Poprzedni temat «» Następny temat
Atlantic Power Reserve
Autor Wiadomość
zbyszke
Starszy Ryżowy

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 790
Skąd: Kumla (SE)
 #16  Wysłany: 2011-08-03, 13:00   

AS 1382.

A wahnik poprawiany, bo byly wersje i na 21, i na 25 kamieniach. "Murzynka" mam tez - fajny zegarek, jeden z pierwszych jakie kupilem, mial byc moim EDC :lol: .

@xylog: nie miales problemu ze wskaznikiem rezerwy chodu? Wg mojego doswiadczenia to byl jednak slaby punkt, jeden z moich zegarmistrzow (skadinad kompetentny starszy Pan) polegl na tym.
 
 
Stasiu 
Starszy Ryżowy


Wiek: 42
Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 630
Skąd: Łódź
 #17  Wysłany: 2011-08-03, 13:21   

Rudolf napisał/a:
ten nie wintydz wyp... la z trampek :shock:


+1 :shock:
_________________
Stach

 
 
Kosh777 
Starszy Kulis


Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 76
Skąd: Częstochowa
 #18  Wysłany: 2011-08-03, 19:30   

Świetne te Atlantiki :!:
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #19  Wysłany: 2011-08-03, 21:13   

zbyszke napisał/a:

@xylog: nie miales problemu ze wskaznikiem rezerwy chodu? Wg mojego doswiadczenia to byl jednak slaby punkt, jeden z moich zegarmistrzow (skadinad kompetentny starszy Pan) polegl na tym.


Prawdopodobnie uparł się by smarować to sprzęgiełko - fabrycznie było epilamowane, i to jedyna metoda. Tak potraktowane przy konserwacji praktycznies ię nie zużywa, ale posmarowane lub zostawione suche siada dość szybko. I nie chce dać się naprawiać - gdy się zużyje trzeba wymienić.

J.
 
 
kurant
[Usunięty]

 #20  Wysłany: 2011-08-03, 21:41   

imponująca kolekcja atllantyków...graty , błocko...itd
 
 
xylog
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 2038
Skąd: Lublin
 #21  Wysłany: 2011-08-03, 23:50   

zbyszke napisał/a:
AS 1382.

@xylog: nie miales problemu ze wskaznikiem rezerwy chodu? Wg mojego doswiadczenia to byl jednak slaby punkt, jeden z moich zegarmistrzow (skadinad kompetentny starszy Pan) polegl na tym.


W czarnym chodzi, w białym nie. Ale w czarnym też nie do końca jestem pewien czy jest w pełni sprawny. Jak teraz na niego patrzę to stoi, a PR dalej wskazuje zapas. Nie mam rotomatu, a nie chce go nosić żeby nakręcić. Białego nie dawałem jeszcze do zegarmistrza, i tak zarzucam go robotą. Chociaż kiedys wspominał mi że robił takiego, ale co robił tego nie wiem. Jak juz sie obrobie z innym Atlantikami to zajme się kosmetyka i drobnymi poprawkami.
 
 
zbyszke
Starszy Ryżowy

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 790
Skąd: Kumla (SE)
 #22  Wysłany: 2011-08-04, 08:39   

Jacek. napisał/a:
zbyszke napisał/a:

@xylog: nie miales problemu ze wskaznikiem rezerwy chodu? Wg mojego doswiadczenia to byl jednak slaby punkt, jeden z moich zegarmistrzow (skadinad kompetentny starszy Pan) polegl na tym.


Prawdopodobnie uparł się by smarować to sprzęgiełko - fabrycznie było epilamowane, i to jedyna metoda. Tak potraktowane przy konserwacji praktycznies ię nie zużywa, ale posmarowane lub zostawione suche siada dość szybko. I nie chce dać się naprawiać - gdy się zużyje trzeba wymienić.

J.


Co to znaczy "epilamowane"? Co prawda znalazlem:

Pokrywanie płyt zegarowych i kamieni łożyskowych cienką warstwą specjalnego preparatu epilamu, np. kwasu stearynowego, w celu zabezpieczenia przed wypływaniem smaru z łożysk i rozpływaniu się go po płycie.

Ale co to jest "epilam" - z kontekstu wynika ze kazda substancja o jakichs tam szczegolnych wlasciwosciach? Nawet i taki bardzo ciekawy post znalazlem :wink: :

http://zegarkiclub.pl/for...ka/page__st__80
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #23  Wysłany: 2011-08-04, 11:47   

:smile:
Potem na spotkaniu, przy piwie, Misinek zaklinał się że to działa. A on zawodowiec jest.

Tak w ogóle epilamowanie wymyślomo dość dawno, głównie dla utrudnienia przyczepiania się zanieczyszczeń do czopów i zazębień i spasywowania powierzchni. Na skale masową stosowano po czyszczeniu w myjkach ultradźwiękowych, bo smar pełzł po ośkach i mostkach.
Epilamowanie masz opisane w książkach na ftpie; u Bartnika i Podwapińskiego coś jest, a w którejś rosyjskiej są receptury i metody.

J.
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #24  Wysłany: 2011-08-05, 17:28   

Jacek. napisał/a:
Te ze wskazówką rezerwy na 12 to Schild 1463 albo 1488 - jedyna chyba w swoim rodzaju konstrukcja ciernego mechanizmu różnicowego na kulkach.

J.


Możesz przetłumaczyć :evil: ???
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #25  Wysłany: 2011-08-05, 19:40   

Nie za bardzo pamiętam szczegóły, a nie chcę wprowadzić w błąd.
Są dwa kółka zębate na wspólnej osi; jedno jest napędzane od koła naciągowego, drugie od wieńca bębna sprężyny. Między nimi są kulki, pełniące rolę satelitów układu różnicowego. Kulki, podobnie jak w łożysku, sa osadzone w rodzaju wieńca - od tego właśnie wieńca jest napęzana wskazówka rezerwy chodu.
Wszystko razem jest policzone tak, by dało się jeszcze zrobić koronką obrót lub dwa gdy wskazówka rezerwy pokazuje pełny naciąg - dzięki temu, że satelitami są kulki, koła układu mogą się ślizgać dość bezpiecznie.

J.
Ostatnio zmieniony przez Jacek. 2011-08-05, 20:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
pomyslownik 
Kierownik Pola Ryżowego
Homo Faber


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 4 razy
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 1682
Skąd: Warszawa
 #26  Wysłany: 2011-08-24, 01:21   

Jack - jestem pełen podziwienia !
_________________
"Everyday Curry , born in India - © by Rudolf"

http://www.facebook.com/m...9a89d91e&type=1
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #27  Wysłany: 2011-08-24, 22:38   

Alex, wygląda na to, że ty jedyny nie kimnąłeś się przy czytaniu tebo opisu :smile:

J.
 
 
andrewjohn 
Starszy Ryżowy
Sierściuchowaty


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 58
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 740
Skąd: polski biegun ciepła
 #28  Wysłany: 2011-08-30, 21:32   

Xylog, dzieki za pokazanie tych Atlanticów. Sam jestem czynnym miłosnikiem tej marki, ale takich jak ty masz, to jeszcze nie widziałem. Jakbyś chciał się ich pozbyc, to daj znać. :wink:
Ostatnio zmieniony przez andrewjohn 2011-08-30, 21:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xylog
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 2038
Skąd: Lublin
 #29  Wysłany: 2011-08-30, 21:38   

Zapomnij, sam jak będziesz miał coś ciekawego na zbyciu to daj znać. Moje zbiory Atlantików powoli sięgają osławionej kolekcji rusków Smoka :mrgreen:
_________________
Witajcie na Forum chinawatches.
Przynależność do forum nie jest obowiązkowa.
 
 
andrewjohn 
Starszy Ryżowy
Sierściuchowaty


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 58
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 740
Skąd: polski biegun ciepła
 #30  Wysłany: 2011-08-31, 12:49   

xylog napisał/a:
Zapomnij, sam jak będziesz miał coś ciekawego na zbyciu to daj znać. Moje zbiory Atlantików powoli sięgają osławionej kolekcji rusków Smoka :mrgreen:

No to tym bardziej powinienieś się pozbywać, znasz przecież przysłowie: co za dużo to niezdrowo. :wink:

[ Dodano: 2011-11-01, 19:52 ]
Oglądam sobie ponownie te xylogowe Atlantiki Pałer Rezerwy i wiecie co? Mówią niektórzy, że jak Atlantiki to tylko stare, że współczesne są nieciekawe, bez duszy, bez stylu itp. A ja Wam powiem, że ten nowy, współczeny Power Reserv jest naprawde super i ma na niego coraz wiekszą ochotę (gdyby tylko nie ta cena... :cry: ).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum