Z umiechem patrzysz na zegarek mniejszy niż 36mm...
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

:
Aronus napisał/a:
Tak czytam o tych rozmiarach i z tego wszystkiego założyłem sobie na łapę Blonexa o średnicy 34 mm i świetnie mi on pasuje :))


Ja tez sie poczulem zainspirowany ;)

http://www.chinawatches.p...p=534644#534644

Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
:
Cztery strony spamowania i momentami całkiem sensownej argumentacji, tyle tylko, że sedno sprawy tyczy się gustu i indywidualnych upodobań, a próby dowodzenia iz gust jednej grupy jest RZEKOMO właściwszy lub z jakichś powodów bardziej sensowny to dywagacja na zasadzie "Moja racja jest mojsza, niz twoja jest twojsza" :D
Owszem, kwestia zalezności między rozmiarami zegarka a rozmiarami ciała i modą jest ciekawa i fajnie jest się nad tym zastanowić, byle tylko nie przybierało to form próby udowodnienia adwersarzowi, iż jego poczucie estetyki/gustu/smaku jest w jakikolwiek sposób gorsze od naszego, bo powyzsze kwestie tak arbitralnym ocenom nie podlegaja, a przynajmniej moim zdaniem nie powinny ;)


P.S.
Mzeg napisał/a:
Machu, ten zegareczek z avatra mógłby być subtelniejszy na mój gust :)


Pewnie, że mógłby, ale na tym właśnie polega jego urok, że nie jest :)) Pytałeś wcześniej, po co którys Parnis ma 47mm, skoro mniejsze tez są czytelne...hmm...ten w moim avatarze ma 55mm, z osłoną koronki 64mm, lug to lug 65mm. I uważam, że niezależnie od postury noszącego zegar tej wielkosci zawsze będzie ostentacyjny a przy tym nieco absurdalny i trochę niepoważny, ale jest to zamierzone- Gdybym musiał uzasadniać noszenie go, to powiedziałbym ze jest to świadoma zabawa konwencją i zasadami męskiego ubioru oraz estetyki w ogóle :P ale nie lubię takiego dorabiania ideologii do rzeczy prostych... Noszę go bo mi się podoba :))

Woytec60
[Usunięty]
:
rybak napisał/a:
Aronus napisał/a:
Tak czytam o tych rozmiarach i z tego wszystkiego założyłem sobie na łapę Blonexa o średnicy 34 mm i świetnie mi on pasuje :))


Ja tez sie poczulem zainspirowany ;)

http://www.chinawatches.p...p=534644#534644


Ja też no i co? :(



Edit:
Machu
, spokojnie, tylko sobie tu dyskutujemy i poglądy wymieniamy.
Nikt na siłę nikogo przekonać nie chce :)

PS

46 mm na mojej łapie to akurat :)



Między powyższymi dwoma jest prawie centymetr różnicy w szerokości i również niemało grubości.

Ostatnio zmieniony przez Woytec60 2012-12-18, 21:36, w całości zmieniany 3 razy
:
Cytat:

Machu[/b], spokojnie, tylko sobie tu dyskutujemy i poglądy wymieniamy.
Nikt na siłę nikogo przekonać nie chce :)


Odniosłem wrażenie, ze autor tematu (momentami) nieśmiało próbuje :P

Ostatnio zmieniony przez Machu 2012-12-18, 22:20, w całości zmieniany 1 raz
:
Machu napisał/a:
Cztery strony spamowania i momentami całkiem sensownej argumentacji, tyle tylko, że sedno sprawy tyczy się gustu i indywidualnych upodobań, a próby dowodzenia iz gust jednej grupy jest RZEKOMO właściwszy lub z jakichś powodów bardziej sensowny to dywagacja na zasadzie "Moja racja jest mojsza, niz twoja jest twojsza" :D
Owszem, kwestia zalezności między rozmiarami zegarka a rozmiarami ciała i modą jest ciekawa i fajnie jest się nad tym zastanowić, byle tylko nie przybierało to form próby udowodnienia adwersarzowi, iż jego poczucie estetyki/gustu/smaku jest w jakikolwiek sposób gorsze od naszego, bo powyzsze kwestie tak arbitralnym ocenom nie podlegaja, a przynajmniej moim zdaniem nie powinny ;)


P.S.
Mzeg napisał/a:
Machu, ten zegareczek z avatra mógłby być subtelniejszy na mój gust :)


Pewnie, że mógłby, ale na tym właśnie polega jego urok, że nie jest :)) Pytałeś wcześniej, po co którys Parnis ma 47mm, skoro mniejsze tez są czytelne...hmm...ten w moim avatarze ma 55mm, z osłoną koronki 64mm, lug to lug 65mm. I uważam, że niezależnie od postury noszącego zegar tej wielkosci zawsze będzie ostentacyjny a przy tym nieco absurdalny i trochę niepoważny, ale jest to zamierzone- Gdybym musiał uzasadniać noszenie go, to powiedziałbym ze jest to świadoma zabawa konwencją i zasadami męskiego ubioru oraz estetyki w ogóle :P ale nie lubię takiego dorabiania ideologii do rzeczy prostych... Noszę go bo mi się podoba :))


Machu, otóż sedno sprawy nie dotyczy wcale gustu. Bo sedno sprawy dotyczy postawionego nie wprost na początku pytania: dlaczego Heuer tak bardzo starał się nie powiększyć koperty (a oryginalna Carrera to jeden z najbardziej cenionych chronografów), a w reedycji zrobił model 41mm czyli też poniżej obecnych tendencji modowych.

Twój 55ciak kompletnie mi się nie podoba, tzn jak się komponuje na ręku. Ale rozumiem że można mieć potrzebę i chęć zabawy konwenansami.

:
Machu napisał/a:

Odniosłem wrażenie, ze autor tematu (momentami) nieśmiało próbuje :P


Bo ma rację!
Niezmiernie żałuję, ale w obecnych czasach moje ulubione wintydżyki po 32-35mm źle wyglądają na łapie 19cm.
Optimum: 37-40mm.
42mm to już kawał zegara.
W roli EDC używam na zmianę Oriska Big Crown, małego Mako albo Zeppelina (chyba wszystkie mają 40mm), no i Samuraja, który jest dla mnie już odważnikiem i nic cięższego nie chcę.
Przy okazji: kupiłem sobie właśnie zegarek 43,5mm. Nie wiem jak ja to będę nosił, tak nie pasuje do moich przyzwyczajeń. Ale mi się podoba. Najwyżej wyląduje na bazarku.

pozdrawiam
Narfas

:
Mzeg napisał/a:

Machu, otóż sedno sprawy nie dotyczy wcale gustu. Bo sedno sprawy dotyczy postawionego nie wprost na początku pytania: dlaczego Heuer tak bardzo starał się nie powiększyć koperty (a oryginalna Carrera to jeden z najbardziej cenionych chronografów), a w reedycji zrobił model 41mm czyli też poniżej obecnych tendencji modowych.


To widocznie odniosłem mylne wrażenie ;)

Woytec60
[Usunięty]
:
Jaki, jaki?
Może ulżę i przygarnę... :P

:
Narfas napisał/a:

Niezmiernie żałuję, ale w obecnych czasach moje ulubione wintydżyki po 32-35mm źle wyglądają na łapie 19cm.
Optimum: 37-40mm.


Hmm, jesli wg ciebie cos wyglądało ok dawniej, to nie wiem czemu obecnie miałoby byc inaczej ;) Skoro punktem odniesienia jest twój nadgarstem i Twoje subiektywne poczucie estetyki, to jestem zdania, że aktualne trendy nie powinny miec większego wpływu na ocenę :)

:
Machu napisał/a:

Hmm, jesli wg ciebie cos wyglądało ok dawniej, to nie wiem czemu obecnie miałoby byc inaczej ;) Skoro punktem odniesienia jest twój nadgarstem i Twoje subiektywne poczucie estetyki, to jestem zdania, że aktualne trendy nie powinny miec większego wpływu na ocenę :)


Obecne trendy mają wpływ na moją ocenę. Mimo że uwielbiam zegarki z lat 1920-1950, to nie chodzę ani w pumpach ani w hełmie z rogami. Moda się zmienia i to dostrzegam, ale jestem dostatecznie konserwatywny, żeby nie popadać w ekstrema i wybrać sensowne optimum, w moim przypadku, powiedzmy, 38-40mm, chociaż dużo zależy od budowy koperty (szczególnie lug-to-lug).

[ Dodano: 2012-12-18, 23:49 ]
Woytec60 napisał/a:
Jaki, jaki?
Może ulżę i przygarnę... :P


Schaumburg Conceptum
Przymierzę prawdopodobnie dopiero po świętach.

pozdrawiam
Narfas

Woytec60
[Usunięty]
:
Wiem, znam.
Wydaje mi się, że jednak sobie zostawisz :)

:
Woytec60 napisał/a:
rybak napisał/a:
Aronus napisał/a:
Tak czytam o tych rozmiarach i z tego wszystkiego założyłem sobie na łapę Blonexa o średnicy 34 mm i świetnie mi on pasuje :))


Ja tez sie poczulem zainspirowany ;)

http://www.chinawatches.p...p=534644#534644


Ja też no i co? :(


No i super

Mojego bialasa (identik, tylko koronka na 4ej) mi zona skonfiskowala...

Nie wiem, co Ci nie pasuje ;)

[ Dodano: 2012-12-18, 23:36 ]
Narfas napisał/a:
Bo ma rację!
Niezmiernie żałuję, ale w obecnych czasach moje ulubione wintydżyki po 32-35mm źle wyglądają na łapie 19cm.
(...)


He?

Komu "wygladaja"..?

Hu kerzzzz...?


Zle sie czujesz, bo komus sie cos wydaja?
Serio? ;)

Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
:
rybak napisał/a:

He?

Komu "wygladaja"..?

Hu kerzzzz...? Obrazek


Zle sie czujesz, bo komus sie cos wydaja?
Serio? ;)


Mnie się wydaje - i to wystarczy. Fajne zegarki, ale w pudełku im lepiej.



pozdrawiam
Narfas

:
Narfas napisał/a:
rybak napisał/a:

He?

Komu "wygladaja"..?

Hu kerzzzz...? Obrazek


Zle sie czujesz, bo komus sie cos wydaja?
Serio? ;)


Mnie się wydaje - i to wystarczy. Fajne zegarki, ale w pudełku im lepiej.

Obrazek

pozdrawiam
Narfas


Eeee... Zbyt latwo ulegasz wplywom... :P

Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
:
Popieram przedmówcę- choć mnie akurat zupełnie nie ruszaja ani wintage ani zegarki małe, to myslę że warto być wiernym własnym upodobaniom bez względu na modę :)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.