Hornback
Odpowiedz do tematu

Blaz
[Usunięty]
: Hornback
Chciałbym tu napisać parę słów o pewnych paskach, które mi się marzą. A dokładnie o pewnym rodzaju skóry. Skóra nazywa się hornback. Czasami używa się też nazwy "boned". Jest to skóra z krokodyla/aligatora, a dokładniej ta część skóry, która zawiera pewne zgrubienia. :wink:

Żaden pasek nie jest taki sam. Niepowtarzalność hornbacka jest po prostu zniewalająca...









:
Ja wcale nie mam zajawki na takie paski...aczkolwiek musze dodac ze robia wrazenie piorunujace i takiego chyba jednego moglbym miec...

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
:
W pyte ... aligatora :shock:
Tez chce taki pasek

:
paski zajebiste ale ze względu na materiał pewnie po zylion zetafonów :mrgreen:

Blaz
[Usunięty]
:
Jakby to powiedzieć... Dwa Pietrostrapy co najmniej. :mrgreen:

Jest jeszcze jeden problem przy ewentualnym kupnie. Celnicy. :wink:

Ostatnio zmieniony przez Blaz 2010-04-07, 20:05, w całości zmieniany 1 raz
:
Celnikom trzeba powiedzieć,że to ze skóry szczura :lol:
Świetne są!

Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2010-04-07, 20:08, w całości zmieniany 1 raz
Blaz
[Usunięty]
:
A to tylko mała próbka kombinacji. :mrgreen:

:
z celnikami to nie tylko kwestia cła i podatku ale dojdzie jeszcze certyfikat CITES

Blaz
[Usunięty]
:
O tym właśnie myślałem... Tym bardziej trudno o ten certyfikat w przypadku pasków hand made.

:
nie jeśli skóra będzie pochodziła z hodowli aligatorów - hodowca wystawia certyfikat, który później idzie dalej aż do klienta ostatecznego, gorzej jak sprzedawca nie ma takiego certyfikatu - wtedy lepiej nie kupować bo na cle kłopoty na bank!

Blaz
[Usunięty]
:
Już raz prawie, prawie taki pasek kupiłem, ale paskorob mi napisał, że certyfikatu nie posiada. :sad: Legendy słyszałem o czujności celników w przypadku skór egzotycznych, więc dmucham na zimne. Kłopoty z cłem to pikuś w porównaniu z możliwą konfiskatą...

:
konfiskata też może być mało bolesna - możliwa jest także dość dotkliwa grzywna :mrgreen:

Blaz
[Usunięty]
:
Pocieszyłeś mnie. :mrgreen:

:
Kara jak za klusownictwo moze byc

Blaz
[Usunięty]
:
Czyli postrzelenie śrutem w zadek?? :mrgreen:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.