Poprzedni temat «» Następny temat
Podróbki na zamówienie
Autor Wiadomość
Blaz
[Usunięty]

 #16  Wysłany: 2010-01-22, 14:08   

Hotwaxie, ale Ty mówisz o REPLIKACH, a my o podróbach, zwanych przed PR podróbkowiczów "replikami". :D
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #17  Wysłany: 2010-01-22, 14:12   

Ojej bo te pojecia sie mocno zdewaluowaly - teraz jak ktos dzies przeczyta replika to mu sie bazarkowy strudel zegarkowy przed oczy wdziera :)
 
 
GrzecH
Ojciec Założyciel
SEIKOholic


Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3028
Skąd: z Poznania :)
 #18  Wysłany: 2010-01-22, 14:14   

hotwax napisał:
Ja bym tak bardzo nie generalizowal i umniejszal replik zegarkow. Wiele wspolczesnych modeli tych ktore sa reedycjami starszych modeli ktore przeszly juz do kanonu tego producenta , sa legendarne wrecz kultowe czesto w nazwie maja "replika" i wcale nie sa gozej postrzegane przez nabywcow




Tu bym sie nie zgodził - replika to replika i synonim "produktu wzorowanego na oryginale" - czyli podróbka (np. "słoneczniki" Van Gogha, albo :

http://moto.allegro.pl/18041_repliki.html



....coś co udaje to czym nie jest.



To o czym mówisz to jest raczej reedycja:

http://www.dolinski.pl/in...f-l3-674-4-56-3
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #19  Wysłany: 2010-01-22, 14:19   

No nie Grzechu nie sugeruj sie alegro :)

Czy Van Gogh wie ze Pan Kazik umie pieknie malowac jego obraz w domowych warunkach :)
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #20  Wysłany: 2010-01-22, 14:19   

Temat bardzo ciekawy.

Jakosc podrob mnie osobiscie powalila.

Zobaczcie na te kilka przykladow:



Rolex: http://www.youtube.com/watch?v=R2EIGcVeXmI



Panerai: http://www.youtube.com/watch?v=LwRMIj4E2bk



IWC: http://www.youtube.com/watch?v=qM5P5XHJRrQ

IWC: http://www.youtube.com/watch?v=oL4bGyaWlyE



I wiele innych filmikow od tego autora.

Mysle ze niejedna osoba by nie odroznila bez dokladnego obadania tematu.
 
 
Darecki
[Usunięty]

 #21  Wysłany: 2010-01-22, 14:23   

Światopogląd zegarkowy w Polsce moim zdaniem jest tak na niskim poziomie, że ludzie kupując podróbę albo w ogóle nie wiedzą, że to podróba albo są święcie przekonani, że i tak nikt nie rozpozna czy to oryginał czy nie. Dlaczego jak mówimy o podróbach to wymieniamy takie miejsca jak: turecki bazarek, chiński sklepik, stadion X-lecia (świętej pamięci) itp. Bo są to miejsca gdzie właśnie pogląd zegarkowy jest bardzo niski i dla takich właśnie miejsc są przeznaczone podróby. Nie byłem w Szwajcarii choć bardzo chciałbym pojechać, wydaje mi się, że jednak tam bym nie napotykał tak nagminnie podrób tak jak w Polsce np.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #22  Wysłany: 2010-01-22, 14:34   

Spinner, znów cię Sylwek laxigenem nafaszerował :P ?

Pytam otwarcie?

DLA MNIE homarki z osłoną koronki są "nieokejka" i sobie takowego nie kupię.

Po ciul do tego "forum" mieszasz? Powiedziałem ci słowo nt. wsadzenia tarczy Panerai do MM ?!

To co cię w zadek użarło że mi tu raz na 2 tygdnie wymiotujesz że dla mnie coś jest OK, a coś nie OK? No jest, i co mi zrobisz :wink: ?
 
 
teston 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3742
Skąd: Lublin
 #23  Wysłany: 2010-01-22, 14:46   

darekmp3 napisał:
Nie byłem w Szwajcarii choć bardzo chciałbym pojechać, wydaje mi się, że jednak tam bym nie napotykał tak nagminnie podrób tak jak w Polsce np.




O ile wiem, to w Szwajcarii noszenie podróbek, czy jak by tego nie nazwać jest karalne.

Jeśli piszemy o reedycji jakiegoś zegarka to jest to produkt wypuszczony przez tego samego producenta, co pierwowzór i nie bawmy się w semantykę nazywając to "repliką", w takim przypadku producent ma pełne prawo do używanie tej marki bo to jego własna. A pisanie o chińskiej (bo ten kraj w tym przoduje) "replice" np. Tag Heuera bo Tag Heuer wypuszcza jakiś model nawiązujący do kultowego modelu z przed lat jest moim zdaniem grubym nieporozumieniem.

Zaczynam szanować chińskie marki, ale tylko do momentu kiedy nie przyklejają tam logo znanej firmy (bo niby oryginał jest za drogi).
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #24  Wysłany: 2010-01-22, 14:47   

Dokładnie. Proszę kolegów o to, żeby w dyskusji używać ścisłych pojęć. Odróżniajmy podróbę od repliki, a hommage od podróby. :wink:
 
 
GrzecH
Ojciec Założyciel
SEIKOholic


Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3028
Skąd: z Poznania :)
 #25  Wysłany: 2010-01-22, 15:05   

Blaz napisał:
Dokładnie. Proszę kolegów o to, żeby w dyskusji używać ścisłych pojęć. Odróżniajmy podróbę od repliki, a hommage od podróby. :wink:




Ok, więc:

replika = podróbka

hommage = 70% ....... + 30% własnej inwencji ( zlecenie wykonania, zdrapanie napisów, logistyka sprzedaży - trochę roboty z tym jest :lol:
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #26  Wysłany: 2010-01-22, 15:12   

Ja myślę o definicji homara takiej jak się stosuje na zagramanicznych forach, czyli czasomierz zrobiony na podobieństwo w sposób "twórczy", a nie "odtwórczy". Przyznaję, że czasami trudno ustalić granicę między twórczością, a odtwórczością. :D Weźmy Marynę. Design jest tak prosty, że tu trudno bez odtwórczości. Weźmy np. Precistę i Dievas oraz chińskie Maryny (bez koszernych napisów). Ich wygląd jest taki sam...



Sytuacja jest prosta jeśli chodzi o podróbki. Tu nie ma cienia wątpliwości, że to przestępstwo i oszustwo. W dziedzinie homarków ta granica jest jednak płynna...
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #27  Wysłany: 2010-01-22, 15:13   

Owszem, nie o forumowej a Alamosowej klasyfikacji mówiłem...



Użarło? Nieee... depresja sniegowa... A Ciebie lubię i szanuję a powyższy problem od ręki bym przedyskutował z Tobą przy "łyskaczu":wink:



Twierdze natomiast oficjalnie, że nie podoba mi sie nazywanie homarków z osłonką niekoszernymi gdy sam kupujesz "Alfowską PO"...



W niczym nie jest to lepsze - napis Alpha nie jest w niczym lepszy od napisu Parnis czy braku napisu...



Prosze tylko nie wyjeżdżaj mi teraz z durną teorią kizimiziową, że Alpha to ma gdzieśtam w USA jakis kiosk/sklepik czy jak chcesz przedstawicielstwo... :P



Bez urazy Alamosku - wieczorem wypije Twoje zdrówko jakby co;-)



Howgh!
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #28  Wysłany: 2010-01-22, 15:16   

u... kumotrzy bo zaraz się jakaś schizma urodzi z tego albo co najmniej 15 stron wyliczanek, hehehe
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #29  Wysłany: 2010-01-22, 15:18   

Kiedyś wymieniłem kilka zdań ze sprzedawczynią podrób. Pozwolę sobie wkleić kilka jej złotych myśli:
Cytat:
napisalam co to jest replika prosze przeczytac uwaznie NIE MUSI BYC RZECZ WYPRODUKOWANA PRZEZ TE SAMA FIRME CO ORGINAL!!a po drugie czy napisalam ze to orginal? a po trzecie czy wystawiajac zegarek ow musze wiedziec czy to orginal czy replika???po 4 jesli poznal pan po tych zdjeciach ze to replika to gratuluje.
Cytat:
powtarzam ze replika jest taki przedmiot ktory jak w przypadku zegarkow ma wyglad zewnetrzny identyczny jak orginal a srodek calkiem inny-innej firmy i to jest wlasnie replika.w aukcji nie zawarlam takich informacji poniewaz nie musialam tego robic,i nie jest to wprowadzenie w blad.poniewaz w meilach kazdego o tym informuje ze jest to replika.i na koniec sprzedajac zegarek nie musze miec wiedzy zeby stwierdzic czy jest to orginal czy nie.a czego nie wolno sprzedawac na allegro dobrze wiem i gdyby pan troche wiedzial o allegro toby sie pan domyslil czemu informacje o tym czy zegarek jest orginalny podaje w meilu(tylko).
Cytat:
dodam tyle ze jesli ze zdjecia pan wywnioskowal ze to replika to jest paan marnym znawca!!
Cytat:
a tak wogole prosze napisac po czym pan poznal ze to wg.pana replika?Bo zapewne wie pan tez o tym ze czasami repliki sa LEPIEJ wykonane od orginalu.
Cytat:
moj BREITLING jest prawie identyczny jak orginal tylko troche niechlujnie zrobiony poprostu
:D
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #30  Wysłany: 2010-01-22, 15:29   

I niech cytaty jakie przestawił Blaz będą puentą tej dyskusji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum