Poprzedni temat «» Następny temat
Zegarek z trytem
Autor Wiadomość
okocz
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2011-02-05, 00:44   Zegarek z trytem

Tak! To znowu ja :D Tym razem nie chodzi o zegarek dla mnie. Kolega poprosił mnie o pomoc w doborze zegarka.
Co prawda obracam się w zegarkowym świecie trochę lepiej od niego, ale i tak można, by powiedzieć, że dopiero raczkuje.

Teraz pora na Waszą pomoc:D Otóż kolega zegarka, w którym głównym (w zasadzie jedynym) wymogiem jest posiadanie trytu lub jakiejkolwiek innej radioluminescencji.

Pochodzenie zegarka, rodzaj mechanizmu, szkiełko i każdy inny parametr to drugoplanowa sprawa:P

No i najważniejsze budżet: ok 500-600 zł. Wiem, że będzie ciężko, ale może się uda?
 
 
prezesso 
Klon Kierownika Pola Ryżowego
street's disciple


Pomógł: 70 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 13434
Skąd: Łódź
 #2  Wysłany: 2011-02-05, 01:00   

używane luminoxy i trasery, i to te najtańsze - w tym przedziale cenowym to chyba nic innego. No... może coś nowego się znajdzie ale raczej na pewno tylko z tych firm.
_________________
Skate or die!
Ostatnio zmieniony przez prezesso 2011-02-05, 01:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #3  Wysłany: 2011-02-05, 01:06   

Najtańsze tryciaki poniżej 100 $ to Smith & Wesson i Uzi , wszystko na ebay .
_________________

 
 
prezesso 
Klon Kierownika Pola Ryżowego
street's disciple


Pomógł: 70 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 13434
Skąd: Łódź
 #4  Wysłany: 2011-02-05, 01:27   

ach, no tak zapomniałem o uzi...
_________________
Skate or die!
 
 
altec 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1336
Skąd: W-wa
 #5  Wysłany: 2011-02-05, 10:56   

jest też Zeppelin,ale nie znalazłem ceny..



i taki Sandy :



cena 165 usd
Ostatnio zmieniony przez altec 2011-02-05, 11:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
okocz
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2011-02-05, 13:02   

A jaka jest jakość takiego Uzi? Bo domyślam się, ze to nie jest zegarek wart zbyt dużej uwagi :]

Znalazłem też tego Zeppelina :D jest na ETA 2824-2. Cena ok 400 Euro - to tak dla potomności, bo wątpię, by mój kolega go brał ;)
Ostatnio zmieniony przez okocz 2011-02-05, 13:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #7  Wysłany: 2011-02-05, 13:11   

Uzi to taki chiński zegarek podobny w stylu do luminoxa i Trasera , system trytowych rurek jest taki sam ze Szwajcarii . Tani to i jakość średnia . Miałem jednego w ręku i nie zrobił na mnie jakiegoś wow , prosty militarny plastikowy zegarek .
_________________

 
 
TowRoupas 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 12 razy
Wiek: 33
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2139
Skąd: Warszawa
 #8  Wysłany: 2011-02-05, 13:26   

okocz masz pw
_________________
Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
okocz
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2011-02-05, 13:44   

Dzięki za PW :)
Co do Uzi to na pewno ciekawa propozycja:) Jak wypada w starciu z podobnym cenowo Smith & Wesson. S&W to też chińczyk, ale producent tak jakby trochę zacniejszy, to może i jakość lepsza? :)
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #10  Wysłany: 2011-02-05, 13:50   

Kiedyś obydwa były do obmacania w sklepach militaria.pl .. moim zdaniem jakość porównywalna .
_________________

 
 
Blaz
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2011-02-05, 14:09   

Uzi i S&W to jednorazowe zegarki. Do pierwszej usterki, która zdarzy się z pewnością bardzo szybko. Wszystkie dostępne mi źródła raportują, że szkoda pieniędzy na te zegarki.

Marathon, taki jak wklejał Altec. Używany Traser lub Luminox. Ewentualnie mój najnowszy wynalazek z ebaya:
http://cgi.ebay.pl/ws/eBa...e=STRK:MEWAX:IT
 
 
altec 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1336
Skąd: W-wa
 #12  Wysłany: 2011-02-05, 15:09   

jest jeszcze bliźniaczy do Sandy - Stocker & Yale, w tej chwili na Ebayu widziałem za 600 pln..

jedna uwaga -to malutki zegar..
 
 
Ritter
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2011-02-05, 19:49   

W starych zegarkach czasami stosowano farbę trytową. Sprawdzałem starą Ruhlę na tę okoliczność i licznik wykazał promieniowanie. Pomimo, że zegarek był z początku lat '50 a połowiczny rozpad trytu z tego co pamiętam to ~5.3 roku (przynajmniej tego rzędu).
Widziałem gdzieś w USA stare farby z radioizotopem ale skoro żyjesz pod uciskiem i paranoją UE to raczej ich nie sprowadzisz nie wywołując histerii służb celnych i nie tylko... :evil: .
Tak na marginesie zastanawiam się po co ci coś takiego? Żeby epatować promieniowaniem "Alfa" na zewnątrz? Metalowa koperta skutecznie chroni nadgarstek ale przez szkiełko promieniowanie sieje aż miło. Wielce nieprawdopodobne by było zrobione na bazie szkła ołowiowego gdyż to jest strukturalnie kruche nawet po odprężeniu cieplnym w temperaturze ~620C.
Promieniowanie "Alfa" jest szkodliwe! To prawda, że nie przenika przez ciało ale przecież to oznacza, że w nim więźnie oddając energię komórkom. Tobie raczej nic nie będzie ale jak zegarek weźmie dzieciak to znając umiejętności malca na pewno zrobi sobie krzywdę. Taka jego przecież natura.
Jeśli chodzi o "sposób" na teściową :twisted: to jest to wybitnie niewłaściwa metoda. Nie dość, że nie poczuje się gorzej to jeszcze może na skutek tego poczuć się lepiej :evil: likwidując pewne niekorzystne zmiany. Dlatego uważam, że lepiej jest pozostawić jak jest i pozwolić dzialać narurze.... :twisted: .
 
 
okocz
[Usunięty]

 #14  Wysłany: 2011-02-06, 01:15   

A tryt to nie czasem promieniowanie Beta? Przynajmniej coś takiego obiło mi się o uszy ;) Szczerze mówiąc nie robiło by mi to nawet wielkiej różnicy :D
 
 
CornCobbMan 
Właściciel Pola Ryżowego
porwany obłędem...


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2576
Skąd: Białystok
 #15  Wysłany: 2011-02-06, 06:37   

okocz napisał/a:
A tryt to nie czasem promieniowanie Beta? Przynajmniej coś takiego obiło mi się o uszy ;) Szczerze mówiąc nie robiło by mi to nawet wielkiej różnicy :D


Tak - to promieniowanie beta - czyli "latające elektrony" :)

Dodatkowo przy rozpadzie trytu powstaje hel - jaki z tego wniosek - poprawnie zaprojektowany zegarek z trytem - powinien posiadać zawór helowy :wink:
_________________
"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum