Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Rudolf
2011-07-27, 20:22
Ważne
Autor Wiadomość
Rudolf 



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #1  Wysłany: 2011-07-27, 20:17   Ważne

Przeżyliśmy niezły szok, kiedy pewien user zawiadomił nas, że jeden z członków naszego forum (z dość dużym stażem) pokazuje u nas podrobione zegarki. Nieważne, jak bardzo nie chcieliśmy w to uwierzyć, znaleźliśmy i otrzymaliśmy wystarczającą dla nas ilość dowodów, żeby stwierdzić, że niestety zgłaszający zastrzeżenia ma rację.

Dowodami są m.in. komentarze tego użytkownika na stronach z podróbami (pod jego własnym nickiem) wyrażające zainteresowanie podrobionymi zegarkami i chęć ich zakupu.

Poprosiliśmy o dokładne zdjęcia kwestionowanych przez nas zegarków. Nie doczekaliśmy się. Czekaliśmy na wyjaśnienia ze strony tego kumotra dość długo, lecz zamiast przyznać się do zakupu takich zegarków, utrzymywał że jego nick jest popularny (a raczej nie jest), że dokumenty do zegarków zostały po zakupie w Stanach itp.

Zgłaszający nam wątpliwości przedstawił szereg dowodów, które według niego świadczą o tym, że te zegarki są podrobione, cytat:

"Generalnie wszystkie zdjęcia, na których pokazuje DSSD, PloProfa, Daylight Chrono lub Radka 288 - każdy z tych zegarków to chińska podróba. Daylight i DSSD są z nich najbardziej ordynarne.

DSSD ma za cienkie indeksy na ceramicznym wkładzie bezela, "okrągłą trzydziestkę", zaokrągloną górną krawędź trójkąta na bezelu i typowo podróbkową "kropkę" z lumy w tym trójkącie, zbyt grube napisy na pierścieniu pod szkłem, podróbkowy HEV, zbyt okrągłe krawędzie.

Na Daylight Chrono szkoda słów - fioletowy AR, czarne osie wskazówek totalizatorów, CG źle przylega do koperty, pin wajchy zaokrąglony, szczelina wokół zbyt grubej osi rolki wajchy, brak kątów prostych w wycięciu na koronkę w CG, zaokrąglone rogi wycięcia, wajcha wystająca poza obrys CG na całej długości, fatalna tarcza.

PloProf ma za małe i zbyt ciemne indeksy na bezelu, "jedynkę" ze zbyt długim ukośnym "daszkiem", słabo wykonany i źle spasowany CG.

Jedynie co do 288 nie mam 100% pewności, bo oryginały różnią się nieco między sobą detalami. Na moje oko ma złą czcionkę na podziałce tachometru i typowo za duże dziury na przyciski stopera." Koniec cytatu.

Na prośbę administracji forum sporządził porównanie kwestionowanych przez niego zegarków z oryginałami:

Cytuję:

"na początek poglądowe zdjęcie en face oryginału, bez adnotacji:



To samo, tylko z dodanymi informacjami na co zwracać uwagę, jak wyglądają charakterystyczne elementy oryginału, z którymi mają problemy producenci podróbek:



Poniżej zdjęcie co do którego mam zastrzeżenia, bez adnotacji:



A teraz z adnotacjami:



kontynuacja:



Gdyby były wątpliwości, że chodzi o inny kąt patrzenia, perspektywę itp. wrzucam również fotkę oryginału w podobnym położeniu, dla porównania:



Nie mam już teraz siły robić podobnych opisów dla reszty, jeśli nadal będziecie mięli wątpliwości, postaram się dorobić fotodokumentację w poźniejszym terminie... :-)

Dodam jeszcze, że nie zaznaczyłem wszystkich niedoskonałości tej podróby, tylko te, w przypadku których łatwo jest to zrobić. Jest tego więcej - datownik, punkt luminescencyjny na bezelu, wskazówka minutowa, krawędzie koperty i bransolety - niuanse, które widać, gdy wie się na co patrzeć, ale zaznaczenie/wyjaśnienie tego na obrazku wydało mi się za trudne..."
Koniec cytatu.

Administracja naszego forum uzyskała również informację o wysoce prawdopodobnym zakupie na forum RWG przez osobę o identycznym, jak nasz "bohater" nicku podróby zegarka IWC. Do dziś na tym forum można odnaleźć ten wątek. Screen z wątku:



Osoba o tym samym nicku interesowała się też zakupem podróby Rolexa, dokładnie takiego, którego później pokazywała u nas na forum i którego oryginalność zakwestionował jeden z naszych userów. Również na RWG. Screen z wątku:



W pewnym sklepie internetowym, specjalizującym się w sprzedaży fejków, interesowała się zakupem podróby zegarka PANERAI DAYLIGHT, który później pokazywała na naszym forum i którego oryginalność również została zakwestionowana.



Z racji tego, iż postanowiliśmy nie ujawniać nicka tej osoby, linki do powyższych stron nie zostały zamieszczone.

Wobec nie otrzymania satysfakcjonujących Administrację forum wyjaśnień dot. powyższej sytuacji, nie otrzymania do dnia dzisiejszego dokładnych zdjęć, które mogłyby potwierdzić bądź wykluczyć powyższe tezy, konto tego użytkownika zostało dziś usunięte z forum, jak również usunięto zdjęcia pokazywanych przez niego zegarków, co do których istniało podejrzenie graniczące z pewnością, iż przedstawiają podróby.

Administracja Chinawatches.pl chciałby przy okazji zaznaczyć, iż zamieszczanie zdjęć podrób poza działem do tego przeznaczonym, propagowanie (w tym linkowanie do stron sprzedających fejki), bądź próba sprzedaży na forum jakichkolwiek podrabianych zegarków jako autentycznych, będzie stanowczo tępiona. Karą będzie ostrzeżenie lub całkowite usunięcie konta. Nie akceptujemy na tym forum podrób zegarków.
_________________

Ostatnio zmieniony przez 2011-07-30, 14:12, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum