Iskromołnia
Odpowiedz do tematu

:
No to widzisz? Któryś z nas pisze bzdury! Tak to własnie jest skonsultować zakup na forum :razz:

Ну, погоди! :wkurzony:
:
Zwłaszcza jeśli "zakup" ma wskazówki które ewidentnie nie pasują do tarczy :lol: - funkiel nówki nieśmigane orydżinał spod samiuśkich Tatrów ;-)

:
A wiesz - chyba nawet pamiętam taką aukcję, gdzie gościu sprzedawa Iskrę z takimi nieoryginalnymi wskazówkami pisząc, zeby nie słuchać "znawców", bo takie też mogą być. Ktoś chyba zdobył sporo tarcz do iskier i podmienia w swoim małym warsztaciku :grin: Pytanie teraz czy to Mołnia z tarczą Iskry, czy Iskra z werkiem Mołnii - dekiel w zasadzie rozstrzyga :)

Ostatnio zmieniony przez pmwas 2011-02-15, 17:42, w całości zmieniany 1 raz
Ну, погоди! :wkurzony:
:
Wskazówki ważą szalę :lol: ...
I tupet sprzedającego :lol:

:
Krzysiek, ja nie odpowiem na salomonowe pytanie w sprawie włosa, nie mam iskry :wink:

:
Sprzedający już nie wciska kitu, że jest to werk iskry :lol:

:
A co, teraz się ukrzepił n apozycji "widziały gały co brały" :lol: :?:

:
Bingo :lol: Napisałem sprzedającemu, że ta sytuacja i tak by wyszła i pewnie chciałbym zwrócić kieszonkę czekam na rozwój wypadków :wink:

:
Na Allegro to dość częsta sprawa. Mechanizm Mołni w porównaniu z Iskrą jest stosunkowo łatwy do zdobycia i trafiłem na kilka takich składaków. Poza tym na eBayu i sprzedawców z Roski i Ukrainy to nagminne tak samo jak Urale na mechanizmach Mołni (koperta Urala, brak sekundy a w środku 3601). Trafiają się też Iskry z przeszczepionym balansem (razem z mostkiem) od Mołni. Sam mam taką. To by sugerowało, że oś balansu jest taka sama jak w 3601.

Foch und Ch.
:
Mój zegarmajster twierdzi, ze os w starych "niskich mołniach i iskrze jest taka sam (jak pamiętam, bo to rozmowa sprzed jakiegos roku.

Co do moich iskier to mają 17j i breguet'a

:
W mojej "Iskrze" (cudzysłów o podwójnym znaczeniu) też siedzi Mołnia, i do tego w takim sobie stanie, a miała to być Iskra NOS - koperta i tarcza istotnie piękne, wskazówki jak zauważył chyba Karol od Mołni. Sprzedawca napisał mi, że on nic nie wie na temat werku, nie zaglądał i się nie zna.
OT Mam już "Iskrę" w zdezelowanej kopercie do przeszczepu, bedzie git!

Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2011-02-24, 11:34, w całości zmieniany 1 raz
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.