wie od czego zacząć. Wkurzyłem się i postanowiłem kupić zegarek z pierwszej otwartej podstrony ze starymi zegarkami, czyli z aukcji kończących się. Otworzyłem i spozieram. Ten za drogi, ten nieładny ( co ja pisze, brzydki był jak kupa :)) ) , ten z różowym paskiem ,a ten jakiś taki dziwny. Nagle wzrok przyciągnął niepozorny czasomierz w wytartej pozłacanej kopercie. Nikt go nie chciał. Myślę sobie, przygarnę sierotę :)) . I tak się zaczęła moja przyjaźń z zegarkiem nieznanej mi wcześniej marki. Oczywiście zaraz po otrzymaniu przesyłki wylądował na nadgarstku. Jaka radość. Od razu się polubiliśmy. I tak trwała ta sielanka. Ja robiłem słodkie oczy a on odwzajemniał się ckliwym tykaniem serduszka :)) . Niestety, sielanki nie trwają wiecznie. Upuściłem pączusia na parkiet i poszła mu oś balansu. Tak znalazłem się na tym forum i dziękuję Bogu, że mi ta oś pękła. Gdyby nie ten wypadek, pewnie nie poznałbym tylu fajnych ludzi. Czyli nie ma tego złego......

Ale do rzeczy. Szukanie osi trwało prawie dwa lata. W końcu sprowadziłem ją z Grecji. Zegarmistrz ze Starachowic dokonał przeszczepu , a przy okazji czyszczenia i smarowania.
Oto i on. Claro de luxe z serduchem Ronda 1217. Werk siedemnasto kamieniowy, antymagnetic, z unbreakable mainspring. Elementy bite ze sztancy bez szlifów, barwień i innych bajerów. Według niektórych , jest to jeden z pierwszych mechanizmów szwajcarskich produkowanych w Korei , Wietnamie lub Chinach. Nie jestem w stanie zweryfikować tych wypowiedzi, więc proszę traktować to jako informację niepotwierdzoną.
Jednakże lektura poniższych linków moze świadczyć o słuszności tego twierdzenia.
Ronda
Claro

Oczywiście Kumotrowie znają firmę Ronda oraz Claro. Ale połączenie tych dwu firm i to jeszcze na mechanizmie tradycyjnym to już nie taka częsta rzecz. Przeszukałem czeluści internetu i nie znalazłem drugiego egzemplarza w tym wykonaniu. Wg przedstawicieli Claro , zegar ten wykonano we wczesnych latach siedemdziesiątych. Koperta z jakiegoś metalu powleczona wytartą już ze starości warstwą złota. Najciekawsze jest to, iż pozłota wytarła się praktycznie równomiernie na całej powierzchni, oprócz okolicy koronki ( z wiadomych względów ). Datownik z szybką zmianą daty i dni tygodnia.

Zapraszam do galerii :





















Rodzina Ronda :




Edit.
Po SPA mechanizm robi około + 40 sekund na dobę. Poczekam, aż się ułoży i dam do regulacji. Przed wypadkiem mieścił się w 30 sekundach na dobę.
_________________
"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
Ostatnio zmieniony przez Eustachy 2013-06-16, 10:13, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 183 razy
Wiek: 41
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18584
Skąd: Biała Podlaska
 #2  Wysłany: 2013-06-15, 20:01   

Fajne opowiadanie :)
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #3  Wysłany: 2013-06-15, 20:38   

Zacny zegar pifko
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #4  Wysłany: 2013-06-16, 08:46   

Podziwiam oddanie dla zegareczka! Przez dwa lata szukać osi! Do tego starania włożone w szukanie o nim wiadomości i tą sesję... pifko
Oby odwzajemnił uczucie! :)
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #5  Wysłany: 2013-06-16, 09:39   

Fajnie, ze Ci sie chcialo :) pifko
 
 
Eustachy 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 2202
Skąd: z gór nizinnych
 #6  Wysłany: 2013-06-16, 10:03   

Może i nie chciało, ale majster powiedział mi, że ten zegarek jest do wyrzucenia " bo Pan nigdzie części do niego nie dostaniesz". Nie wolno tak do mnie mówić :złośliwiec: :)) . Znalazłem części i uruchomiłem staruszka. Pies trącał koszty, ważne jest zwycięstwo mentalne.
_________________
"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #7  Wysłany: 2013-06-16, 18:51   

...uznanie i pifko
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
Jacobi 
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 12 razy
Wiek: 65
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 14647
Skąd: Warszawa
 #8  Wysłany: 2013-06-16, 18:57   

i o to chodzi ,szczere pifko wyrazy szacunku
_________________
Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
 
 
Hogg
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 2042
Skąd: zDolny Śląsk
 #9  Wysłany: 2013-06-17, 10:36   

Gratki samozaparcia pifko
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum