Poprzedni temat «» Następny temat
zegarek w stylu militarnym
Autor Wiadomość
ROBAK 
Ryżowy


Wiek: 49
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 531
Skąd: RZESZÓW
 #16  Wysłany: 2010-02-01, 22:01   

ten jest nawet fajny



http://img69.imageshack.us/i/4onbrown.jpg/



tylko nie jest już dostępny i trochę drogi, myślałem o czymś w granicy jednego góra dwóch parnisów :D :D
 
 
tewie
[Usunięty]

 #17  Wysłany: 2010-02-01, 22:57   

ALAMO napisał:
Cytat:
To zależy o co pytasz.
Pytałem - jak powinien wyglądać rasowy wojak - oczywiście wiadomo że były produkowane rózniste cudaki dla potrzeb wojska , albo bardziej na zamówienie wojska . Co wcale nie znaczy że wszystkie modele były rasowymi wojakami wartymi kopiowania czy naśladownictwa.
Cytat:
Panerai którego z kolei ty pokazałeś mnie bardziej kojarzy się ze stylem wojskowym lat '70, poza faktem że jest brzydki i mało czytelny.. :wink:
Panerai i brzydal , no no to ciekawy punkt widzenia. Myślę że wojak to raczej surowy i purystyczny a nie piękniś jakiś . :lol:
 
 
tewie
[Usunięty]

 #18  Wysłany: 2010-02-02, 12:15   

Wspomniana firma _ RLT_ fajnego Bregueta robi :







hatwax napisał :

</span><table width="90%" cellspacing="1" cellpadding="3" border="0" align="center"><tr> <td><span class="genmed"><b>Cytat:</b></span></td> </tr> <tr> <td class="quote">te wymienione wczesniej maja vintage wojskowy styl</td> </tr></table><span class="postbody">

Trudno zgadnąć co masz na myśli_ czy chodzi o stary wojskowy styl ?.
Ostatnio zmieniony przez tewie 2010-02-11, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #19  Wysłany: 2010-02-02, 12:31   

Zagadza sie chodzi o stary wojskowy styl :wink:
 
 
tewie
[Usunięty]

 #20  Wysłany: 2010-02-02, 13:32   

A możesz pokazać jakieś przykłady starych zegarków wojskowych z takimi dużymi ząbkowaniami ? . Sam trochę poszukałem i jedyny przykład takiego ryfowania faktycznie znalazłem ale przyznasz że wygląda on cokolwiek inaczej :



a zazwyczaj są to koperty o zdecydowanie gładkiej powierzczhni .

Więc chyba trudno zakładać że to stary wojskowy styl. :wink:



i jeszcze liczko :



ale wskazówka godzinowa faktycznie -serduszko - więc chyba rzeczywiście był to jakiś kanon tamtego czasu. :lol:
Ostatnio zmieniony przez tewie 2010-02-11, 18:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #21  Wysłany: 2010-02-02, 14:34   

Te ryflowanie pierwotnie wystepowalo w kieszonkowych dawniej lutowali do nich uszy i zakladano na reke (tak by zegrek nie nosic w kieszenie tylko na reku ) te modele z ryflwanymi kopertami i wskazowkami jak w tym RLT to trybuty do dawnych zegarkow wojskowych. Pierwsze nareczne i kieszonkowe mialy wypelniene radioaktywna substancja i jako pierwsze dawaly mozliwosc odczytania godziny w ciemnosciach. Dzielone wskazowki latwiej dawaly sie wypelnic.

Edit

Te ryflowania oprocz wartosci ozdobnej, bylo poto by zegarek (kieszonka) nie wysliznela sie z reki imho
 
 
tewie
[Usunięty]

 #22  Wysłany: 2010-02-02, 16:58   

Cokolwiek słabe to imho bo kieszonki chyba raczej były na łańcuszkach , więc z tym wyślizgiwaniem to raczej nie teges . Ale może były jakieś inne względy powodujące właśnie taki design , natury czysto estetycznej . Ja jakoś za cholerę nie mogę zalapać piękna w tym zawartego. Jakiś dziwny ze mnie typ . :oops:
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #23  Wysłany: 2010-02-03, 10:36   

Zegarek w stylu militarnym , a bardzo proszę to jest ciekawa propozycje, Wostok K-43 , troszkę ciężko już dzisiaj go nabyć ale czasami się trafiają na aukcjach, jest to Współczesna wersja zegarka zamówionego prze Radzieckie Ministerstwo obrony dla Armii Radzieckiej.











 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #24  Wysłany: 2010-02-03, 12:23   

...jakoś mi umknął ten wątek, a przeca japońce też tam coś kiedyś porobili











...może nie mają ryflowanej koperty, ale i tak są w deche
 
 
szeryf
[Usunięty]

 #25  Wysłany: 2010-02-24, 21:00   

Chińczycy też robią podobne zegarki (na dodatek w limitowanych edycjach :wink: )
http://cgi.ebay.com/Old-T...=item5886546923
Ostatnio zmieniony przez szeryf 2010-02-27, 20:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
auza
[Usunięty]

 #26  Wysłany: 2010-02-24, 22:39   

Poprzegladalem swoje archiwa i wskazowki w ksztalcie serduszka to jak najbardziej vintage military, ale ryflowanej koperty nie znalazłem.

Raczej np. takie cos:




 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #27  Wysłany: 2010-02-24, 22:57   

Warto rozwinąć post Auzy.
Ten Hanhart chrono to jest mityczny zegarek słuzbowy Luftwaffe. Były diabelsko drogie, więc wręczano je dopiero od majora wzwyż - mało który pilot tego stopnia dożywał ... Sporadycznie mieli je bogaci piloci niższej szarży lub wybitnie zasłużeni.
To jest historia podobna co z chrono Hamiltona dla lotników - były tak ściśle reglamentowane, i tak pilnowane kwatermistrzowsko - że ich "rozchód" monitorowano bardziej niż rozchód broni osobistej - jeśłi lotnik zgubił "w razie W" słuzbowego Colta 0.45 to składał stosowne oświadczenie. Do Hamiltona - obok oświadczenia dochodziło jeszcze zaprzysiężone zeznanie w jakich okolicznosciach zegarek został utracony .. Dobre, nie :) ?
 
 
Ghostdog 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3547
Skąd: Warszawa
 #28  Wysłany: 2010-02-24, 23:00   

Koledzy zakładać temat w Naszych Chińczykach i pisać o militarnych zegarkach :) Widzę, że wiedza jest bardzo chętnie czegoś się dowiem i oglądnę zdjęcia :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum