Poprzedni temat «» Następny temat
renowacja
Autor Wiadomość
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #16  Wysłany: 2012-09-27, 20:14   

Tak przyjęli na świętość, że mu ukradli tarczę łamaną, w jej miejsce wstawili płaską, a jak się zapytal gdzie jest jego - to zrobili "aleosochozi" :?:
Niestety, to było dawno - bo teraz to by z tego była taka akcja, że by się zesrali :złośliwiec: :złośliwiec: A wtedy to Sylwester był młody i gupi :P No dobra - nie był mlody. Ale gupi był :złośliwiec:
_________________
 
 
Ewamilewski
[Usunięty]

 #17  Wysłany: 2012-09-27, 21:01   

Czyli na znak solidarności ww. zakład obchodzimy szerokim kołem.
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #18  Wysłany: 2012-09-27, 21:04   

ALAMO napisał/a:
Tak przyjęli na świętość, że mu ukradli tarczę łamaną, w jej miejsce wstawili płaską, a jak się zapytal gdzie jest jego - to zrobili "aleosochozi" :?:
Niestety, to było dawno - bo teraz to by z tego była taka akcja, że by się zesrali :złośliwiec: :złośliwiec: A wtedy to Sylwester był młody i gupi :P No dobra - nie był mlody. Ale gupi był :złośliwiec:


W matuszce Polsce bialokamiennej a barankowej żyjeta, moiściewy. Tu mądrość nie zabezpiecza przed niczym :)

Ewamilewski napisał/a:

Swoją drogą 350 zł to chyba drogo jak za renowację zegarka.


"Kolega klubowy" ze śródmieścia wczoraj odśpiewał 400 za przegląd 2824-2. Gwoli prawdy historycznej dodam, że po przypomnieniu forum spuścił do 300.

Gb.
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #19  Wysłany: 2012-09-27, 21:07   

Jacek. napisał/a:

Ewamilewski napisał/a:

Swoją drogą 350 zł to chyba drogo jak za renowację zegarka.


"Kolega klubowy" ze śródmieścia wczoraj odśpiewał 400 za przegląd 2824-2. Gwoli prawdy historycznej dodam, że po przypomnieniu forum spuścił do 300.

Gb.


Jak ja się cieszę że ten świat jestem w stanie sam sobie ogarnąć.
_________________
Pozdro!!!
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #20  Wysłany: 2012-09-27, 21:08   

aleosochozi i nie mamy Pańskiego płaszcza...na sam koniec na kizi zrobili kiedyś "promocję" dla juzerów i jak opisałem tam mój "przypadek" łącznie z tym że na tarczy którą od nich dostałem brakowało podziałki krzyżowej a w napisach były błędy to zaproponowali że mi domalują krzyżyk, na temat cudownej zamiany tarczy pie pan na zwykłą malowankę nie było ani słowa, jak ich zaczęliśmy do muru przypierać to temat wylądował tradycyjnie w koszu...stare dzieje ;)
_________________
 
 
Ewamilewski
[Usunięty]

 #21  Wysłany: 2012-09-27, 21:25   

kaido2 napisał/a:

Jak ja się cieszę że ten świat jestem w stanie sam sobie ogarnąć.


U mnie jest to początek drogi. Mam nadzieję na skorzystanie z Twojej wiedzy przy udoskonaleniu jakiegoś mechanizmu. :popcorn:

Cytat:
Kolega klubowy" ze śródmieścia wczoraj odśpiewał 400 za przegląd 2824-2. Gwoli prawdy historycznej dodam, że po przypomnieniu forum spuścił do 300.


Nie znam się na cenach ale wydaje mi się że renowacja za 350 zł nie obejmuje w ogóle mechanizmu. To robi zegarmistrz.

Renowacja to : rozebranie, czyszczenie, polerka, ewentualnie jakiś tam chrom lub złotka, nowe szkiełko, pomalowanie tarczy i to wszystko.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #22  Wysłany: 2012-09-27, 21:36   

Jacek. napisał/a:

"Kolega klubowy" ze śródmieścia wczoraj odśpiewał 400 za przegląd 2824-2. Gwoli prawdy historycznej dodam, że po przypomnieniu forum spuścił do 300.


Nie wiem o którym mówisz, ale zawsze mogę po koleżensku dosłać trochę żelu ze szkłem sproszkowanym - niech swoje miłośnictwo ubarwi, nomen omen, męczeństwem ...
_________________
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #23  Wysłany: 2012-09-27, 21:36   

Ewamilewski napisał/a:



Nie znam się na cenach ale wydaje mi się że renowacja za 350 zł nie obejmuje w ogóle mechanizmu. To robi zegarmistrz.

Renowacja to : rozebranie, czyszczenie, polerka, ewentualnie jakiś tam chrom lub złotka, nowe szkiełko, pomalowanie tarczy i to wszystko.


Tak naprawde to kiedyś zegarmistrz wykonywał normalnie takowe roboty co teraz zwa sie renowacją.
_________________
Pozdro!!!
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #24  Wysłany: 2012-09-27, 21:40   

I zabierało mu to 2 dni robocze - i stosownie to wyceniał.
A teraz, to wiadomo - jak umie coś więcej niż zmienić baterię to już szaman jest, a szaman ma swoje prawa, nałożnice, mleko od najtłustszych kóz, i pierwszeństwo w wykrawaniu mięsa z grzbietu mamuta.
Cywilizacja nam się uwstecznia, dawno mówiłem ...
Weź takiego pedrixa w ciasnych dżimpsach co lajkuje swoim srajfonem, i powiedz żeby grilla rozpalił ... Przeciez appka "latarka" tego nie umi !! Jak żyć, premierze ??
_________________
 
 
Ewamilewski
[Usunięty]

 #25  Wysłany: 2012-09-27, 22:17   

kaido2 napisał/a:

Tak naprawde to kiedyś zegarmistrz wykonywał normalnie takowe roboty co teraz zwa sie renowacją.


Dokładnie Kaido to nazywa się specjalizacja. Ty masz naprawiać mechanizm jak masz do tego predyspozycje resztą zajmie się czeladnik. plask :))
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #26  Wysłany: 2012-09-27, 22:32   

ALAMO napisał/a:
Jacek. napisał/a:

"Kolega klubowy" ze śródmieścia wczoraj odśpiewał 400 za przegląd 2824-2. Gwoli prawdy historycznej dodam, że po przypomnieniu forum spuścił do 300.


Nie wiem o którym mówisz,


O śródmieściu Farszafki.

Cytat:
ale zawsze mogę po koleżensku dosłać trochę żelu ze szkłem sproszkowanym - niech swoje miłośnictwo ubarwi, nomen omen, męczeństwem ...


Doprawdy, skąd w tobie tyle chrześcijańskiego miłosierdzia :)

[ Dodano: 2012-09-27, 21:35 ]
BTW: propozycja kolegi, któremu tę ofertę złożył, polegała na zadaniu sproszkowanego palonego korka i poczekaniu: kiedyś muszą użyć ognia, a zakładzik maleńki... :))

G.
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48307
Skąd: Łódź
 #27  Wysłany: 2012-09-27, 23:57   

Cytat:
Weź takiego pedrixa w ciasnych dżimpsach co lajkuje swoim srajfonem, i powiedz żeby grilla rozpalił ... Przeciez appka "latarka" tego nie umi !! Jak żyć, premierze ??


Ale Ty cały czas o renowacji?? plask
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Apa13 
Klon Sprzedawcy Ryżu
Artur


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 9082
Skąd: Polska
 #28  Wysłany: 2012-09-28, 00:26   

Temat schodzi na drogę "jak żyć panie..."
_________________
"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
 
 
Ptaku 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 2694
Skąd: Jablonna
 #29  Wysłany: 2012-09-28, 15:35   

a ja stwierdzilem ze na razie zadne wesele czy inne garniturowe spotkanie mi sie nie kroi to Doxa moze poczekac, troszek kasy sobie dozbieram i na wiosne zakupie sobie nowy ...... kask :)
Ostatnio zmieniony przez Ptaku 2012-09-28, 15:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ewamilewski
[Usunięty]

 #30  Wysłany: 2012-09-28, 16:39   

Kask? Dobry pomysł. ;)

Można też kupić szlifiereczkę, areograf, pasty,farbki, pozłoty, itp duperele i samemu zrobić odnowę.
Efekt końcowy nie znany ale satysfakcja gwarantowana. :D ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum