Jednowskazówkowiec podejście pierwsze...
Odpowiedz do tematu

: Jednowskazówkowiec podejście pierwsze...
Witam Kumotrów
Potrzebuję kilka wskazówek do projektu jednowskazówkowca który mam zamiar zrealizować wraz z moim bratem.
W drodze do mnie jest już baza a dokładniej dwie sztuki takich:
parnisów


Jako że to nasz pierwszy projekt to raczej nie będzie wymiar mechanizmu ani takich dużych modyfikacji, ale oczywiste jest, że trzeba zrobić tarcze. Gdzie można zrobić, a przede wszystkim w jakiej technologi tarcze do tego zegarka?

Jakie są wymiary tarczy? Ma może któryś z kumotrów pod ręką portugalczyka i zmierzyłby to dla mnie :roll: żebym mógł w corelu się pobawić :lol:

Pomysł jest żeby wykorzystać wskazówkę minutową jako godzinową, co myślicie o tym i czy to się da zrobić?

Da się gdzieś zdobyć pełny dekiel do tych zegarków?
Dzięki za pomoc.

Ostatnio zmieniony przez qbapiasek 2012-02-28, 13:41, w całości zmieniany 1 raz
:
Witaj,
wskazówka minutowa ma mniejszy otwór i raczej się go nie da tak rozwiercić żeby nabić na ośkę godzinowej / ale może się uda /.
Tarcze wykonywane są zwykle metodą tampondruku.

pozdrawiam

Roman

:
No tak ale jest jeszcze kilka innych możliwości jak grawerowanie laserem na ten przykład i chciałbym zasięgnąć opinii co się sprawdza a co nie.
Myślałem też żeby może wykonanie tarczy zlecić firmie chronos art z Łodzi, macie jakieś doświadczenie z nimi?

sylwek
[Usunięty]
:
qbapiasek, Santino ma i to duże :wink:

:
Minutowej raczej nie wykorzystasz - wydaje mi się, że nie da jej się aż tak rozwiercić.

Chronostar - nadrukują Ci wszystko co chcesz - mają ograniczoną liczbę kolorów, na które są w stanie pomalować tarczę.

Średnica tarczy do tej koperty, to chyba 37,2 mm.

Grawer laserowy jest dość dokładny, ale płaski :-(

Pełny dekiel - można zrobić wkładkę z blachy, zamiast szkła.

:
Czyli w Chronostar to wtedy jak wygląda technologia wykonania tarczy? Nadruk tak? Jak z jakością jak jest z ceną jeśli można wiedzieć?

:
Cena za nadruk w jednym kolorze to zwykle ok. 200 zł.

Jakość możesz ocenić w moich A1, A4 i A5, a także w Karolewskiej Charlesie, Bow'a K2 i Prezessa.

:
Santino skleroza w tak młodym wieku :D :D :D

:
MirekArican, ??
Znaczy Ty też robiłeś? Ale bez mojego udziału.

:
Robili mi juz pare tarcz Zim, K-43, tarcza ala rolex itp itd polecam pod zględam jakość cena

Ostatnio zmieniony przez MirekArican 2012-03-04, 22:40, w całości zmieniany 1 raz
:
Drukują na dostarczonych tarczach, czy na jakiś swoich blachach? (o jakiej grubości?). Są w stanie dorobić nóżki do tarcz, czy trzeba je potem przyklejać do mechanizmu? :wink:

:
Mnie zawsze robią na gotowych, przygotowanych przeze mnie tarczach.

Nie wiem, czy potrafią nóżki dorobić - raczej wątpię. Ale kto pyta - nie błądzi ;-)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.