Fiddy
Odpowiedz do tematu

: Fiddy
Plan był taki.
Nabyć kopertę Mini Fiddy


Wydłubać Mołnię 3601. Zrobić 2 pierścienie - duży centrujący oraz mały podnoszący mechanizm na wysokość wałka.


Nakleić tarczę i złożyć. Aktualnie wygląda to tak.



Pozostaje mi zmierzyć się ze wskazówkami i koronką. Mam nadzieję, że się reszta uda.

:
Swietny projekt!
Ale IMO powinienes wybrac tarcze z szerszymi indeksami - ta ktora masz jest od PAMow Pre-v i srednio pasuje.
O takich mowie:



Wskazowki mozesz kupic u nightwatcha w UK:
http://nightwatchparts.co...c887d1800090b30

Ostatnio zmieniony przez Maxio 2012-01-28, 13:59, w całości zmieniany 1 raz
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Idziesz w dobrym kierunku. W przypadku tarcz kanapkowych można pokusić się o pełen profesjonalizm i podjąć próbę zrobienia nóżek do tarczy, rozkanapkowac tarczę, odciąć stare nóżki , wytrasować w dolnej części kanapki otwory zgodne z rozstawem nóżek mołni, nawiercić odpowiednie otwory, potem je delikatnie rozwiercić większym wiertłem tak aby utworzył się stożek, za kawałka miedzianego drutu o średnicy nieco mniejszej niż stożek wypiłować cienką nóżkę zakończoną stożkiem i wlutować ją w otwory na traczy, potem ładnie wyrównać, i ponownie nakleić górną część kanapki. Troszkę jest dłubania ale efekt jest no i nie ma nieprofesjonalnego klejenia tarczy do werku.

:
No właśnie wiem, że tarcza jest do dupy. Wskazówki mam do Unitasa i mam zamiar je przerobić.


Niestety zepsułem wskazówkę minutową. Nie udało się przyklejenie tulejki.
Zatem zapytam. Które wskazówki są lepsze- NightWatch czy od Athaya. Chodzi mi o to czy konieczne jest zastosowanie wskazówek High Tubes ?

Ostatnio zmieniony przez Wywiad 2012-01-28, 18:10, w całości zmieniany 1 raz
:
Zależy jakie wysokie masz trzpienie w Mołni i jak gruba będzie tarcza :)

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
:
Wskazówki z Mołni (te, co były oryginalnie w kieszonce) wchodzą i wszystko gra. Trzpień też jest oryginalny z kieszonki.

:
W takim razie nie musisz mieć wysokich tulejek we wskazówkach :)

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
:
Janek napisał/a:
Swietny projekt!
Ale IMO powinienes wybrac tarcze z szerszymi indeksami - ta ktora masz jest od PAMow Pre-v i srednio pasuje.


Do Mini Fiddy wejdzie tarcza 37,5 mm ?

:
Dokładnie nie pamiętam, ale w minifiddy wchodzi 36mm.

[ Dodano: 2012-01-30, 05:46 ]
Albo 37mm i wystarczy lekkie szlifowanie...

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
:
Koniec :grin:


:
No i brawo! Daj więcej fotek!
Choć jednak również dałbym tarczę z większymi indeksami.
O taką:


To tak naprawdę tarcza do dużego fiddy nieco spiłowana na obwodzie.

Segoy
:
Nie wiedziałem, gdzie taką kupić.










:
A jak sobie poradziłeś z koronka?

:
jaro19591 napisał/a:
A jak sobie poradziłeś z koronka?


Zegarmistrz dopasował mi wałek.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.