Atlantic Worldmaster 17 jewels
Odpowiedz do tematu

:
Koronka do wymiany , mi się zdaje że tarcza jest okej , chociaż może być malowana , dziwne jest to przecięcie w logu i mi się zdaje że te linie przechodzące od 3 do 9 itd powinny się przechodzić przez środek tarczy

:
...kaido2, ja pitole, no ładne kwiatki

tothemax
[Usunięty]
:
Już po ptokach, a z tych zdjęć to można wróżyć jak z fusów, jak ten wynalazek do mnie już dotrze to go o(b)cenicie :) , najwyżej zrobię zwrotkę (chociaż cena nawet nie najgorsza była)

:
Ja to się w sumie nieznam bo mam tylko multum podzespołów po takich zegakach które to już z zamkniętymi oczyma rozróżniam od oryginalnych. Nieuniknione jest że mogłem się też pomylić lecz różnica w pomyłce bedzie polegała tu bardziej na zastosowaniu powiedzmy elementu z innego zegarka, a niżeli z takiego samego oryginalnego.

Pozdro!!!
:
kaido2 napisał/a:
Ja to się w sumie nieznam

...to fakt, cienki jesteś jak polsilver (nie ujmując nic dzikowej lumie)

tothemax
[Usunięty]
:
kaido2 to w razie czego będę pisał do Ciebie po części żeby go do oryginalnego stanu przywrócić :) . Najpierw sprawdzę co on tam ma w środku i w jakim to jest stanie.

sylwek
[Usunięty]
:
tothemax napisał/a:
kaido2 to w razie czego będę pisał do Ciebie po części żeby go do oryginalnego stanu przywrócić :) . Najpierw sprawdzę co on tam ma w środku i w jakim to jest stanie.


pozostaje Ci mieć nadzieję,że choć w środku będzie coś oryginalnego :smile:

:
Co do koperty i dekla to miałbym wątpliwości, Marcinie. Takie, lub podobne, koperty w Atlantikach były. Choćby w SUPEREXTRA.
A o deklach to cała historia.
Po czym poznajesz, ze to nie od tego modelu?

Witajcie na Forum chinawatches.
Przynależność do forum nie jest obowiązkowa.
tothemax
[Usunięty]
:
Mam kolejną porcję dla kumotrów, teraz już widać coś więcej więc można się odnieść. kaido miał rację, koronka jakiś syf a tarcza malowana, ale niekoniecznie w chronostarze bo charakterystycznej "perełki" nie widać no i krzywe te linie jak cholera. O wskazówkach, kopercie i deklu się nie wypowiadam bo pojęcia żadnego nie mam. Werk chyba od niego :) . Teraz pytanie, robić zwrotkę czy reanimować?




Ostatnio zmieniony przez tothemax 2012-02-15, 20:58, w całości zmieniany 1 raz
:
To była tarcza od modelu SUPER, a nie od EXTRA.
Wg mnie masz oryginalną kopertę, dekiel i werk. Tarcza malowana, wskazówki wszystkie obce, koronkę też jak mówisz.
A co z tym zrobić? Up to you :smile:
Ale jeżeli możesz to oddaj.

Ostatnio zmieniony przez xylog 2012-02-15, 21:21, w całości zmieniany 1 raz
Witajcie na Forum chinawatches.
Przynależność do forum nie jest obowiązkowa.
:
Cytat:
Co do koperty i dekla to miałbym wątpliwości, Marcinie.


685(90)- Mechanizm Unitas 6300
Artiflex- Taka ściema Atlantica gdzie zmienono sprężynkę Incabloca właśnie w tym Unitasu 6300.

Co do Kopeerty to raczej będzie ona Genevkowa, ale jutro jescze poszukam takich i dokłądniej sprawdze. Nieuniknione że Genevkowe jak i Atlantickowe mogą pochodzić od jednego klepacza.

Koronka jest jak pisałem ruska a dokłądnie do automatów poljota na P2616 z lat 70/80.

Tarcza jest ok i razem z mechanizmem pochodzą od Atlanticka z drugiej polowy lat 50-tych zwanym EXTRA na Ecie1113 nieunbrekable mainspring oraz z oznaczeniem na deklu 685 bez Artiflex.

Pozdro!!!
:
Mój atlantic również podobnie jest zrobiony tzn. tarcza z napisem extra, mechanizm eta identyczny jak w zegarku kolegi tothemax natomiast dekiel w moim nie posiada napisu Artiflex ale również ma wybite oznaczenie 685(90). Może fabryka tak po prostu już je robiła, czyli składała co akurat miała w magazynie. Przejrzałem kilkanaście zdjęć woldmasterów extra i prawie we wszystkich były mechanizmy z napisem super. Czyżby spisek ? :grin:

:
Trzeba przyjąc że Atlantic to składalnia była i zadarzało się szczególnie w późniejszych okresach że co było na magazynach to wkładali ,ale też wiele tych dzisiejszych Atlanticków i tego podobnych jest po reskładalniach czyli zmajstrowanych z kilku trupów.

Pozdro!!!
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.