Poprzedni temat «» Następny temat
Kradzież zegarków
Autor Wiadomość
Bosson 
Sprzedawca Ryżu


Pies czy kot?: kot
Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 296
Skąd: Pomorze i Mazowsze
 #61  Wysłany: 2012-12-22, 23:07   

cisza ... pewnie zaraz przyjdzie umorzenie postępowania.. w necie też nic nie znalazłem :głową w mur:
_________________
Bosson
 
 
Cezar 
Klon Ryżowego Długiego Marszu
MARUDA i MENDZIARZ


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 12913
Skąd: mapenzi
 #62  Wysłany: 2012-12-22, 23:30   

Zamówienie :/
Ktoś ma i to ktoś, kto wie co ma hmmm
 
 
Sylwek
[Usunięty]

 #63  Wysłany: 2012-12-23, 08:52   

Ewentualnie wyjechały .....

Złodzieje powinni być karani obcięciem ręki, tatuażem na czole "złodziej" i pozbawieniem praw emerytalno-rentowych , analogicznie wszystkie inne przestępstwa....
 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16357
Skąd: Inąd
 #64  Wysłany: 2012-12-23, 10:04   

Sylwek napisał/a:
Złodzieje powinni być karani obcięciem ręki, tatuażem na czole "złodziej" i pozbawieniem praw emerytalno-rentowych , analogicznie wszystkie inne przestępstwa....


+ 1 hmmm We więźniu mają czasem lepiej jak na wolności :( hmmm Np stawka żywieniowa więźnia w PL jest kilkukrotnie wyższa od stawki żywieniowej pacjenta w szpitalu :( hmmm :/
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #65  Wysłany: 2012-12-23, 11:24   

Jaki wniosek, ano taki, że nawet na forum powinno być się absolutnie anonimowym i nie chwalić wszystkim co posiadamy. Pamiętajmy, że tu różni ludzie wchodzą, czytają, analizują. To nie teoria spiskowa.
Do Moderatorów: a może koniec włażenia i szperania bez logowania :?: wówczas taki delikwent z zewnątrz nie będzie mógł oglądać zdjęć np.

- zróbmy nieco elitarny krąg a obcy paszoł won cool
Ostatnio zmieniony przez Maras68 2012-12-23, 12:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #66  Wysłany: 2012-12-23, 13:36   

Maras68 ciekawe czy przynależałbyś do forum, gdyby wcześniej obowiązywały takie zasady, które proponujesz :shock:
Trochę umiaru plask ;)
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
koroshi 
Ryżowy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 53
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 321
Skąd: ...z Łodzi pochodzi.
 #67  Wysłany: 2012-12-23, 13:57   

wahin, dokładnie tak. Ja zanim założyłem konto przez rok Was czytałem jako gość. Tak samo z kizimizi. Tak czy siak, mnie również jest przykro i będę zwracał uwagę na te modele.
 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16357
Skąd: Inąd
 #68  Wysłany: 2012-12-23, 13:57   

Maras68 napisał/a:
Pamiętajmy, że tu różni ludzie wchodzą, czytają, analizują. To nie teoria spiskowa.


No i z tego właśnie powodu, nie podajemy do publicznej wiadomości adresów, nazwisk itd. facepalm
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
 
 
mw75 
Prezes Uncle Bens'a

Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 6031
Skąd: PL
 #69  Wysłany: 2012-12-23, 14:07   

Ale pokazujemy zdjęcia swoich facjat, samochodów z niewymazanymi numerami rejestracyjnymi itp...
Są już dostępne narzędzia, które umożliwiają zdobycie całego szeregu danych z innych portali (praca, społecznościówki) tylko na podstawie jednej fotki. Nie jesteśmy aż tak anonimowi jak nam się wydaje.
_________________
Antisocial and faceless...
 
 
Jacobi 
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 12 razy
Wiek: 65
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 14621
Skąd: Warszawa
 #70  Wysłany: 2012-12-23, 14:22   

mw75 napisał/a:
Ale pokazujemy zdjęcia swoich facjat, samochodów z niewymazanymi numerami rejestracyjnymi itp...
Są już dostępne narzędzia, które umożliwiają zdobycie całego szeregu danych z innych portali (praca, społecznościówki) tylko na podstawie jednej fotki. Nie jesteśmy aż tak anonimowi jak nam się wydaje.


Tak mw75 ma rację pewne założone tematy są nie " teges" hmmm .
 
 
Cezar 
Klon Ryżowego Długiego Marszu
MARUDA i MENDZIARZ


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 12913
Skąd: mapenzi
 #71  Wysłany: 2012-12-23, 14:32   

Każdy zamieszcza tylko te informacje, które chce...
Chyba, że za kogoś ktoś inny o robi cool
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11564
Skąd: Zielona Góra
 #72  Wysłany: 2012-12-23, 14:34   

mw75 napisał/a:
Ale pokazujemy zdjęcia swoich facjat, samochodów z niewymazanymi numerami rejestracyjnymi itp...

...kiedyś z tym walczyłem, prosiłem, żeby nie pokazywać numerów rejestracyjnych, ale jakoś bez echa się to obeszło. Jak wyłapię jakieś foto z niezamazanymi tablicami, staram się poprawić, ale nie wyłapię wszystkich. Nie można też myśleć za każdego. Jesteśmy dorośli.
 
 
Apa13 
Klon Sprzedawcy Ryżu
Artur


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 9080
Skąd: Polska
 #73  Wysłany: 2012-12-23, 15:25   

Jestesmy szpiegowani przez google, facebooka itp... Niedlugo juz nie da sie od tego uciec...
_________________
"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
 
 
Karolewskiej 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 6807
Skąd: Warszawa
 #74  Wysłany: 2013-01-03, 08:59   

Maxio napisał/a:
mw75 napisał/a:
Ale pokazujemy zdjęcia swoich facjat, samochodów z niewymazanymi numerami rejestracyjnymi itp...

...kiedyś z tym walczyłem, prosiłem, żeby nie pokazywać numerów rejestracyjnych, ale jakoś bez echa się to obeszło. Jak wyłapię jakieś foto z niezamazanymi tablicami, staram się poprawić, ale nie wyłapię wszystkich. Nie można też myśleć za każdego. Jesteśmy dorośli.


No i słusznie robisz Maxiu. Ja jestem pod wielkim wrażeniem osób pokazujących zdjęcia z wakacji, albo jeszcze lepiej z planów wakacyjnych (złodziej widzi kiedy ich nie będzie ;)

Tak samo z wspomnianymi samochodami, domami, mieszkaniami i całą resztą. Opisywanie aktualnych miejsc pracy, szkół itp itd. Kopalnia wiedzy.

Oczywiście piszę bardziej o portalach społecznościowych.
_________________
Moja strona na FB
 
 
Bimberek 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 1491
Skąd: z innego wymiaru
 #75  Wysłany: 2013-02-01, 08:21   

To faktycznie przykra i dołująca sprawa z tą i innymi, zwłaszcza nie zgłaszanymi kradzieżami.
Uważam że każdą kradzież należy zgłaszać właściwym organom.
My natomiast, jak pisali Kumotrzy, powinniśmy być naprawdę bardzo ostrożni z pokazywaniem tego, co posiadamy.
Problem zbycia kradzionych przedmiotów staje się o tyle łatwiejszy dla złodzieja, że funkcjonują i inne portale, zajmujące się kupnem i sprzedażą różnych akcesoriów, w tym i zegarków.
Bazarki bywają również płaszczyzną do uprawiania tego typu procederu.
Również te tzw "okazje" są bardzo mocno podejrzane, bo kupując przedmiot wątpliwego pochodzenia sami możemy podpaść pod KK - za paserstwo, nawet nieświadomie.

O kradzieży dowiedziałem się czytając ten temat.
Wyszczególnione zegarki również biorę "pod lupę" i jak namierzę któryś z nich, na jakimkolwiek portalu, to dam znać Bosson`owi.
_________________
Normalność, to indywidualne postrzeganie rzeczywistości.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum