Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to jest i było z kopiowaniem przez chińczyków
Autor Wiadomość
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #16  Wysłany: 2010-02-21, 19:10   

Wagonow z maskotkami ci u nas dostatek , ale i te dwa pelne wagony przyjmiemy na znak ze szanujemy darczynce !
_________________

 
 
mowczar
[Usunięty]

 #17  Wysłany: 2010-02-23, 21:18   

[quote="ALAMO"]
A. ...wski napisał/a:

My tutaj jak jeden maż zachwyceni jesteśmy ST25 - jest to mechanizm z cała stanowczością dużo lepszy od swoich odpowiedników, czyli Miyoty 8200, ETA2824 i 2892, Wostoka 2416/2432 - jest z dwukierunkowym naciągiem, dokręcaniem i mechanizmem blokującym o legendarnej już dokładności chodu...


No nie powiedziałbym o tej dokładności zbyt pochlebnej opinii na podstawie mojego egzemplarza... Właśnie sobie przeprowadzam parotygodniowe testy a do porównania testuję dwa egzemplarze 50 letnich 2809 i 2809H. ST25 mojego Parniego potrafi mieć chwilowe odchyłki czasowe od 1 do nawet 6s w przeciągu godziny i to w spoczynku na pleckach!! A na dobę robił początkowo ponad jedną minutę. Teraz robi coś około 15s. Więc łudzę się że się ułoży i będzie działał po ludzku :)
Póki co to 50 latki wykazują mniejsze odchyłki chwilowe gdyż te wahają się w przedziale od 0 do maks. 0,3 s na godzinę.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #18  Wysłany: 2010-02-23, 21:25   

mowczar napisał/a:

No nie powiedziałbym o tej dokładności zbyt pochlebnej opinii na podstawie mojego egzemplarza... Właśnie sobie przeprowadzam parotygodniowe testy a do porównania testuję dwa egzemplarze 50 letnich 2809 i 2809H. ST25 mojego Parniego potrafi mieć chwilowe odchyłki czasowe od 1 do nawet 6s w przeciągu godziny i to w spoczynku na pleckach!! A na dobę robił początkowo ponad jedną minutę. Teraz robi coś około 15s. Więc łudzę się że się ułoży i będzie działał po ludzku :)
Póki co to 50 latki wykazują mniejsze odchyłki chwilowe gdyż te wahają się w przedziale od 0 do maks. 0,3 s na godzinę.


Twoje ST25 mogły w życiu nie widzieć miligrama oleju, w zalezności od tego kto je składał ;)
Ja mam w tej chwili w stajni 4 takie werki-to najdokładniejsze moje mechanizm. Porównywalnie chodzi Wostok Precyzyjny, w istocie, oraz 7S26 i 66C Seiko.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #19  Wysłany: 2010-02-23, 21:32   

Trafiłeś na wyjątkowo wredny egzemplarz, po wypowiedziach kolegów doszedłem do wniosku że duże znaczenia ma fakt kto był dostawcą zegarka, ja swoje kupowałem u majfrenda i jeden robi + 5 sekund ma dobę, drugi lekko "pyknięty" moją ręka przez prawie 2 miesiące zrobił 1 sekundę w plusie. Mam wrażenie że część zegarków przed opuszczeniem miejsca wytworzenia przechodzi regulacje a część jest tylko zmontowana i praktycznie bez regulacji trafia na rynek. Dlatego tak diametralnie różne wyniki dokładności chodu. a dokładność chodu to nie wszystko ,ważne są także tak zwane półwachnięcia balansu , to znaczy żeby balans w jedną i drugą stron pokonywał taką samą drogę, do tego służy druga dźwignia przy regulatorze, ale tej regulacji bez wibrografu w warunkach amatorskich nie da się wykonać prawidłowo. Dlatego pod żadnym pozorem nie polecam dotykania tej dźwigni.
_________________
 
 
andre
[Usunięty]

 #20  Wysłany: 2010-02-23, 21:36   

Można bez wibrografu bo ta dżwignia ma położenie kątowe stałe.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #21  Wysłany: 2010-02-23, 21:44   

No nie tak do końca, stałe to ona miała w starszych zegarkach i regulowało się to za pomocą kata i odpowiedniego ustawienia palca przerzutowego na osi balansu, teraz nie reguluje się przestawiając palec względem osi, a właśnie ta dźwignią, i aby ustawienie dźwigni było właściwe należy użyć wibrografu.
_________________
 
 
mowczar
[Usunięty]

 #22  Wysłany: 2010-02-23, 21:45   

Kupowałem u majfrenda. Na razie nie ruszam niczego wewnątrz. Ale wyniki testu wiele mówią. Po naciągnięciu sprężyny na maksa zegarek bardzo przyspiesza. I jego odchyłki chwilowe (staram się sprawdzać co godzinę) są bardzo nieregularne. Zwłaszcza kiedy zegarek jest noszony na ręku.
Poprawia się kiedy naciąg sprężyny jest o "połowę mniejszy" i kiedy zegarek leży na pleckach w szufladzie. Ale to też nie jest ideał.

Tak nawiasem - dlaczego nie działa powiadamianie pocztą o odpowiedziach?? Czy może tylko moje konto tak ma...
 
 
mowczar
[Usunięty]

 #23  Wysłany: 2010-02-23, 21:50   

Gdybym się zdecydował na oddanie fachowcowi mojego Parniego to któremu poznańskiemu zegarmistrzowi mógłbym go powierzyć, bez drżenia o pokaleczony dekiel, śrubki i inne?? Pan Buda odpada bo się obraził na mnie od czasu jak musiał na swój koszt poddać renowacji tarczę (zresztą fatalnie wykonanej na Złotej w W-wie), która mu się rozmyła przy czyszczeniu mechanizmu zegarka.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #24  Wysłany: 2010-02-23, 21:54   

powiadamianie, uporczywie wszystkim nie działa
_________________
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #25  Wysłany: 2010-02-23, 22:04   

Oprócz mnie, co dziwne. :wink:
 
 
mowczar
[Usunięty]

 #26  Wysłany: 2010-02-23, 22:16   

Swoją drogą czy jest na forum jakiś ranking zegarmistrzów??
Dobrze by było wiedzieć od razu z kim się ma do czynienia i do kogo się udać z konkretnym problemem. I np. który z nich posiada wibrograf.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #27  Wysłany: 2010-02-23, 22:18   

Nie takiego rankingu jeszcze nie robiliśmy.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum