Poprzedni temat «» Następny temat
ULTRAMARINA PARAMILITARE
Autor Wiadomość
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48254
Skąd: Łódź
 #76  Wysłany: 2012-02-03, 22:53   

Adam, ale poważnie - napisz pls, jak zrobiłeś te zdjęcia, że wskazówki takie niebieskie są?
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
MirekArican 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 607
Skąd: Marklowice
 #77  Wysłany: 2012-02-04, 00:07   

Ultramarina palamilitaria nr 2 znalazłem w podwonym wraku łodzi drugi egzemplarz tego zegarka :D





Poprawiłem zdjęcia
Ostatnio zmieniony przez Santino 2012-02-04, 00:27, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
CornCobbMan 
Właściciel Pola Ryżowego
porwany obłędem...


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2576
Skąd: Białystok
 #78  Wysłany: 2012-02-04, 08:00   

MirekArican, to jakaś tania kincka podrupka jest !!! W oryginale były pięknie błyszczące (co Kumotrowie nie omieszkali zauważyć) niebieskie wskazówki i stosowny grawer na dekielku. :) Gdzie jest ACTA - ja się pytam ??? ;)

Santino, fotograf ze mnie, "zaden" (przez "z" od zadu). Zdjecia robione starym Canonem 1000d Żony z kitowym szkłem i chińskim polarem kołowym za 17 zł. Po prostu tak ustawiam zegarek i aparat, aby słońce odbijało się we wskazówkach - oczywiście odpowiednio zmniejszam czas ekspozycji, żeby tarcza biała nie była (gdzieś tak do -1EV żeby było na suwaczku), no i kręce polarkiem, zeby chociaż część odbić zlikwidować.
Dalej w programie graficznym robię pare korekcji - trochę koryguję z automatu kolory i ekspozycję, koryguję krzywą tonalną tak trochę wykładniczo w dolnym-lewym odcinku a liniowo lub nawet trochę logarytmicznie w górnym-prawym, ale nie za bardzo, bo kontrast za duży będzie i przepalenia będzie widać. Ciupkę rozjaśniam potem ekspozycję, dodaję trochę kontrastu jeśli trzeba i bawie sie kolorkami w HSL, H przesuwam na + ciupkę w stronę zieleni (temu zegarkowi to służy), lekko nasycam kolory S-em, no i zauważyłem, ze jak Lightness dam troszke do przodu to wskazówki ładniej się błyszczą. Grafik ze mnie też "zaden" - więc korzystam z moich wcześniejszych doświadczeń (czyt. losowe przesuwanie losowo wybranych suwaczków) i czasami coś wychodzi :)

A i zdjęcia z ręki robione z lekką podpórką poduszki lub torby na aparat. Statywu się nie dorobiłem. :)
_________________
"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
Ostatnio zmieniony przez CornCobbMan 2012-02-04, 12:18, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48254
Skąd: Łódź
 #79  Wysłany: 2012-02-04, 08:55   

Skromność przez Ciebie przemawia.
Bardzo fajnie wyszły te fotki - zresztą nie pierwszy raz :-)
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
MirekArican 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 607
Skąd: Marklowice
 #80  Wysłany: 2012-02-04, 15:06   

CornCobbMan Grawer będzie inny oraz wskazówki też http://tiny.pl/hjsq9 będzie sreberko... Jeszcze nawet foli nie zdjąłem z szkła :P to wstęp...

PS ":) Gdzie jest ACTA - ja się pytam ??? ;) " - musimy się dzielić dobrymi myślami technicznymi :D
_________________

 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48254
Skąd: Łódź
 #81  Wysłany: 2012-02-04, 15:58   

MirekArican, Nie chcę Cię martwić, ale te wskazówki (minutowa) będą za długie chyba :-(
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #82  Wysłany: 2012-02-04, 16:01   

MirekArican napisał/a:
PS ":) Gdzie jest ACTA - ja się pytam ??? ;) " - musimy się dzielić dobrymi myślami technicznymi :D
hehe :)
_________________

 
 
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 60
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 35022
Skąd: Polska Pd. B
 #83  Wysłany: 2012-02-04, 19:47   

Adam - zawsze Ci go zazdroscilem :twisted: :twisted: :wink:
_________________
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum