deep blue carbon aqua zielony
Odpowiedz do tematu

:
ta koperta jest w tauchmeisterach?

beceen | ***** ***
:
A cóż wy kumotrze takie kalumnie rzucacie? :smile:

:
Blaz napisał/a:
Generalnie to koperta pochodzi od Orisa. Skąd koperty Orisa w Chinach?


gdzieś kiedyś widziałem jakieś porównanie (nawet wrzucałem linkę na forum) kopert DB i Orisa, mimo podobieństwa są jednak różne. Tak więc chyba jednak nie jest to koperta Orisa, a Chiński hołd złożony tejże :razz: a co do ich "generyczności" to również w kopercie kwarcowego AP divera było sprzedawanych kilka innych brandów, np. Tauchmaister. Dla mnie to dalej nie skreśla marki, bo duża część ich zegarków mi się po prostu podoba (jest generalnie za duża, ale fajna)

Ostatnio zmieniony przez Iks 2012-05-08, 18:54, w całości zmieniany 1 raz
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
Blaz
[Usunięty]
:
Prototyp tej koperty został odrzucony przez Orisa. Później z małymi poprawkami Oris ją przyjął. Ta bez poprawek nagle wypłynęła w kilku firmach. :wink:

Tauchmeister, Apeks, Poseidon. Dużo firm z nich korzystało.

:
Sporo kopert, w których Deep Blue robi swoje zegarki, można dostać też pod inną marką, również dużo droższą, niż DB (np. Nauticfish)



tu niebrandowana (z prawej, górny rząd):



a tu DB



albo np to:



Zresztą w tej ostatniej swój model ma też Ocean7.

I nie widzę problemu w takim działaniu DB. Jest ok. Ale co się ostatnio dzieje z jakością, która dotychczas była wysoka? A takich sygnałów, jak choćby recenzja Prezesa, pojawia się ostatnio coraz więcej ..

:
A mnie się wydaje, że problemy z jakością w obecnych czasach (gdzie większość komponentów do wszystkiego jest wytwarzanych w Chinach) nie jest niczym nadzwyczajnym. I to nie tylko w markach takich jak DB ale też w droższych. Jak ktoś zaczyna szybko rosnąć to zaraz pojawiają się problemiki, najlepszym przykładem taki chociażby Steinhart gdzie kaszana goni kaszanę i ludzie kupując modlą się, żeby trafić na w miarę ok sztukę. BOO HOO ;) Ja miałem jeden z nowszych modeli DB - Juggernaut i był super, do niczego nie można było się przyczepić. Pozdro kumotry!

Blaz
[Usunięty]
:
Taaak. W końcu doszliśmy do tego punktu. Bo wiadomo, że winni są Chińczycy. :cool: :lol:

:
Blaz napisał/a:
Generalnie to koperta pochodzi od Orisa. Skąd koperty Orisa w Chinach? Nikt nie wie. :mrgreen:

Tu masz przykład:

http://www.ebay.pl/itm/15...984.m1436.l2649



dzięki Łukasz, to właściwie jedyny przykład tej koperty w innym zegarku jaki znam.
bo to, że te tauchmeisterowe były chyba w 8 różnych markach to nawet sam widziałem...

Ostatnio zmieniony przez prezesso 2012-05-09, 09:40, w całości zmieniany 1 raz
Skate or die!
:
stfraw, DB wyrobił sobie niezłą renomę, zegarki schodzą jak ciepłe bułki. Ale fajnie by było, gdyby Stan zatrudnił ze dwie, trzy osoby, które będą pilnowały jakości bo nikt inny tego za niego nie zrobi. A traci na tym on a nie firma z Chin, która mu składa te zegarki.
O tym, że w Chinach kuleje kontrola, wiemy nie od dziś i DB również o tym wie. Skoro już więc musi (ze względu na koszty) zamawiać w Chinach - każdy zegarek powinien być dokładnie sprawdzony przed wysyłką do klienta. KAŻDY. I wtedy nie byłoby takich sytuacji, jak ta powyżej. Reseller również mógłby rzucić dokładniej okiem, czy wszystko z zegarkiem jest ok, zanim wyśle go do klienta.

:
Tomek napisał/a:
stfraw, DB wyrobił sobie niezłą renomę, zegarki schodzą jak ciepłe bułki. Ale fajnie by było, gdyby Stan zatrudnił ze dwie, trzy osoby, które będą pilnowały jakości bo nikt inny tego za niego nie zrobi. A traci na tym on a nie firma z Chin, która mu składa te zegarki.
O tym, że w Chinach kuleje kontrola, wiemy nie od dziś i DB również o tym wie. Skoro już więc musi (ze względu na koszty) zamawiać w Chinach - każdy zegarek powinien być dokładnie sprawdzony przed wysyłką do klienta. KAŻDY. I wtedy nie byłoby takich sytuacji, jak ta powyżej. Reseller również mógłby rzucić dokładniej okiem, czy wszystko z zegarkiem jest ok, zanim wyśle go do klienta.

Fakt.

:
No niestety, zapasy zielonych wyszły i nie ma ani w pl ani w USA, więc udaje sie do zegarmajstra na koszt firmy... Plus dostałem pasek gumowych gratis :wink: widac pan Marcin naprawdę sie stara...

Skate or die!
:
Potworny zegar.

:
jogi91 napisał/a:
Potworny zegar.



:
Tomek, kolega przyszedł z kizi daj mu pokopać :))

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
Zawsze chciałem zostać archeologiem. cool

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.