Invicta 8926 - Uboższy bliźniak Submarinera
Odpowiedz do tematu

anduril
[Usunięty]
:
hotwax napisał:
Czytałem gdzieś w necei że ta najprostra miyota miewa taką "czkawkę" tzn sekunda nieraz przeskakuje jak qwarcach. Nic nie normalnego i podobno do wyregulowania
Można linkować do Kizimizi? Jeśli nie, proszę o info, to przekleję. EDIT: nie mogę wrzucić linka... chodzi o temat "CLARO 888" w "szwajcarskich i niemieckich". Cytuję: Okazuje się, że to nie tylko kwestia bphów. Znalazłem świetne wytłumaczenie sprawy nieregularnie chodzącego sekundnika w Claro (w lengłydżu): http://forums.watchuseek....ear#post1159828 Okazuje się, że to sprawa konstrukcyjna, podobnie jak w Seagull ST16 - sekundnik napędzany pośrednio wymaga tłumienia, żeby nie "skakał". Jeśli ów tłumik nie jest dobrze ustawiony, to zaobserwujemy takie właśnie skoki, przy czym nie wpływa to na dokładność chodu. Moja nowa Adriatica ma to samo, choć nie w takim stopniu jak w Zodiaku powyżej. A na pewno nie na tyle, żebym pozbawił się zegarka na czas odesłania do regulacji :)

:
Są na tym forum ogolnie nazucone zasady przez fora.pl które nie dają wkleić linka gdy ma sie mniej niż 4 posty. Taka bramka anty spamowa.

Napisz o zegarkach cosik to po 4 postach wkleisz link , zdjecia etc.

:
świetne anduril !

te same werki tak jak piszesz posiadają zegarki adriatica,

chyba nawet bez zmodyfikowanego wachnika :wink:

:
Fajny, szczególnie za te pieniądze... Choc mam mały uraz bo na PW ze Staruszkiem chciałem sie dowiedziec dlaczego to rżnięcie jest ok a "inne" nie i usłyszałem, że "Ci mają siedzibę"... Shit..;-(



Pzdr

Spinner

:
Tak a ja myślałem żę trzeba mieć tylko post office box u Swissów :)

:
Wracając do kwestii mechanizm i jego czkawek, to co prawda nie skacze jak w kwarcach, ale tak jak napisałem przy mocniejszym potrząśnieciu sekundnik zatrzymuje się na 1-1,5s poczym nadrabia w związku z czym nie ma to wpływu na dokładność chodu

:
A kto to się pojawił :wink: ??

Witaj Ojcze Założycielu !

:
Witajcie Towarzysze :D Małe wakacvje, ale już jestem z powrotem :D

:
chodzcie chodzcie mi was tutaj potrzeba by nie poszli rasiści do nieba

Witaj Swissmaker

:
Cytat:
ale tak jak napisałem przy mocniejszym potrząśnieciu sekundnik zatrzymuje się na 1-1,5s




nosisz go w ogóle?

wydaje mi sie że zatrzymywanie jest przjściowe

potem będzie czkał jak kwarc

:
noszę go bardzo często, ale jak już wcześniej pisałem, kiedyś miałem pilotonurka na tym samym mechanizmie i zachowywqał się tak samo, więc traktuję to zachowanie jako regułę

:
Odkopałem niedawno ten temat i częściowo po jego wpływem zakupiłem sobie taką Invictę Profesional, z której jestem bardzo zadowolony. Nawet krytykowane często logo mnie akurat się podoba. W związku z tym składam szczere podziekowania za świetna recenzję. Amen.

arekm001
[Usunięty]
:
Trochę odkopię, ale:
Cytat:
Podsumowując, za 299zł dostałem solidny mosiężny zegar

Koperta jest wykonana z mosiądzu i pokryta innym metalem :?:
Czy "mosiężny" oznacza coś innego :?:

:
Ten zegarek ma stalową kopertę , także to pewnie błąd w tekscie.

:
Ja podejrzewam, że autor pisząc "mosiężny" miał na mysli jego solidną wagę i budowę. Jest cięższy niż się wydaje z wyglądu.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.