Poprzedni temat «» Następny temat
MINORVA - multifunction watch
Autor Wiadomość
Wozu
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2010-04-08, 23:27   MINORVA - multifunction watch

Chcę przedstawić szanownym Kumotrom zegarek Minorva.
Zegarek zaskoczył mnie bardzo pod względem jakości wykonania.
Do tej pory posiadałem tylko parnisy i nie umniejszając im nic zawsze gdzieś tam coś znalazłem a to krzywo indeks umieszczony a to widać w moim forumowym mocowania indeksów do tarczy czy lekko popękany lakier na wskazówkach czy indeksach.
Tutaj oglądałem zegarek bardzo dokładnie i nie mogę do niczego się przyczepić no może delikatnie do paska ale o tym za chwilę.

Koperta wykonana ze stali platerowanej złotem (ciekaw jestem czy to prawda z tym złotem). Na kopercie rzuca się w oczy jakby pierścień właśnie koloru złotego, na zdjęciach wygląda jakby był ogromny tymczasem podczas noszenia nie wiele go widać, jest tak wkomponowany w kopertę, że wraz z przyciskami i koronką tworzy zgraną całość.

Tarcza to prawdziwe dzieło sztuki, aż roi się na niej od wskazówek ale wszystko razem tworzy niepowtarzalny obraz.
Sama tarcza w środku giloszowana (jeżeli się mylę proszę o sprostowanie) znakami firmowymi minorwy, natomiast w okręgu pod indeksami gliszowana na kształt siatki.
Indeksy w kolorze złotym nakładane na tarcze. Wszystkie wskazówki w kolorze złotym.
Po lewej stronie tarcza z dniami tygodnia (ustawiana przyciskiem z lewej strony koperty - niewidoczny) po prawej stronie natomiast tarcza z miesiącami (ustawiana dolnym przyciskiem po prawej stronie koperty).
Dolna tarcza wskazuje godziny w systemie 24h oraz przesuwa tarczę z wspaniałym słoneczkiem lub księżycem ;) .
Górny prawy przycisk steruje datownikiem pod godziną 12, wygląda to tak, że jedno naciśnięcie przesuwa dzień w prawym okienku a po każdej cyfrze 0 następuje zmiana w lewym okienku w efekcie spokojnie możemy uzyskać datę 32, 33, aż do 39 i dopiero "wskakuje" 00 i 01 itd.

Zapewniam, że nic tutaj nie jest atrapą i wszystko działa bardzo dobrze.
Koronka oraz przyciski sterujące działają bardzo precyzyjnie i dokładnie, nie ma efektu "latania" czy drgania wskazówek.

Wymiary zegarka jak najbardziej słuszne jako garniturowca 39mm bez koronki i 45mm od ucha do ucha, wysokość 14mm.

Pasek, jego szerokość 20mm klamerka z napisem firmowym prezentuje się bardzo ładnie. Sam pasek nieco grubszy niż np. w parnisach a jakość wydaje się dużo lepsza.
Jednak pasek jest sztywny nawet bardzo sztywny i długi co go dyskwalifikuje i muszę go wymienić. Dobrą stroną tej sztywności jest to, że jest bardziej trwały. Parnisowe paski po godzinie noszenia robiły się jak z ceraty tutaj nie ma takiego efektu przynajmniej po 3 godzinkach noszenia.
Kolor jasny brąz w stylu kroko al'a Atlantic ;) wspaniale komponuje się z kopertą i tarczą ze swoimi złoconymi elementami.

Szkiełko delikatnie wypukłe mineralne. Patrząc pod dużym kątem załamuje widok tarczy, co widać na zamieszczonych zdjęciach.

Mechanizm jak znawcy twierdzą klon Miyoty 82xx automatyczny z możliwością dokręcania z koronki.
Co lekko zaskakujące dużo bardziej cichy niż st25 i bardzo lekko się go nakręca.
Występuje też tutaj stop sekunda.

Dekielek przykręcany (przynajmniej tak widać na pierwszy rzut oka) pierścień dociskowy wykonany z tworzywa sztucznego, nie rzuca się w oczy. Wahlik oznaczony napisem firmowym i w środkowej części ozdobiony szlifem genewskim. Na deklu napis 3ATM water resistant, ale z moimi Pyśkami nie będę go umawiał ;) .

Mała niespodzianka po zgaszeniu światła :D świecą małe kropeczki przy indeksach 1,2,4,5 7,8, 10, 11 tak jak na załączonym zdjęciu.

Zegarek robi duże wrażenie i jak za cenę połowy parnisa polecam go wszystkim.
Już do mnie jedzie taki sam model tylko z czarną tarczą i już wiem, że na pewno będzie świetny.

A na koniec Kumotrowie bardzo Was wszystkich proszę o uwagi dotyczące opisu dlatego, żę robię to po raz pierwszy a zegarkami zainteresowałem się bardziej jakieś trzy miesiące temu i będę bardzo wdięczny za poprawienie moich błędów. Wtedy i mój opis zyska i ja będę mógł się czegoś nauczyć. Wszystko to pisałem "z marszu" niczego nie sprawdzałem i nie przygotowywałem wcześniej.





















Ostatnio zmieniony przez Wozu 2010-08-27, 08:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #2  Wysłany: 2010-04-08, 23:51   

Naprawdę fajna. I recka zacna. Niech się nosi na chwałę CW! :D
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #3  Wysłany: 2010-04-09, 00:01   

No ! Pan teraz zada szyku na miescie !!
Recka OK - dluga ale nie nudna
_________________

 
 
andre
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2010-04-09, 00:05   

Dobra recenzja ;-) Tylko szlif popraw na genewski .
 
 
Wozu
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2010-04-09, 00:13   

Dzięki Kumotrowie ;D
Sam się zdziwiłem jak się rozpisałem ;) .

Podziękowanie dla andre fakt miało być genewskim :D .
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #6  Wysłany: 2010-04-09, 00:42   

oj dzieje się na tarczy dzieje :) - i by mi się nawet podobał gdyby był cały stalowy! - jakoś nie przepadam za bicolorem.
Dzięki za opis i zdjęcia! :mrgreen:
_________________
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #7  Wysłany: 2010-04-09, 08:33   

Recka świetna, jak na 3-miesięczne zainteresowanie zegarkami wręcz zawodowa, a zegarek, yhym, obejrzałem fotki i muszę powiedzieć że mi się podoba, tarcza wykonana bardzo ładnie.
_________________
 
 
Wozu
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2010-04-09, 16:06   

Przede wszystkim dziękuję za słowa otuchy z Waszych ust to jak rzeka miodu :D Gratki wielkie Kumotrzy.

Muszę dodać jeszcze, że jeżeli ten pasek był z naturalnej skóry jak pisze sprzedawca to musiała być to jakaś bestia :twisted:

Najmniej z rodziny plasticus cyrateus :twisted:

Po założeniu normalnego paska komfort noszenia podniósł się o jakieś 1000% :D
Ostatnio zmieniony przez Wozu 2010-04-09, 16:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2010-04-09, 20:53   

Z paskami to normalne zjawisko. Chińskie zwierzaczki mają ceratę na grzbiecie. :mrgreen:
A recenzja profesjonalna jest. :wink:
 
 
Wozu
[Usunięty]

 #10  Wysłany: 2010-04-10, 21:13   

Dodam jeszcze, że moja minorva zrobiła w 48 godzin dokładnie +20 sekund czyli średnio +10 na dobę myślę, że to bardzo dobry wynik :D
Im dłużej go mam tym bardziej mi się podoba dzisiaj nosiłem ją do golfa i dżinsów ;)

 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #11  Wysłany: 2010-04-10, 21:22   

...chyba piąty raz podchodzę do tego zegarka i przekonać się nie mogę, ale ważne, że Tobie Wozu się podoba. Za bardzo taki odpustowy jak dla mnie :wink:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #12  Wysłany: 2010-04-10, 21:38   

Wozu widze ze Panzadaowolony :D
_________________

 
 
Wozu
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2010-04-10, 22:13   

hotwax napisał/a:
Wozu widze ze Panzadaowolony :D

Zadowolony pełną gębą :mrgreen:
Właśnie przyszedł mail od sprzedawcy z numerem nadania paczki z czarną tarczą taki jedzie do mnie za 5$ ustrzelony :D
Naprawdę polecam każdemu choćby tylko dla perfekcyjnego wykonania :D

Baja nie zegarek ;)
 
 
dadin
[Usunięty]

 #14  Wysłany: 2010-04-10, 22:50   

Wozu

daj namiary jak możesz, gdzie go kupiłeś?
 
 
Wozu
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2010-04-10, 22:56   

dadin napisał/a:
Wozu

daj namiary jak możesz, gdzie go kupiłeś?


Bardzo proszę ja kupiłem dokładnie od tego sprzedawcy:
z czarną tarczą:
http://cgi.ebay.pl/ws/eBa...e=STRK:MEWAX:IT
tylko cena trochę przytłacza bo mnie się udało taki za 5 dolków kupić, ale trzeba próbować i mieć trochę szczęścia :D
i z jasną tarczą:
http://cgi.ebay.pl/New-mo...=item414e90e5d0
ja kupiłem chyba za 15 dolków i też jestem zadowolony jak diabli :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum