Poprzedni temat «» Następny temat
Marina Militare Power Reserve

Czy ta recenzja przekonala Cię do ewentualnego zakupu?
Tak
90%
 90%  [ 9 ]
Nie
0%
 0%  [ 0 ]
Tak Średnio
10%
 10%  [ 1 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 10

Autor Wiadomość
Swissmaker 
Ojciec Założyciel


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 541
Skąd: Wrocław
 #1  Wysłany: 2009-08-08, 02:08   Marina Militare Power Reserve

Pierwsze wrażenie – cudo. Przed otwarciem przesyłki, powiem szczerze, nie spodziewałem się takiego zegarka. Miałem wrażenie że to co pokazywał sprzedawca na swojej stronie, to po prostu dobrze skadrowane zdjęcie przeciętnie i niedbale zrobionego czasomierza. Po rozerwaniu koperty rzeczywistość okazała się inna – wziąłem do ręki ciężkawą kostkę, wypolerowaną na wysoki połysk i zacząłem się jej dokładnie przyglądać…



















Tarcza w tym zegarku, ilekroć na niego patrze niesamowicie cieszy moje oko. Fakt faktem, jest identyczna co do wyglądu z szwajcarskim Panerai, mimo to jednak na tle niektórych moich szwajcarów wypada rewelacyjnie. Nie jest brudna, indeksy nałożone dokładnie, nic nie jest rozmazane. Moje niedowierzanie w ten jakże udany egzemplarz było tak wielkie, że cyferblat oglądałem pod światło żeby znaleźć chociaż najmniejszy mankament – nie udało się



Zegarek jest dosyć spory, gdyż z koronką to równe 50mm, gruby zaś na 15mm szkło mineralne, jednakże nie podoba mi się to uwypuklenie, które wcale nie jest wypukłe ponad powierzchnię szkła (szczerze powiedziawszy przyzwyczaiłem się wizualnie do tej wypukłości u Timexa)



Jako posiadacz, podobnie jak zresztą większość z Was, wielu zegarków, często je zmieniam i zdarza się, że przez okres kilku dni dany model leży i w końcu się zatrzymuje. Co mnie ucieszyło, twórcy MM dodali na lewej ściance koperty mały przycisk – szybką zmianę daty – niesamowicie praktyczne.



Co do werku to dokładnie nie wiem co to, na pewno jakiś SGek, w każdym razie Miss Piękności, głownie ze względu na walącą po oczach ilość niebieskich śrubek. Poprawnośc chodu ok. 3-4s na dobę, zegarek staje w momencie gdy wskaźnik będzie wskazywał nie „0” a literkę „o” przy wyrazie „Power”, w pełni nakręcony działa 46h czyli całkiem całkiem.











Teraz trochę pomarudze, bo nie ma i nigdy niestety nie będzie róży bez kolców (przynajmniej dla Nas – maniaków). Po pierwsze – wskazówki główne. Niby wszystko fajnie ale jednak, mają po bokach takie krzywizny, widać je tylko z bliska, aparatem tego nie uchwycę bo ze mnie żaden fotograf. Wygląda to co najmniej tak jakby zostały wycięte z papieru i nie do końca wyrównane nożyczkami.



Datownik – koszmar… białe cyfry, ledwo widoczne, na czarnym tle. Jeszcze jakoś tak dziwnie zachodzą w prawą stronę i często ich nie widać w całości.



Pasek zarówno w MM jak i w Parnasie to jeden wielki badziew, od razu do kosza, jedyne co przygarnąłem to motylek, ale jego konstrukcja i nieporęczność jest tak wielka, że nie wiem czy go kiedykolwiek wykorzystam. W zamian za to dokupiłem u sprzedawcy Bandfever fajny pasiorek, który jak dla mnie pasuje i wygląda idealnie z tym zegarkiem.



Podsumowując, wydatek w sumie niecałych 300zł (zegarek + pasek), jak dla mnie daje więcej radochy niż drogi szwajcar. Strasznie go lubię nosić, przykuwa uwagę, i pomimo iż jego wartość wcale nie jest ogromna to i tak za nic w świece go nie oddam :D
 
 
feleksc 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #2  Wysłany: 2009-08-08, 02:17   

tekst plus fajne zdjecia ktore potwierdzaja ze jest fajna

i dałem w ankiecie na tak
 
 
CipherDog
Gość
 #3  Wysłany: 2009-08-08, 02:21   

Ja tez dałem na tak bo zegarek bardzo porządnie wykonany i za uczciwe pieniądze.
 
 
tewie
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2009-12-26, 13:22   

Bardzo fajna recenzja , po przeczytaniu jej doszedłem do wniosku ,oczywiście mojego subiektywnego , że to chyba najciekawsza oferta w tej grupie i kategorii -automat- tych zegarków .

Na wenping istnieje też identyczny model różniący się chyba jedynie kolorem wskazówek ; są jaśniejsze :

http://www.fotosik.pl

Prośba o opinie - który wam się bardziej podoba ?.

Oraz pytanie do Swissmaker , gdzie kupiłeś prezentowanego MM i gdzie można kupić taki ale z szafirem ?.

Pozdrawiam.
 
 
Swissmaker 
Ojciec Założyciel


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 541
Skąd: Wrocław
 #5  Wysłany: 2009-12-26, 19:40   

Swojego kupiłem na



http://www.manbushijie.com



I przyznam się że przed zakupem na stronie jako zdjęcie prezentowany był ten model ktory wkleiłeś w powyższym poscie - mimo to jednak dostałem takiego jak w recenzji. W sumie to różnica dla mnie żadna :D Co do szafiru to się nie wypowiem bo powiem szczerze że nie słyszałem o tym modelu z "nierysowalnym" szkłem :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum