Poprzedni temat «» Następny temat
PAR007B
Autor Wiadomość
wrosolowski 
Starszy Kulis


Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 95
Skąd: Katowice
 #1  Wysłany: 2013-03-30, 20:52   PAR007B

Czesc,

chce kupic : http://www.parnishop.com/...67#.UVdAmVfurnc

ponieważ nie kupowałem jeszcze nic z Chin/HK mam pare pytan :

1. znacznie wiecej pisze się o Paypal niż płatnościa karta kredytowa - czyli lepiej płacić paypalem - są jakieś korzysci vs Visa ? Nie mam konta na Paypal i jesli nie ma roznicy to wygodniej mi placic karta
2. Jeśli dojdzie do Vincenta to przy cenie zakupu cca 100 USD place jeszcze coś oprócz VAT'u ?

dzięki
 
 
JohnSmith 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 7 razy
Wiek: 59
Dołączył: 29 Lis 2012
Posty: 826
Skąd: Gdynia
 #2  Wysłany: 2013-03-30, 21:34   

Można i tak, i tak. cool

Jak nie musisz kartą to płać PP. Jak nie masz PP, to możesz mieć, to parę kliknięć jest.

Raczej nie używaj karty, do żadnych płatności, nie tylko internetowych, takiej, którą masz podpiętą do rachunku na którym masz pieniądze w ilości takiej, że strata byłaby bolesna, ale też z banku gdzie trzymasz więcej pieniędzy, a na rachunku karty tylko trochę. cool

Do płatności przez internet używaj karty z banku w którym nie masz pieniędzy (w znaczącej, dla Ciebie ilości.) cool

Ale to nie znaczy, że nie możesz płacić kartą. Unikaj, raczej, sklepów gdzie trzeba podać numer karty bezpośrednio do sklepu, a nie do tzw. akceptanta. Choć jak sklep zaufany, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tak zrobić. cool

Co do VAT, to nikt nie wie, czy zapłacisz, czy nie. To taka loteria jest. Chyba, ze np. coś drogiego z USA kupisz to na 100% zapłacisz VAT. cool

No i najważniejsze: wiele osób kupuje, płacąc na różne dostępne dla nich sposoby, przez internet, i są zadowoleni :popcorn:
_________________
John Smith
 
 
goTomek 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Poprawny niepoprawny


Pomógł: 102 razy
Wiek: 55
Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 15148
Skąd: z okolicy
 #3  Wysłany: 2013-03-31, 00:12   

1. PayPal jest teoretycznie bezpieczniejszy, bo nr karty podajesz tylko raz i tylko PP go zna, przy płatnościach na różnych egzotycznych stronach może być różnie - po prostu nie zawsze wiadomo jak dane które podajesz są chronione.
Za to często PP bywa droższy, bo ma z sufitu wzięty kurs przeliczeniowy waluty, tu bank może być tańszy, choć też nie ma reguły.
2. Jeśli się nie uda, to ceny zakupu + przesyłki dochodzi 3% cła, od tej sumy 23% VAT + jakieś grosze ~10-15 zł za obsługę itp - zależy od firmy kurierskiej/poczty.
_________________
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

_________________
русский тролль иди нахуй
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum