Poprzedni temat «» Następny temat
Zegarek omega 26.5 pytanie przed zakupem.
Autor Wiadomość
prezesdel
Kulis

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 7
Skąd: Torun
 #1  Wysłany: 2013-06-13, 14:36   Zegarek omega 26.5 pytanie przed zakupem.

Witam serdecznie Wszystkich forumowiczow!

Zastanawiam sie nad zakupem zegarka Omega z 1939 (zdjecia przedstawione ponizej). Numer mechanizmu 9066924.
Czy mozecie powiedziec mi cos o jego stanie? Wg sprzedajacego wszystko jest w porzadku. Jest to model w 9 karatowym zlocie.
Jaka bylaby rozsadna cena za ten zegarek?

Czy renowacja cyferblatu mialaby sens? Gdzie, oprocz zakladu Glowackich, warto by jej dokonac ( w szczegolnosci Gdansk, Torun, Bydgoszcz i okolice) i ile by orientacyjnie kosztowala?

Dziekuje i pozdrawiam!



Uploaded with ImageShack.us[/URL]



Uploaded with ImageShack.us[/URL]



Uploaded with ImageShack.us[/URL]



Uploaded with ImageShack.us[/URL]
 
 
zbyszke
Starszy Ryżowy

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 790
Skąd: Kumla (SE)
 #2  Wysłany: 2013-06-13, 17:14   

Pamietaj tylko, ze to jednak maluszek jest.

Ja mam Omege Officer na tym werku. Srednica zegarka to 30-31 mm i nie nosze go - chociaz duzych zegarkow nie lubie, to ten jest dla mnie za maly.

Na dzisiejsze czasy zegarki na tym werku to raczej dla kobiet - moja kolezanka nosi taka Omege - spadek po swoim ojcu.
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #3  Wysłany: 2013-06-13, 17:29   

racja rozmiar niewielki, za to cena na pewno nie będzie niska...
Raczej nie ponosisz, no chyba że nie masz oporów i 30 mm z koronką ci nie straszne, mam takie maluchy i nie noszę ich, siedzą w witrynce i spozierają na mnie co dnia :shock: ;)
Ostatnio zmieniony przez Maras68 2013-06-13, 17:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
prezesdel
Kulis

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 7
Skąd: Torun
 #4  Wysłany: 2013-06-13, 17:48   

Dzieki za sugestie.
Obecnie nosze zegarek o srednicy 34mm i jego rozmiar mi odpowiada. Mam dosc drobna reke i duze zegarki mi nie pasuja :) Jak myslicie? Jaka jest cena za ktora 'oplacaloby sie' kupic ten zegarek? co myslicie o stanie?
pozdrawiam
 
 
mw75 
Prezes Uncle Bens'a

Pomógł: 35 razy
Wiek: 49
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 6031
Skąd: PL
 #5  Wysłany: 2013-06-13, 17:56   

Mam Omegę na 26,5, z tego co pamiętam wg serialu mechanizmu 1937-39. Ładna ale mała. Noszę sporadycznie. Większość czasu spoczywa w pudełku.


Jeżeli chcesz nosić Omegę regularnie a nie lubisz małych zegarków (30-31 mm) to celuj bardziej w najlepszy chyba wintydżowy mechanizm Omegi czyli 30 mm (są dostępne w różnych modyfikacjach, z różnymi sekundnikami, incablocem i itp).Wcale nie są dużo młodsze. I na ręce wyglądają już całkiem inaczej, gdyż mają ok 35 mm.

I co ciekawe, przy odrobinie cierpliwości trafisz Omegę na 30 mm mechanizmie całkiem tanio.

PS
Lubię ten kształt koperty, czy masz zdjęcia dekla od wewnątrz? Koperta jest oryginalna?
_________________
Antisocial and faceless...
Ostatnio zmieniony przez mw75 2013-06-13, 17:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
prezesdel
Kulis

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 7
Skąd: Torun
 #6  Wysłany: 2013-06-13, 18:36   

Koperta oryginalna. Niestety zdjecie dekla mam kiepskiej jakosci, jest tam nazwa niemieckiego jubilera. Dekiel i reszta wykonana z 9 karatowego zlota.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum