Poprzedni temat «» Następny temat
koperty w Maryśkach
Autor Wiadomość
selassje 
Kierownik Pola Ryżowego
selassje


Pomógł: 39 razy
Wiek: 44
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1608
Skąd: Kraków
 #16  Wysłany: 2010-12-21, 15:02   

ja mam dwie tytanowe, i wg mnie są lżejsze od stalówek, nie mam niestety tak dokładnej wagi żeby to zmierzyć
 
 
Korba 
Kierownik Pola Ryżowego

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 1929
Skąd: Warszawa
 #17  Wysłany: 2010-12-21, 19:47   

Svedos napisał/a:
Ja mam tytanową Marychę, jeśli chodzi o wagę to nie organoleptycznie bez ważenia nie czuję się różnicy pomiędzy stalową, wizualnie jest dobrze wykonana jednak pod spodem ma ostre krawędzie, kolor jest jak najbardziej "tytanowy".


Bo to pewnie na stalowej kopercie jest ''tytan w spreju'' :D
Gdy wziąłem do ręki Samuraja stalowego i tytanowego, to ten tytanowy ważył tyle, co plstikowy Casio. Jeśli to prawdziwy tytan, to musi być wyczuwalna różnica i to zdecydowanie.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #18  Wysłany: 2010-12-21, 19:49   

Fakt, w piątek na spotkaniu warszawskim każdy był zdziwiony jak mało waży tytanowa Orca, która przecież nie jest małym zegarkiem...
 
 
zardz 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 272
Skąd: matecznik LSD
 #19  Wysłany: 2010-12-22, 16:51   

Jestem hakerem amatorem, i przejąłem konto zardz( mój nik to hardz). Na co dzień jestem dozorcą , mieszkam w Ciechanowie. Odśnieżając chodnik jeb... łopatą z metalicznym zzzgrzrzrzytem w coś twardego. Odgrzebałem śnieg i oczom mym ukazały się take rozwalone biżuterie. Pogrzebałem w necie i trafiłem na ten wontek. Nie chce tu zapisywać się (bo mam nadajnik w zębie), więc wykorzystam to konto co by dać zdjęcia i pomóc ludziom bo ich widze męczy temat. Wage mam porzyczoną od ciotki, nie jest za dokładna...hardz


To jakiś wariat :!: :!: :!: Musiał przejąć moją korespondecję z Blazem o klonach i rozmowach samego z sobą :!: :mrgreen: , dystansuję się oczywiście :wink: , Wasz zardz.

Spoko zardz, spoko. Ino nie powiedziałem że to mi na titan wyggląda, lekciejsze od żelaza, hardz.
_________________
Reservoir dogs ...
Ostatnio zmieniony przez zardz 2010-12-22, 17:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jerry 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 431
Skąd: Warszawa
 #20  Wysłany: 2011-01-09, 01:19   

Przydałoby się dla porównania zważyć stalową (o ile zrozumiałem pokrętnie napisanego posta powyżej :mrgreen: - to są zdjęcia ważonej tytanowej :?: ) - bo tak to mając tylko jeden pomiar nic nie wiadomo.
Ale o ile wiem, to Maryśka waży coś ok. 100 gr (stalowa), więc tu mamy łącznie 64 g, więc zaiste byłaby ta tytanowa lżejsza, o ile nic nie pokręciłem.

Co by się zgadzało, bo tytan jest waśnie mniej więcej o połowę lżejszy od stali (o ile dobrze pamiętam), tudzież o 50% twardszy, więc jeśliby to tej wagi dodać drugie tyle (33g) na kopertę to razem da właśnie ok. 100 g.
Czyli że w kopercie tytanowej mielibyśmy cały zegarek o ok. 30% lżejszy, więc może powstać wrażenie, że nie jest to duża różnica, jednak myślę, że to dość sporo.

Poprawcie mnie Kumotry, jeśli zbłądziłem :wink:

Tak czy owak, ja też rozważam tą tytanową, jedna rzecz trochę boli - nie spotkałem w tytanie koperty 1950, czy też mini fiddy, jak kto woli.
Wtedy to i ostrych krawędzi być nie powinno od spodu i w ogóle to fajniejsza koperta jest, jak dla mnie.
Tytan kręci mnie jeszcze dlatego właśnie, że jest twardszy, co powinno skutkować nie rysowaniem się koperty tak jak stalowej - polerowana to nawet od mankietów się rysuje... Na szczotkowanej tego przynajmniej nie widać, ale i tak bezel jest zwykle polerowany.
Ostatnio zmieniony przez jerry 2011-01-09, 01:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #21  Wysłany: 2011-01-09, 10:58   

Stalowa Maryśka waży z pewnością mniej niż 100 g. :?:
 
 
jerry 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 431
Skąd: Warszawa
 #22  Wysłany: 2011-01-09, 18:52   

Chyba jednak trochę więcej...
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #23  Wysłany: 2011-01-09, 20:20   

Bo to automat jest. :wink:
 
 
jerry 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 431
Skąd: Warszawa
 #24  Wysłany: 2011-01-10, 01:23   

Tia...
A asiaunitas to co, z plastiku zrobiony? :wink:

Tak czy owak koło 100 gr ważą, niezależnie z jakim werkiem, Blaz poddaj się - wagi nie podważysz :grin:
 
 
jerry 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 431
Skąd: Warszawa
 #25  Wysłany: 2011-01-10, 01:33   

Svedos napisał/a:
... Sandwitch czyli kanapka


Svedosie - nie kanapka tylko Piaskowa Wiedźma... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez jerry 2011-01-10, 01:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #26  Wysłany: 2011-01-10, 09:21   

jerry napisał/a:
Tia...
A asiaunitas to co, z plastiku zrobiony? :wink:

Tak czy owak koło 100 gr ważą, niezależnie z jakim werkiem, Blaz poddaj się - wagi nie podważysz :grin:


Tyle waży, ale generalnie automat zazwyczaj waży więcej niż mechanik. :wink:
 
 
selassje 
Kierownik Pola Ryżowego
selassje


Pomógł: 39 razy
Wiek: 44
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1608
Skąd: Kraków
 #27  Wysłany: 2011-01-13, 13:22   

mój zegarmistrz twierdzi, ze moje tytanowe maryny, to jest stal pokryta tlenkiem tytanu. (?)
w sumie jakby były całe z tytanu, to nie powinny łatwo dać się rysować, a na moich niestety widac rysy..
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #28  Wysłany: 2011-01-13, 14:10   

selassje napisał/a:
mój zegarmistrz twierdzi, ze moje tytanowe maryny, to jest stal pokryta tlenkiem tytanu. (?)
w sumie jakby były całe z tytanu, to nie powinny łatwo dać się rysować, a na moich niestety widac rysy..

Ich ciężar mówi to samo .
_________________

 
 
tarmac
[Usunięty]

 #29  Wysłany: 2011-01-16, 20:44   

Orientujecie się, czy Mini Fiddy 44 mm jest dostępna gdzieś poza Jacksonem?
Widział ktoś może tę kopertę w tytanie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum