Poprzedni temat «» Następny temat
Czasem coś sobie dziergam
Autor Wiadomość
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #16  Wysłany: 2011-07-02, 22:06   

Super pachy, świetna robota
_________________
 
 
jaro19591
Właściciel Pola Ryżowego
Burak Cukrowy


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2144
Skąd: Sosnowiec
 #17  Wysłany: 2011-07-02, 22:14   

Osobiście nie lubię tego typu pasków, ale często w szmateksach gdzie zaglądam w poszukiwaniu skóry, widuję razem z paskami skórzanymi paski parciane lub im podobne o różnych szerokościach. Można by z nich coś pokombinować.
 
 
voli 
Kierownik Pola Ryżowego
mentalny Martin Eden


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1644
Skąd: inąd
 #18  Wysłany: 2011-07-04, 17:23   

"militaria" cd.

Swego czasu fundnąłem sobie natostrapa i zacząłem się zastanawiać, czy naprawdę warto dać za niego 20, 30 czy nawet 50 pln.... niby fajny, ale cieniutki, delikatny... a może by tak zrobić sobie samemu....

.... dziś mogę napisać, że w 70% wypadków nie warto, pozostałe % zostawiam na korzyść pasków handlowych głównie ze względu na trudności z zakupem odpowiedniej kolorystycznie taśmy parcianej - z "20" łatwo dostępna jest tylko czarna, inne kolory gorzej, ale już np. do maryny z uszami "24" łatwo w sklepach militarnych kupić wszystkie kolory "wojskowe" - taśmy 25mm są.

Taśma parciana czarna (20mm) kosztuje w detalu 1,5-2 pln, kolorowe nawet 7-8 pln, ale i tak wychodzi o niebo taniej niż pasek :) Więc do dzieła:

Klamry z odzysku, sprzączki wykonane samemu ze stali nierdzewnej. Nici... skąd wziąć nici pasujace kolorem... kupić troche więcej parciaka niż potrzeba i rozpruć :) (jak by kto miał ochotę to polecam sprawdzić oba końce - splot w parciakach jest taki, że od jednego końca nie chce się snuć, a od drugiego wystarczy pociągnąć za nić i pasek snuje sie tak łatwo jak gdyby odwijać nić ze szpuli). Ponieważ nic jest z tego samego topliwego materiału to na koniec szycia po prostu ją z wyczuciem nadtapiamy zamiast plątania nieestetycznych węzełków.

Dziurki - nie robiłem ich - można je łatwo zrobić np. dziurkaczem do papieru i obszyć lub wybić na gorąco tak by sie krawędzie nadtopiły zabezpieczając przed snuciem, ale ja zrezygnowałem - w większości tanich pasków parcianych po prostu przebija się pasek zapadką zapinając go po raz pierwszy i to wystarcza - ponieważ paski robiłem dla siebie więc dziurka jest jedna - wybiła się sama przy zapinaniu w najbardziej optymalnym miejscu. Taśmy parciane są na tyle mocne, że w zasadzie nie ma potrzeby robienia obszyć itp. - wytrzyma bez tego.

Jeszcze jedno - taśmy dedykowane do wszywania w plecaki itp. ustrojstwa są zwykle grubsze niż te z których sa zrobione natostrapy - imho to dobrze :)












 
 
jaro19591
Właściciel Pola Ryżowego
Burak Cukrowy


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2144
Skąd: Sosnowiec
 #19  Wysłany: 2011-07-04, 17:28   

No i tak trzymaj! :lol: :lol:
 
 
Janek 
Ojciec Założyciel
Chilloucik


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 5768
Skąd: ta Pani tutaj?
 #20  Wysłany: 2011-07-04, 18:18   

Dobre te ostatnie Volistrapy! :D
_________________
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
 
 
Czino
[Usunięty]

 #21  Wysłany: 2011-07-04, 18:21   

Super Ci wyszły te nato! :grin:
 
 
Stasiu 
Starszy Ryżowy


Wiek: 42
Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 630
Skąd: Łódź
 #22  Wysłany: 2011-07-04, 19:22   

Nato I klasa !!! Świetne :)
_________________
Stach

 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #23  Wysłany: 2011-07-04, 19:59   

Voli masz rację - typoszereg tych taśm nijak się ma do zegarków - z rozsądnych tylko 20 i 25mm. Mam dużą hurtownię pod nosem i sprawdzałem

a swoją drogą robiłem kilka razy podejście pod nato i wychodzi że się nie lubimy :mrgreen:
póki co z parciaków najlepiej podchodzą canvasy z TF
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum